Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Van egy bátyám, aki 2 évvel idősebb, mint én.


3 évig itt lakott ő, meg a barátnője is a szüleimnél, apukám szerzett neki havernál jó állást, nem a szakmájában, azzal nem kezdett semmit soha. Mikor még a szüleimnél laktak, tesóm apukámtól kölcsönkért 500ezret, hogy vegyen kocsit. Meg is vette, aztán összespórolta azt a pénzt is, de erre apukám azt mondta, hogy nem kell visszaadnia, tehát megtarthatta. Utána kb. 1 évre rá megkérte a bnője kezét és összeházasodtak, az esküvőt a szüleim és a lány szülei fizették felesbe. Ezzel 1 évben apukám vett egy garzonlakást és az ő nevükre iratta és ők elköltöztek. Most született meg a babájuk (tesóm feleségének a munkáját is a szüleim szerezték)


Ez idő alatt én is csináltam az egyetemet, én eleinte albérletben laktam, de aztán 1,5 évet barátomnál, mert ő 1,5 óra buszozásra lakott az egyetemtől, úgyhogy inkább onnan jártunk be. Kb. egyszerre végeztük el bátyámmal az egyetemet, csak ő 2 évvel hamarabb kezdte. Én utána elkezdtem dolgozni és levelezőn csinálom most meló mellett.


Most vettem egy kocsit, és szóba került, hogy akkor a pénzügy hogy legyen. Erre apukám azt mondta, hogy 100ezret ad bele, mire én mondtam, hoy nem úgy lenne igazságos, hogy nekem is annyival száll be, amennyivel tesómnak? De ő ezt követelőzésnek tartja és h mit akarok, mi még össze se házasodtunk.


Nem házasodtunk össze, mert barátom szülei nem adnak bele az esküvőbe semennyit, én meg ilyen felesleges dologra nem akarok költeni, úgyhogy majd egyszer tartunk egy 2 tanus esküvőt és kész.

De apukám szerint mi még sehol nem tartunk, mert nem házasodtunk össze, nem élünk együtt (másokkal lakunk egy albérletbe) ésatöbbi.


Én úgy gondolom, hogy mi is ott tartanánk, ha annyit lettünk volna támogatva, de én sosem nyafogtam semmiért sem, ezért a kocsi pénzért sem, csak megemlítettem, hogy ez így azért nem fair. Mert tesóm is csak azért vett kocsit, tartottak esküvőt és költöztek külön, mert mind ingyen megkapta.


Szerintetek ez most hogy lenne igazságos?


2018. szept. 4. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
51%
Én nem eröltetném ezzel a családdal,semmi se kéne onnan,mindig is alsobb rendú leszel..
2018. szept. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem neked van igazad, de hiába reklamálsz, ha úgyis apukád dönt, és különben sem perelheted be ezért.
2018. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nem is akarom, csak kicsit ez rosszul esett, mert igazságtalannak tartom. Én úgy sportoltam össze a kocsira a pénzt, hogy mellette suliba jártam és dolgoztam, tesóm még úgy hogy otthon lakott, nem értem hogy azt miért tartja többre. Mert az a magyarázat hogy tesóm más élethelyzetbe van, mint én, mert hogy ők már bevalalltam a semmire egy gyereket, én meg még egyetemre járok. Igaz hogy én 3 éve nem lakom otthon, levelező tanulók és mellette a szakmámban helyezkedtem el.
2018. szept. 4. 22:29
 4/14 anonim ***** válasza:

Nagyon szomorú a történet, mert egy szülőnek mindkét gyermekét egyformán kellene kezelnie. Ha nem így tesz komoly viszályt szít a két testvér között.


Viszont az is lehet, hogy mivel a bátyád családot alapított és családfenntartó lett, rendezett az élete, komolyabban támogatja.

Mivel Te most "még csak" együtt élsz valakivel ez számára még nem elég komoly kapcsolat.

Talán ha Te is végzel és össze akartok majd házasodni a pároddal, gondolom Titeket is komolyabban fog támogatni, remélhetőleg.

Lépj túl ezen és ne is említsd ezek után, mivel a döntés az övé.

Majd kiderül, ha a Te életed is komolyra fordul, hogy viszonyul hozzátok.

2018. szept. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az összes testvér viszály alapja a szülő ilyen kivételezése..
2018. szept. 4. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

De nekem nem fontosak ezek a dolgok,hogy házasság, lehet hogy sosem fogunk összeházasodni, kitudja. Attól még mi is szeretnénk együtt élni és családot alapítani, csak előbb szeretnék pár évet ledolgozni a munkahelyemen,hogy utána visszavárjanak. Egyébként anyukám is vele

ért egyet, csak apukám hajthatatlann. Egyébként az ő oldaláról a mamám is ilyen, csak a bátyám szülinapját ünnepelte, akkor adott pénzt, eleinte nekem is, mikor bátyám szülinapja volt, de aztán már.nekem nem adott. De tesómnak szerintem még a mai napig ad, és csodálkozkodik hogy nem megyek el meglátogatni.

2018. szept. 5. 00:18
 7/14 A kérdező kommentje:
*velem ért egyet
2018. szept. 5. 00:19
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nem eröltetném ezt a kapcsolatott több okból se,egy le vagy nézve mert lány vagy mert csak együtt élsz stb.. Minek erölködni,én is fejre állhattam,a drogos tesom volt az ász..
2018. szept. 5. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Te "csak" a lány vagy apád szemében. A fiúgyerek az ember, a lány meg csak úgy van.

Én egyetlen egyszer leülnék vele és őszintén, higgadtan elmondanám neki amiket ide is leírtál, aztán lezárnám magamban a dolgot. Tőle ennyit várhatsz. A szomorú az, hogy majd ha lesz gyereked, akkor ő is "csak" a lánygyerektől való unoka lesz, nem pedig azé, aki tovább viszi a nevet.

2018. szept. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sajnos otthon a nő selejt termék,potolhato darab,hiába probálják mosni a becsületet,meg tiltakoznak a más vallás ellen,sajnos a nőkkel szemben a haza is hasonlo,kb selejt vagy..
2018. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!