Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor kinek van igaza?

Ilyenkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel saját lakásban vagyunk. Az önerőt én adtam (háromnegyede az árnak), a hitelt közösen fizetjük. Ezek az objektív lakásviszonyok.


A húga jár egy tanfolyamra a mi városunkban. Még nem nagykorú. Amikor jön, két hetene itt alszik 1-2 napot emiatt. Ez nem baj. Viszont a lány cigizik, otthon megengedik neki, illetve eljárkál sokat esténként. Én szóvá tettem, hogy ameddig nálunk van, ne cigizzen, és este érjen haza időben, max fél tíz, 10. Ez nem tetszett neki, hiszti ment. Mondtam, hogy nem kötelező nálunk lenni sem, de itt ezek a szabályok. Erre hazapuffogott. Az édesanyja nem vette jó néven a dolgot, nem mondta ki, de éreztem rajta, hogy én ne szabályozzam az ő lányát. Vőlegényem mellettem van, ő is mondta, hogy nem kell itt lennie a húgának. Most mi vagyunk a rosszak... itt kinek van igaza?



2018. jún. 12. 01:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%

Nektek.


Nem tartozik szorosan ide, de nem tud venni legálisan cigarettát. Honnan van akkor neki?...

2018. jún. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
89%

A te házad, a te szabályaid.

Azt nem kötném meg, hogy meddig mehet el este, de egy pisszenés nélkül közlekedjen. Az viszont hozzám vendégségbe se jöhet, aki bent gyújt rá. Ki nem állhatom még a szagát se.

2018. jún. 12. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
89%

Nektek van igazatok, vendég ne cigizzen máshol.


Az viszont a kapcsolatotokra nézve baj, ha a vitákat a tulajdonhányad szerint fogjàtok eldönteni.

2018. jún. 12. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
32%

A cigivel kapcsolatban igazatok van.


A hazaérkezés megszabása szerintem túlzás, ha betöltötte a 18-at. Nem értem miért nem kap 1 kulcsot estére és kéritek meg, hogy legyen halk, hisz lehet alszotok már.

2018. jún. 12. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
94%
Nektek van igazatok, és nem értek egyet azzal, hogy ne szabhatnátok a kimenőre is zárórát. Ti dolgoztok, ő meg tanfolyamra jön, vendégségben van, az a minimum, hogy alkalmazkodik, többe között azzal, hogy nem az éjszaka közepén trappol haza, mindenkit felverve. Igaz, nem mindegy, mekkora lakásban laktok, de egy másfél vagy 2 -3 szobás alkásban is elég nehéz nem felébredni, ha valaki az éjszaka közepén állít haza, matat, fürdik, stb. Szívességet tesztek neki, ha nem tetszik, menjen hotelba, ott úgy dorbézol, és füstöl, ahogy akar, ha megfizeti.
2018. jún. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
24%

"Az önerőt én adtam (háromnegyede az árnak)"

Nem tudom, mindjárt kérdésed elején ezt miért tartod fontosnak tudatni!

A "Házirend" kialakításában és a döntések meghozatalában szerepet játszik a fenti kijelentésed?

Ha a döntéseket közösen hozzátok vőlegényeddel, akkor az lenne jobb, ha ő beszélne hugával és testvéri, nem pedig sógornói ukázt kapna a leányzó.

.

"ameddig nálunk van, ne cigizzen"

Ez nem is meredek, hanem egyenesen merőleges elvárás.

Nevelése nem a te, sőt, nem is bátyja feladata.

Azt megtilthatjátok (nem csupán neki, de bárkinek, aki hosszabb-rövidebb ideig hozzátok látogat), hogy a LAKÁSBAN dohányozzon. Ez nem jelenti, hogy nem szívhat el tetszőleges mennyiségű cigit, CSAK NEM A LAKÁSBAN.

.

"Vőlegényem mellettem van"

Ebben az esetben NINCS!

Ha melletted lenne, nem rád tolná sógornője szabályozását, hanem ő tenné testvéréét!

.

Esti kimaradás.

Vőlegényeddel KÖZÖSEN, DE FŐLEG Ő tudassátok a leányzóval, hogy a kimaradozás megszünik, ha rátok nézve zavaró.

Nem erkölcsileg, nem nevelési szempontból, hanem pihenésetek akadályozza.

Ám, ha meg tudja oldani, hogy ez ne következzék be, én nem tiltanám, nem venném át a nevelés kényelmetlen részét - hozzá téve: teljesen feleslegesen - szüleitől.

2018. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
69%

Nektek van igazatok. Undorító a bagószag. A lány kiskorú, tanulás miatt van ott ne császkáljon éjszaka.

Az anyja is jobban megnevelhette volna. Elfogadott a bagó, meg a csavargás.

Jobb is ha megszabadultok a vendégségétől.

2018. jún. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem azért említette meg a kérdező, mert az anyós-jelölt nem örül és arra gondolhat, hogy hát de az a lakás nem a kérdezőé/nincs köze hozzá, stb.
2018. jún. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
94%
Nektek van igazatok. Mivel ő van nàlatok neki kell igazodni.
2018. jún. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
70%

A megfogalmazás a problémás szerintem. Amíg nálatok van, ne cigizzen - lesz szíves nem rágyújtani nálatok, mert nemdohányzó a lakás. Ezt bármilyen vendég köteles elfogadni. Este érjen haza időben - lesz szíves nem éjszaka mászkálni, mert ti dolgoztok, fáradtak vagytok, pihennétek, stb.

Máris más a szaga a dolognak, nem az jön le belőle, hogy nevelni akarod a kislányt, hanem hogy nálatok vannak bizonyos szabályok, amihez illene alkalmazkodni.


Alapvetően azt mondom, nektek van igazatok, de le lehet ezt úgy kommunikálni, hogy kisebb balhé legyen belőle, és ne arra fusson ki, hogy ha nem tetszik, takarodj. :)


Illetve én személy szerint az éjszakai mászkában tennék engedményt, ha mondjuk hétvégén szokott ott lenni, és olyankor ti is tovább fent vagytok, akkor menjen, csak tudjátok, mikorra érkezik (nyilván nem hajnalban pl.) Vagy mondjuk ha nem minden héten ez megy, hanem szól előre, hogy figyi, lesz most egy koncert, ahova este elmenne, ekkor lesz vége, ekkorra ér haza, próbál majd csöndes lenni, azzal megint nem lenne gond.

Persze, ehhez a leányzónak kéne kompromisszumképesnek lennie első sorban, durcázgatás mellett ilyenben nyilván nem lehet gondolkodni.

2018. jún. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!