Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiam egyetemista, egy másik, de közeli városban lakik egy örökölt pici garzonlakásunkban, ahol az egyetem is van. A rezsit mi fizetjük, meg a kajálására is kap pénzt. Van diákmunkája, abból fedezi a többi kiadását.

Míg egyedül lakott, két havonta eljártam hozzá nagytakarítani, ablakpucolás, stb., a heti portörlést, porszívózást, meg minden egyebet ő végzett. Nyár elején odaköltözött hozzá a barátnője, rezsit, kaját még mindig mi álljuk. Már ez sem tetszett, hogy a rezsihez, kajához nem járul hozzá, de a férjem azt mondta, ne kicsinyeskedjek, vegyem úgy, hogy azt az összeget csak a fiamnak adom. Nem vagyunk gazdagok, még különösebben jól sem megy, de oké, nem halunk bele. (Nekem csak az a fura, hogy valakinek ez természetes, nekem nem lenne az.)

Lényeg: Én, mióta a lány beköltözött, nem voltam nagytakarítani, természetesnek tartom, hogy legalább ennyivel hozzájárul az ottlétéhez, hogy megpucolja azt a három ablakot vagy közösen megpucolják. Egy garzont azért nem kell órákig takarítani. Múlt hétem telefonált a fiam, hogy mikor megyek. Persze, mondtam, hogy ott vannak ketten, csinálják meg ők. Férjem azóta mondja, hogy de menjek el, mi az nekem, a "gyerekek" úgy sem csinálják meg olyan jól. Meg nézzek rá a lakásra, hogy ne vízkövesedjen el pl. a fürdő.

Nem mondom, hogy áll a bál emiatt, de a férjem naponta felhozza a témát. Nem tanácsot kérek, mert eldöntöttem, hogy nem megyek, de ti anyák, elmennétek a helyemben?



2018. szept. 10. 19:03
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:
0%

29

A kérdésedre a válasz: ha a gyereked boldoggá teszi, akkor kedvelni szokás.

2018. szept. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
55%

Ha a barátom rendszeresen az anyjával akarna takaríttatni, én lennék a legjobban felháborodva. Nem azért, hogy ne jöjjön az anyuka, hanem mert önmagában cikinek tartanám, ha nem lenne erre képes magától. Szóval szerintem neked van igazad.

Mindazonáltal én is azt javasolnám, hogy beszéld ezt meg vele rendesen is, esetleg, ha kéri, akkor egyszer utoljára együtt csináljátok meg és mutasd meg neki mit hogy kell. Mondd el azt is, hogy mit milyen gyakran kell elvégezni és figyelmeztesd, hogy a takarítás elmulasztása maradandó károsodást okoz, esetleg lengesd be, hogy azt neki kell állnia (akár így lesz, akár nem).

2018. szept. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!