Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak olyanok akiknek a...

Vannak olyanok akiknek a szülei egyáltalán nem értenek a számítógéphez? Ti hogyan boldogultok velük?

Figyelt kérdés

Először is elnézést kérek, ha a kérdés sértően hangzik egyeseknek.

Egyszerűen képtelenek alap dolgokat elvégezni. Nem tudnak másolni, törölni, több fájlt kijelölni, előzményeket törölni, tallózni, tájékozódni könyvtárakban, fájlokat felcsatolni email-re, feltölteni, megkülönböztetni az ablak bezárását a tálcára kicsnyítésétől, nyomtatni, scannelni, regisztrálni, megérteni azt hogy ki kell törölni a nem szükséges fájlokat amiket letöltöttek de csak egyszer akartak megnézni.


Már mindent megpróbáltam ami tőlem telhet. Többször is megmutattam mit hogyan kell csinálni, de nem jegyik meg, egy nap alatt elfelejtik az egészet. Kezdem azt hinni hogy nem is érdekli őket. De a legrosszabb hogy ennek ellenére használni akarják.



Többször is feldühítenek a hülyeségeikkel. Például egyszer édesapám elutazott amerikába és nem tudott belépni a levelezőjébe (ez bizonyára egy "security feature" miatt lehetett az illetlenek távoltartására). Engem vádolt meg azzal hogy szándékosan tettem valamit hogy ne tudjon belépni. Bár tudnám miért juthatott ilyen az eszébe, hogy a saját fia akadályozná őt bármiben. Nagyon kiakadtam ezen mivel ezek szerint képes azt hinni rólam hogy gazember vagyok.



Most egy hete az történt hogy nekik egy emailt kellett elküldeni csatolmánnyal. Mivel csatolni képtelenek kérték hogy segítsek nekik. Mivel elég messze vagyok tőlük s a tanulmányaim miatt nem mehettem haza, ezért kitaláltam, hogy belépek a levelezőjükbe (a jelszavukat mindig is tudtam. Muszáj mert máskülönben semmire se mennek), készítek egy piszkozatlevelet amihez felcsatolom a szükséges fájlt (minden fájljukról van másolatom. Márcsak azért is hogy legyen mert maguktól sosem készítenek biztonsági mentést, volt hogy összeomlott a gép és ilyenkor mindig jól jött hogy nálam is megvannak). Mivel már azt is valószínűnek tartottam hogy nem tudják hol kell keresni a piszkozatleveleket, s hogy hogyan kell szerkesztésre megnyitni (kellett valami szöveget is írni amit rájuk hagytam volna), ezért úgy döntöttem, hogy útmutatókat készítek screenshotokból. A screenshotokra paint-el rajzoltam vastag piros nyilakat, hogy lássák hova kell kattintani. Ezeket a screenshotokat viber-en küldtem el nekik (a chatelés viszonylag megy nekik) a megfelelő sorrendben. Ekkor azt hittem minden úgy fog menni ahogy elterveztem, nos képzeljétek ez se ment. A harmadik screenshot-ról azt hitték hogy az maga a kép amit el kell küldeniük (tulajdonképpen csatolmányként a lakcímkártya mindkét oldalát ábrázoló képét kellett felcsatolni. Ez a harmadik screenshot-on azért látszott mert mutatta a levelező oldal preview-módban, hogy az csatolva van a levélhez méghozzá úgy hogy csak részben lehetett látni, a lakcímkártya képének felső és alsó részét mintha kivágták volna) Kifogásolták hogy a lakcímkártya képe nagyon kicsi, homályos és csonka, hogy ezt ilyen formában nem fogják elfogadni, s hogy én ezt mégis hogyan gondoltam, miért vagyok ennyire hülye. Azt hittem hogy egy pattanás nő majd az agyamon az idegtől. Pedig mondtam nekik hogy készítettem egy piszkozatlevelet és hogy csatolva van hozzá. Akkor mégis miért gondolták azt hogy a harmadik screenshot-ot szánom elküldendő fájlnak?


Mérgesen válaszoltam, hogy de de igenis jól van felcsatolva akármennyire is szeretnék azt hinni hogy nem. Még nekik állt feljebb. Elkezdték felhozni hogy ők nem tanultak informatikát (még mindig abban hisznek hogy az infot ált.suliban meg gimiben tanultam, s hogy ezt máshogyan nem is lehet megtanulni), hogy ez nagyon nehéz, na meg azt hogy ők évtizedekig tanultak zenét s hogy én se tudnám mi az hogy kadencia, metodika. Szóval a zenét hasonlítják össze egy lényegében háromlépéses használati útmutatót amit első ránézésre meg lehet érteni.



Az agyamra mennek.



Nálatok voltak ilyen esetek? Ha igen el tudnátok mesélni?


Esetleg kort is írjatok.



#makacsság #analfabetizmus #gépkezelés. számítógép-analfabétizmus
2019. máj. 25. 20:19
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az egyik ismerősöm ilyen, aki még csak 25 éves, így "tanult" informatikát. Engem is kiidegelt régebben, a google keresőjébe nem tudta azt beírni, hogy "ingyenes OKJ képzések Budapest", mert honnan tudja ő, hogy mi az a google és hogyan kell használni? Csináljam meg én, nézzek utána minden OKJ képzésnek neki, foglaljam össze a lényegét mindegyiknek (volt vagy 20 db) és mondjam el, hogy másoknak mi volt a véleménye róla. Csináltam ugyanígy egy screenshotokból egy word doksit, pirossal nyilazva/bekeretezve a dolgokat, leírva a lényeget, elküldtem (a facebookhoz ért persze). Mire visszaírt, hogy ez neki bonyolult, nem nézhetnék mindegyiknek én utána mégis?

Aztán lett pasija és szerencsére ő vette át ezt a megtisztelő feladatot, köztünk azóta megszakadt a kapcsolat (benne volt az is, hogy minden csip-csup dolgot kiosztott nekem, hogy keressem meg, hogy van az okmányiroda és írjam le neki, hogy hogyan jut el oda részletesen otthonról és ez engem nagyon bosszantott).

Szóval részvétem, ez szülőkkel még rosszabb lehet.

25/N

2019. máj. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
84%
Ez normalis,screenshot nem segit azoknak akik abszolut nem ertik ezt a vilagot. En teamviewert hasznalom es edesanyam jol halad,telefonon beszelunk es kozben mutatom h MIT csinalok. 37f
2019. máj. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
46%
Sok türelem kell hozzá, neked is meg nekik is. Ha volt, hogy hülye weboldalon nem igazodtál el, nem működött valami, tudod jól hogy milyen idegesítő tud lenni. Szóval csak türelmesen.
2019. máj. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
49%

Most mit meséljünk ezen? Ugyanezek vannak, mint nálatok, nyugi, nem vagy egyedül.

Amikor nehéz nekik elmagyarázni ezt-azt, meg újra és újra elfelejtik, kezdheted elölről, stb., gondolj arra, hogy ők is mennyit vesződtek veled, amikor kicsi voltál, nem ahhoz nem szabad nyúlni, oda nem szabad menni, fel kell venni a sapkát, stb.

2019. máj. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:
Így van ez már 14 éve. Ha eddig nem haladtak egy centit se, akkor a jövőben se fognak.
2019. máj. 25. 20:59
 6/44 anonim ***** válasza:
73%

Biztos nem jó módszerrel próbálkozol. Túl sokat mondasz el nekik egyszerre.

Írasd be őket valami tanfolyamra, ott profik oktatják őket. Ingyenes ilyenek is vannak.

2019. máj. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
41%

"Ha eddig nem haladtak egy centit se, akkor a jövőben se fognak."

Ez az önmagát beteljesítő jóslat. Ha így állsz hozzá, te magad is továbbnehezíted a dolgot. Inkább arra gondolj, hogy igenis vannak idősebbek is, akik egészen jól elboldogulnak a számítógéppel: miért lennének a te szüleid mások? Csak optimistán.

2019. máj. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim válasza:
82%

Ugyanez volt nálunk is, mindent 20x meg kellett nekik mutatni mire esetleg megjegyezték és engem is nagyon feldühített. Van okostelefonuk számítógépük meg minden. Majd 1 évvel ezelőtt elmentem Németországba kb 2 hétre és nem fogod elhinni, feltalálták magukat, rájöttek hogy mit hogy kell csinálni vagy eszükbe jutottak azok amiket előtte tanítottam nekik, azóta sokkal jobb a helyzet már csak nagyon kevés dolgot kérdeznek. Szóval te is legyél velük türelmes és ha úgy adódik akkor remélhetőleg meg fogják tanulni a dolgokat.

16/l

2019. máj. 25. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
Nem hiszem hogy rosszul csinálom. Több módon is megpróbáltam megtanítani de minden kísérletem kudarcot vallott.
2019. máj. 25. 21:21
 10/44 A kérdező kommentje:
Ha ismernétek a szüleimet, nem ezt mondanátok. Ezt nagyon komolyan gondolom. Lehet nektek mások
2019. máj. 25. 21:23
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!