Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor kinek van igaza?

Ilyenkor kinek van igaza?

Figyelt kérdés

A vőlegényemmel saját lakásban vagyunk. Az önerőt én adtam (háromnegyede az árnak), a hitelt közösen fizetjük. Ezek az objektív lakásviszonyok.


A húga jár egy tanfolyamra a mi városunkban. Még nem nagykorú. Amikor jön, két hetene itt alszik 1-2 napot emiatt. Ez nem baj. Viszont a lány cigizik, otthon megengedik neki, illetve eljárkál sokat esténként. Én szóvá tettem, hogy ameddig nálunk van, ne cigizzen, és este érjen haza időben, max fél tíz, 10. Ez nem tetszett neki, hiszti ment. Mondtam, hogy nem kötelező nálunk lenni sem, de itt ezek a szabályok. Erre hazapuffogott. Az édesanyja nem vette jó néven a dolgot, nem mondta ki, de éreztem rajta, hogy én ne szabályozzam az ő lányát. Vőlegényem mellettem van, ő is mondta, hogy nem kell itt lennie a húgának. Most mi vagyunk a rosszak... itt kinek van igaza?



2018. jún. 12. 01:55
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Azért említettem meg a tulajdonviszonyokat, mert sokszor megkérdezik a válaszolók, hogy kié a lakás, stb. Ezt megelőzve írtam bele a kérdésbe. :-)


Nem, a lány nem nagykorú, és nem azért zavar a késői hazaérkezés mert zajjal jár, hanem ha ránk van bízva, akkor szeretném emberi időben otthon tudni. Kiskorú, nem ismeri annyira Budapestet, bármi történhet. Ha meg bármi történik, én meg a vőlegényem vagyunk elôvéve hogy nem vigyáztunk rá... A vőlegényem sokszor este 9-re ér haza pénteken (hétvégén koràbban), így olyankor inkàbb az én felelősségem.


A cigit barátok veszik neki. Azt meg főleg nem szeretem, ha kiskorú “engedéllyel” cigizik. Lesz ideje később is rombolni magát. Ha nem a lakásban dohányzik, akkor megérzem egyébként, hozzáér valamihez, máris szaga van. Aki nem dohányzik, az sajnos ezeket megérzi.

2018. jún. 12. 09:36
 12/29 anonim ***** válasza:
71%

Én biztos nem nevelném.

Ha a szülei engedik, akkor cigizzen, csak ne a lakásban.

Ha elmegy szórakozni, menjen, csak ne ébresszen fel minket.

Szerintem nem a te dolgod.

2018. jún. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
87%
nem hiszem el, hogy 2hetente 1-2 napot ne bírna ki cigizés meg éjszakázás nélkül. szerintem abszolút nektek van igazatok, alapvetően bunkóság más lakásában cigizni, és tökéletesen érthető, hogy ha rátok van bízva a KISKORÚ gyerek, akkor ti mondjátok meg, meddig maradhat kint éjszaka. otthon majd azt csinál, amit akar (vagy amit engednek neki), de nálatok ő vendég
2018. jún. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 theradion ***** válasza:
49%
Ha a kérdésben a jogszerűség árnyalatait keressük, akkor neked van igazad, megszabhatod, mi történhet a házadban s mi nem. Ha nem ezt az oldalát, hanem a rokoni-emberi kapcsolatot nézzük, akkor sajnos nincs igazad: a nevelése a szülei dolga s ha ők megengedik neki, hogy cigizzen, illetve éjszaka mászkáljon, semmilyen alapon nem döntheted te el, hogy a saját nevelési elveiddel ezt felülírod. Zavar a füst és a szag? Ne cigizzen a házban, de máshol nem tilthatod meg neki. Zavar, ha késő éjjel jön haza? Adj kulcsot neki s kérd meg, hogy csendesen mozogjon, ne ébresszen fel. Ezek szerintem használható kompromisszumok. Én sem értenék egyet sem azzal, hogy kiskorú létére cigizik, sem azzal, hogy éjjel mászkál, de nincs jogom megtiltani valamit, amit a neveléséért kizárólag felelős szülei megengednek neki.
2018. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha az edesanyjanak nem tetszik hogy raszolsz a lanyara akkor o nem banja ha cigizik nem banja hogy ejszaka kint tekereg. Akkor hibas nem te lennel ha baja esik hanem az edesanyukaja amiert nem fegyelmezi. Es oke hogy ne cigizzen a hazba egyertelmu de az en velemenyem szerint semmi kozod hozza hogy cigizik vagy hogy meddig van kint. De ha mar annyira odaig vagy hogy te vele foglalkozol akkor ne engedd oda mert a haz tobb resze a tied es donthetsz!
2018. jún. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ha kiskorú és a ti felügyeletetekre van bízva, ti felelték érte, akkor a ti szabályaitok érvényesek, amíg nálatok van.
2018. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
50%

A vendég dolga alkalmazkodni a jövés-menés idejét tekintve is, és a cigizést is; ráadásul nem úgy vendég, hogy ti hívtátok, hanem _ti_ tesztek _neki_ szívességet. A vőlegényed közölje az anyjával, hogy a lány vagy alkalmazkodik, amikor nálatok van, vagy találnak neki más szállást.

(+1: Ha a vőlegény nem hajlandó erre a beszélgetésre, akkor viszont nektek van komoly elbeszélgetni valótok - mégpedig mielőtt összeházasodtok, és mielőtt esetleg teherbe esnél tőle. Mert ha ebben nem áll ki nyíltan melletted és nem teszi helyre az anyát és a húgát, akkor esélyes, hogy az esküvőszervezés, a gyereknevelés és úgy általában a közös életetek rémálom lesz ilyen férjjelölttel és ezzel az anyóssal.)

2018. jún. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
Nektek van igazatok. Ha koleszos lenne, ott se mehetne haza hajnalban, a dohányzási tilalomról mem is beszélve.
2018. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Hmmmm... köszönöm a válaszokat. Én nem szeretném nevelni őt, nem az én dolgom, illetve nyilvánvalóan sose hallgatna rám - amit meg is értek. Viszont azzal nem annyira értek egyet, hogy ha a szülei megengednek neki valamit, akkor azt bárhol lehet... Szerintem ennek azért vannak árnyalatai. És én nem szeretném magam rosszul érezni a saját otthonomban, mert cigiszagot érzek vagy aggódok a lányért, ha nem mondok neki időpontot a hazaérkezésre. Mert tényleg mi lennénk elővéve, hogy ha lenne valami, nem az x kilóméterre lévő anyja.


Kompromisszumot szívesen kötnék, de kulcsot nem adok neki. Se a vőlegényem, se én nem akarnánk azt. Amúgy ő teljesen mellettem áll. Mikor megvettük a lakást, akkor mondta is az anyjának, hogy nem lesz olyan, hogy napokra, hetekre beköltözik bárki hozzánk, mert - elméletileg - voltak ilyen megszólalások a lány részéről is, meg anyuka is pedzegette, hogy akkor majd hétvégente átjöhet hozzánk a húg, meg milyen jó lesz, stb. Akkor már mondta a vőlegényem, hogy oké, szívesen látjuk, de nem minden hétvégén.


A cigivel kapcsolatban: leginkább azon megy a nagy vita, hogy az erkélyen sem lehet. A lakásban nem, ez természetesen, de mondta, hogy akkor kimegy az erkélyre, és mondtam, hogy nem lehet azt sem, akkor menjen le, ha muszáj az utcára. Vőlegényem is dohányzik, és ő is lemegy - saját akaratából, mivel tudja, hogy bejön a lakásba a füst akkor is. Ez meg köztünk a kompromisszum: én nem kókuszos füstölőzök, amitől neki megfájdul a feje, ő meg nem dohányzik a lakás közelében. :-D Szerencse a harmadikon lakunk, nem 8 emeletet kell lemennie. De a leányzónak ez nem tetszik.


Szeretném megoldani, mert kedvelem alapból a lányt is, anyukát is. Milyen igaz a mondás, hogy lakva ismerszik meg az ember.


A kijáráson nem tudom, hogy lehetne kompromisszumot kötni. :-( Ő nem akar semmilyen korlátot, viszont szerintem semmi keresnivalója kint 11-kor idegen városban. Esetleg ha mennénk érte? Bár nem tudom, erre mit szólna, mennyire lenne ciki neki...

2018. jún. 12. 13:36
 20/29 anonim ***** válasza:
93%

""Az önerőt én adtam (háromnegyede az árnak)"


Nem tudom, mindjárt kérdésed elején ezt miért tartod fontosnak tudatni!"



A maradék 25% felét is ő fizeti ki, tehát 87,5%-os tulajdonos a Kérdező. Tehát ő a többségi tulajdonos, hiszen nem házasok a fiúval. Hiába nem tetszik a fiú családjának ez, a többségi tulajdonosnak van döntési joga, de ráadásul itt a fiú is ugyanazon az állásponton van, mint a Kérdező.

2018. jún. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!