Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiam egyetemista, egy másik, de közeli városban lakik egy örökölt pici garzonlakásunkban, ahol az egyetem is van. A rezsit mi fizetjük, meg a kajálására is kap pénzt. Van diákmunkája, abból fedezi a többi kiadását.

Míg egyedül lakott, két havonta eljártam hozzá nagytakarítani, ablakpucolás, stb., a heti portörlést, porszívózást, meg minden egyebet ő végzett. Nyár elején odaköltözött hozzá a barátnője, rezsit, kaját még mindig mi álljuk. Már ez sem tetszett, hogy a rezsihez, kajához nem járul hozzá, de a férjem azt mondta, ne kicsinyeskedjek, vegyem úgy, hogy azt az összeget csak a fiamnak adom. Nem vagyunk gazdagok, még különösebben jól sem megy, de oké, nem halunk bele. (Nekem csak az a fura, hogy valakinek ez természetes, nekem nem lenne az.)

Lényeg: Én, mióta a lány beköltözött, nem voltam nagytakarítani, természetesnek tartom, hogy legalább ennyivel hozzájárul az ottlétéhez, hogy megpucolja azt a három ablakot vagy közösen megpucolják. Egy garzont azért nem kell órákig takarítani. Múlt hétem telefonált a fiam, hogy mikor megyek. Persze, mondtam, hogy ott vannak ketten, csinálják meg ők. Férjem azóta mondja, hogy de menjek el, mi az nekem, a "gyerekek" úgy sem csinálják meg olyan jól. Meg nézzek rá a lakásra, hogy ne vízkövesedjen el pl. a fürdő.

Nem mondom, hogy áll a bál emiatt, de a férjem naponta felhozza a témát. Nem tanácsot kérek, mert eldöntöttem, hogy nem megyek, de ti anyák, elmennétek a helyemben?



2018. szept. 10. 19:03
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor menj és segíts, ha szívesen teszed. Ha nem, akkor ne, és ne érezd rosszul magad miatta. A fiad már nagy (gondolom a barátnője is), majd megoldják ők a dolgaikat..ha ennek pedig az az ára, hogy vízköves lesz a csap, hát annyi baj legyen. :)
2018. szept. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:
81%

Én azt gondolom, hogy az egy dolog, hogy a fiadnak segítesz. De mivel ketten vannak, és pénzzel nem járul hozzá a kiscsaj sem a dolgokhoz, legalább takarítana. A pofámról sülne le a bőr, ha ott laknék egy kvázi idegen lakásában, jófejségből, vagy bármilyen okból, nem lenne munkám és nem is takarítanék, csak lennék. A fiad el lett kényesztetve, látható ez a feltett kérdéséből.

Le kéne ülni vele megbeszélni, hogy ez így nem járja, nem vagy cseléd.

Ha pedig a férjed szerint annyira jól takarítasz, lesse el tőled, aztán menjen ő!

2018. szept. 11. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 A kérdező kommentje:

Egy szépen felújított kis lakásról van szó. (Ismerősömék fürdőjét pár év alatt olyan ocsmánnyá "varázsolták" a bérlők, hogy már hiába pucolta, teljesen nem tudta eltávolítani a vízkövet, az addig szép és újszerű fürdője durván lelakott lett.)

Szóval, ha be is vállalom ezt, mert nem fogok menni takarítani, azért nem az "annyi baj legyen" kategória ez.

Valaki azt írta, hátha befizet a kiscsaj. A rezsit teljes mértékben mi fizetjük, ez tény. A kajára is kap pénzt a fiam, és megmondaná, ha a lány belefizetne. Egyrészt azért, mert 21 éve alatt sohase kaptam hazugságon, másrészt tudja, hogy nekem nem tetszik ez a helyzet, a lányba viszont szerelmes, ezért azt a "jó pontot" a lány javára biztosan nem tagadná meg előttem, hogy ő is rak legalább a kajaköltségbe pénzt.

Az számomra természetes, hogy a gyerekemet eltartom, de egy másikat, aki ráadásul elvárná, hogy még dzsuvázzak utána, nem. De ez főként a férjem biznisze, a többletköltséget, ami a kiscsajjal jár, ő fizeti.

Elképzelhetetlen, hogy van lány, akinek ez természetes? Egy köszönöm el nem hagyja a száját, szóval igen. Jópárszor itt voltak, alig szól valamit hozzánk (mert visszahúzódó, védi a fiam), mindent a fiam köszön meg helyette is.

Na, mindegy, ez már nem is a kérdéshez tartozik.

2018. szept. 11. 07:18
 24/42 anonim ***** válasza:
26%

Ne a kérdezőt ekézzétek, mert sok nő, anya ebben nő fel és gyereke mindig A gyerek marad. Én édesanyám is ilyen, leendő anyósom is ilyen, nála laktak a lassan 35-höz közelítő sógor és annak felesége pár évig, nekem panaszkodott, hogy szinte semmiben nem segítenek.

Anyám az öcsémre takarít munka után, sajnos nekem ez nagyon nem tetszik, mert fáradt és már idősebb is. De nem egyszer előfordul, hogy én is takarítottam anya lakását, mert a hülyegyerek ténylegesen lelakta. Több éves amortizációt nagyon nehéz helyrehozni. De persze ez más tészta, mint a te fiad. Na tesóm és társasága olyan, mint ahogy a lányt leírod, köszönöm zéró, semmi illem (25 felettiek amúgy), nekik minden jár, mások anyja is "csicska".


Tehát, ha attól elvonatkoztatunk, hogy a fiad bizony takaríthatna, és őszinte leszek nekem ez kicsit furcsa, hogy teljes természetességgel telefonál ilyen ügyben (de ez a te dolgod), jogos az elvárásod a lány felé. Négyszemközt ezt nem tudnád felhozni neki? Vagy férjed egész életében fizetni akar majd?

Én nagyon visszahúzódó vagyok, de érdekes módon mindig tudok beszélgetni a leendő anyóssal.

2018. szept. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
64%
Te rontottad el, mert cselédszinten kezel. Miért kell egy fiúgyereket ilyen szinten kiszolgálni, és a minimális tiszteletet sem megkövetelni? Ha tisztelne, és hálás lenne az erőfeszítéseidért, akkor eszébe nem jutott volna telefonálni, hogy mikor mész már takarítani...A férjedet te választottad, készen kaptad, benyelted, hogy takkernőnek néz, de a fiadat te NEVELTED ilyenre. Az pedig a hab a tortán, hog ybeválasztotta az ellenétetedet, aki még saját magára sem takarít, és olyan mértékben pofátlan, hogy arra szavak nincsenek (tudod, ki tűrné...). Abszolút neked van igazad mindenben, de sajnos TE nevelted a fiadat egy ilyen herévé, aki ráadásul még azt is természetesenk venné, hogy nem elég, hogy tartsátok el szó nélkül a nőjét, még vakard utána a ganét is (a lányt inkább nem minősítem, mert nem az a kérdés tárgya)...Ne haragudj, de vérlázító, ahogyan Téged a családod kezel, az meg főleg, hogy tűröd, hogy ebben élsz. Más kérdés, ha hálásan köszönik, hogy mindnekit kiszolgálsz, mindneki után takarítasz, de itt sajnos az a helyzet, hogy mindneki cselédje vagy, és ez automatikus elvárás most már egy vadidegen részéről is...
2018. szept. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
76%

Már eleve nem mentem volna egy FELNŐTT emmer kecóját puceválni.


De az meg egyenesen nevetséges, hogy a barátnőjétől meg elvárnád, aki ugyanolyan korú, hogy ganézzon a fiad után, amire Magzatka persze nem képes, mert anyucipicifia.


Anyagilag akkor is támogatnám ugyanúgy, ha van bartnő, ah nincs. maga után meg puceválja az ablakot ő. Ennyi. A barátnővel szemben ami elvárásom lenne: a rezsi fele és a maga étele. Ennyi.


Ja, a férjed egy szexista barom. Menjen, és puceválja az ablakot meg a wc-t a húsz éves felnőtt fia meg baránőcije után ő, ha szerinte ez normális.


Te meg a családod cselédje vagy.

2018. szept. 11. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
78%

Én azt se értem, eleinte minek mentél. Fizettek neki minden szrt, és még takarítani se akar? lol


Most meg menjen a férjed, ha annyira aggódik a gyerekért.


Az mondjuk biztos, hogy nem fizetnék most több rezsit/kaját a gyereknek, ha több a kiadásuk, azt oldja meg a csaj...

2018. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
50%
Ha nem bírod a lányt (és a leírtak alapján kifejezetten rühelled), okvetlenül járj el takarítani. Sőt, menj még gyakrabban. Nem sokáig fogja bírni. Egy évet nem adok neki, és csak a rémálmaiban látja majd a fiadat.
2018. szept. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

Utolsó, leírnád, miért kellene kedvelnem?


A "kecó" nem a fiamé, hanem a miénk, és remélem, hogy még sokáig a miénk marad. Ha a fiamé lenne, és semmi közünk nem lenne hozzá, kezdetben sem jártam volna. Szerintem csak értelmezni kellene, mert leírtam már, hogy állapotmegóvás miatt jártam mondjuk vízkőteleníteni.

Köszönöm a normális válaszokat, a frusztráltságból született válaszok íróinak pedig: egészségetekre!

2018. szept. 11. 18:39
 30/42 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy kedvelned kéne. Azt mondtam, hogy ha nem kedveled, akkor az a racionális döntés, hogy eljársz takarítani.
2018. szept. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!