Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtaláltam anyukán naplóját...

Megtaláltam anyukán naplóját velem egy idős korából. Szerintetek elolvassam?

Figyelt kérdés

Két napja kutakodtam és rátaláltam anyukám 15 éves korában írt naplójára. Sajnos ő már nem él... nagyon sokat sírtam amikor beleolvastam. Nagyjából arról szól, h hogyan ismerte meg apukámat: olyan mint valami romantikus film.

Beszéltem erről a nővéremmel, de szerinte nem jó ötlet, nem tartozik rám... Mégis csak az anyukám és az apukám ! Ráadásul mondom, velem egy idősek voltak! Szóval szerintetek végigolvassam ? A normális válaszokat előre köszönöm. Nagyon bizonytalan vagyok...


2010. júl. 1. 23:40
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
100%

Hú, ez nehéz kérdés... Elvileg nem kéne, hiszen nem tudhatod, hogy amiket leírt, azt megosztaná-e veled. Viszont megértem, hogy el szeretnéd olvasni, hiszen ki ne szeretné tudni, hogy milyenek voltak a szülei fiatalon, ráadásul anyukád már sajnos nem él, ezért el sem mesélheti neked. Plusz nyilván ettől közelebb érzed őt magadhoz, hiszen az ő gondolatait olvasod, ahogy ő leírta.


Azt hiszem, talán mégis inkább azt mondom, hogy elolvashatod, hiszen ha annyira titkos és rejtegetni való dolgokat írt volna le, akkor az évek során gondoskodott volna arról, hogy ez ne jusson más kezébe. De mivel egyszerűen csak eltette, valószínűleg nincs benne olyan, amit ne olvashatnál el, hanem egyszerűen csak egy emlék.

2010. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
Szia! Hát ez egy elég dilemma. Én azt javaslom kérdezd meg apukádat elolvashatod-e. Én biztosan elolvasnám a te helyedben, nem tudom mennyire illendő, de akkoris megtenném, mert ez mégis csak egy emlék, ami az anyukámhoz kötődik, és egyszerre boldogsággal és végtelen szomorúsággal töltene el, hogy olvashatok róla milyen volt fiatal korában.
2010. júl. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
79%

nem irigyellek, nem lennék a helyedben...

A mérleg egyik serpenyőjében ugye ott van a kíváncsiság, a másikban pedig az, hogy mégiscsak a szüleid. Én úgy vagyok vele, hogy nem szeretném tudni mi volt velük fiatalabb korukban. Tudod, ez nekem olyan, hogy azt sem képzeljük el, hogy hogyan "készültünk"... Engem speciel a gólya hozott! :)

De hogy adjak egy szavazatot is: NEM... szerintem ne olvasd el (de megértem, ha elolvasod :) )


22/F


u.i.: részvétem anyukád miatt...

2010. júl. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el nyugodtan. Addig úgy sem fogsz megnyugodni. De a benne olvasottakról ne beszélj senkinek. Ha olyasmit olvasol,ami nem vetne jó fényt az anyukádra,akkor gondolj arra,hogy ő is csak esendő ember volt. De talán még nagyobb szerettel fogsz rá gondolni. Részvétem,amiért anyukád már nem él.
2010. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
51%
Óvasd el!
2010. júl. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
100%
Olvasd el!
2010. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam volna hogy ennyi rendes ember jár erre ! :) Köszönöm a válaszokat, nagyon jól esik hogy gondolkodtatok rajta ! A részvéteket is köszönöm szépen...Vannak dolgok amiken nem tudunk változtatni...

Tényleg, mindenki olyan rendes :) Köszönöm

2010. júl. 1. 23:59
 8/53 anonim ***** válasza:
55%

Én nem olvasnám el. Én se szeretném ha a gyerekem elolvasná amit most írnék :P

17/F

2010. júl. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 Tila_Tequila ***** válasza:
100%
Szerintem olvasd el.. :)
2010. júl. 2. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Oszinte reszvetem Edesanyad miatt!

Szerintem olvasd el.

Ez altal is megismered ot jobban, hogy milyen volt akkor.

Milyen tapasztalatokat ir le abbol az idobol.

Es ezaltal kaphatz egy jo kis utravalot tole.

Lehet kapsz valaszokat most benned levo kerdesekre.

Amiket o mar nem meselhet el neked, majd a naplojan keresztul megkapod.

Veletlenek nincsenek! Az sem az, hogy megtalaltad!

2010. júl. 2. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!