Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiam egyetemista, egy másik, de közeli városban lakik egy örökölt pici garzonlakásunkban, ahol az egyetem is van. A rezsit mi fizetjük, meg a kajálására is kap pénzt. Van diákmunkája, abból fedezi a többi kiadását.

Míg egyedül lakott, két havonta eljártam hozzá nagytakarítani, ablakpucolás, stb., a heti portörlést, porszívózást, meg minden egyebet ő végzett. Nyár elején odaköltözött hozzá a barátnője, rezsit, kaját még mindig mi álljuk. Már ez sem tetszett, hogy a rezsihez, kajához nem járul hozzá, de a férjem azt mondta, ne kicsinyeskedjek, vegyem úgy, hogy azt az összeget csak a fiamnak adom. Nem vagyunk gazdagok, még különösebben jól sem megy, de oké, nem halunk bele. (Nekem csak az a fura, hogy valakinek ez természetes, nekem nem lenne az.)

Lényeg: Én, mióta a lány beköltözött, nem voltam nagytakarítani, természetesnek tartom, hogy legalább ennyivel hozzájárul az ottlétéhez, hogy megpucolja azt a három ablakot vagy közösen megpucolják. Egy garzont azért nem kell órákig takarítani. Múlt hétem telefonált a fiam, hogy mikor megyek. Persze, mondtam, hogy ott vannak ketten, csinálják meg ők. Férjem azóta mondja, hogy de menjek el, mi az nekem, a "gyerekek" úgy sem csinálják meg olyan jól. Meg nézzek rá a lakásra, hogy ne vízkövesedjen el pl. a fürdő.

Nem mondom, hogy áll a bál emiatt, de a férjem naponta felhozza a témát. Nem tanácsot kérek, mert eldöntöttem, hogy nem megyek, de ti anyák, elmennétek a helyemben?



2018. szept. 10. 19:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
84%
A nő nem cseléd,a baj h eljártál eddig is a fiadhoz, és ugy nevelted h kivan szolgállva minden térem.a barátnője meg gondolom nem cselédnek ment oda,erre menjél te,aki erre szoktattad jo hogy igy áll hozzá te szocilizáltad erre.. Ezt mindig a fius anyák cseszik el otthon.. A fiukának mennyibe telne elmosogatni v kiporszivozni,h ne kelljen folyton nagy takaritani a mocskot,egy garzont meg csak ki tud takaritani az uri fiu is..
2018. szept. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de eddig sem kellett volna menned, azért nem szakadt volna le a kedves fiad keze, ha ő most ablakot, mondjuk az kicsit nonszensz , hogy 2 havonta nagytakarítani kell nálatok, de ez már a ti dolgotok.

Aki nagyfiú egyedül élni, legyen nagyfiú egyedül is vezetni a háztartást. Mondom ezt úgy, hogy szintén egyedül élek, de a pofám leszakadna, ha még elfogadnám édesanyától, hogy átjöjjön takarítani. Cserébe én se suvickolok odahaza semmit, két külön háztartás...

2018. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem azt írtam, hogy na ez esti kamu. Aztán rájöttem, hogy elég sok példát látok a környezetemben erre.


Menjen át a férjed lol.

2018. szept. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%
"Múlt hétem telefonált a fiam, hogy mikor megyek." :D Milyen kedves fiú.
2018. szept. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%

Elsö: azért ha a lány ingyen lakik ott, akkor csak elvárható lenne, hogy valamit tesz is, azon kívül, hogy lefekszik a sráccal!

Kérdezö: te semmi esetre se menj takarítani, vagy ha igen, akkor kérd el érte azt az órabért, amit máshol kapnál! A fiad ha elég felnöttnek érzi magát, hogy együttélöst játsszon, akkor ne várja el, hogy az anyja takarít utána, ez nem ez kategória!

Az mindegy, hogy ök ketten (a fiad meg a barátnö) hogy osztják be a házimunkát, de elvárhatjátok, hogy a lakás rendben legyen. Ha ezt nem tartják be, akkor vagy kiköltöznek, vagy minimum lakbért fizetnek, amiböl utána rendbe lehet tenni a lakást, ha lelakják.


A másik megoldás, hogy a FÉRJED megy oda takarítani, mert ö könnyen beszél, ha nem neki kell csinálni akármit is.

2018. szept. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt gondolom, hogy most már ketten vannak, be tudják osztani a munkát. Ami az egyiknek nem megy olyan jól, csinálja a másik. A férjem is attól fél, hogy lelakják így nagyon a lakást, ami a miénk. Egyébként én is mondtam neki, hogy menjen ő.
2018. szept. 10. 19:23
 7/42 anonim ***** válasza:
96%

A fiad barátnője megtehetné, hogyha pénzzel nem tud hozzájárulni a közös háztartáshoz, akkor szépen kitakarít. De ez nekem egyértelmű kérés nélkül is. Ahol élek, azt rendben tartom, és nem mástól várom el.

A férjed meg nagyon gáz. Menjen át ő takarítani.

2018. szept. 10. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
1%
Nem elegáns kicsinyeskedni. Örülj, hogy a fiadnak barátnője van, ettől lesz kiegyensúlyozott egy ifjú férfi. Nem anya vagyok, hanem apa. Nem jár persze semmi a fiataloknak, de a segítsegnek örülnének. Nappalin sokat kell tanulni, fiataloknak pihenésre, szórakozásra jobban jut idejük, ha nagylelküen néha segíted őket a lakás takarításával. Persze azt egyértelművé kell tenni, hogy ez nem jár. A fiad csaját ne akard nevelni, ha lusta, akkor is kellemes neki... :)
2018. szept. 10. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
A férjem is regisztrált?:D
2018. szept. 10. 19:46
 10/42 anonim ***** válasza:
51%
Első vagyok,igen a barátnő is takarithat de nem bejárono ahogy anyuka sebb jobb helyeken,ezt mondom az anyák cseszik h a pasik cselédet eltartot kitartot látnak minden nőben..
2018. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!