Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek kinek van igaza?

Szerintetek kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Fiam egyetemista, egy másik, de közeli városban lakik egy örökölt pici garzonlakásunkban, ahol az egyetem is van. A rezsit mi fizetjük, meg a kajálására is kap pénzt. Van diákmunkája, abból fedezi a többi kiadását.

Míg egyedül lakott, két havonta eljártam hozzá nagytakarítani, ablakpucolás, stb., a heti portörlést, porszívózást, meg minden egyebet ő végzett. Nyár elején odaköltözött hozzá a barátnője, rezsit, kaját még mindig mi álljuk. Már ez sem tetszett, hogy a rezsihez, kajához nem járul hozzá, de a férjem azt mondta, ne kicsinyeskedjek, vegyem úgy, hogy azt az összeget csak a fiamnak adom. Nem vagyunk gazdagok, még különösebben jól sem megy, de oké, nem halunk bele. (Nekem csak az a fura, hogy valakinek ez természetes, nekem nem lenne az.)

Lényeg: Én, mióta a lány beköltözött, nem voltam nagytakarítani, természetesnek tartom, hogy legalább ennyivel hozzájárul az ottlétéhez, hogy megpucolja azt a három ablakot vagy közösen megpucolják. Egy garzont azért nem kell órákig takarítani. Múlt hétem telefonált a fiam, hogy mikor megyek. Persze, mondtam, hogy ott vannak ketten, csinálják meg ők. Férjem azóta mondja, hogy de menjek el, mi az nekem, a "gyerekek" úgy sem csinálják meg olyan jól. Meg nézzek rá a lakásra, hogy ne vízkövesedjen el pl. a fürdő.

Nem mondom, hogy áll a bál emiatt, de a férjem naponta felhozza a témát. Nem tanácsot kérek, mert eldöntöttem, hogy nem megyek, de ti anyák, elmennétek a helyemben?



2018. szept. 10. 19:03
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
93%
Ugy érzem h itt a férjeddel kis bajok vannak..
2018. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
100%

Itt az a baj, hogy a lánytól várod el a takarítást, de minden másban igazat adok. Szerintem menj el most utoljára, fiaddal takaríts ki közösen, mutasd meg neki, hogy kell, mit kell, mondd el mit milyen gyakran csináljon. Kérd meg, hogy csinálja meg, ha nehéz neki kérje meg a barátnőjét, hogy segítsen.

Életképtelenre nevelted, egyik napról a másikra nem varhatsz el tőle olyat, amit sosem csinált, de ha megmutatod neki, akkor mennie kell.


Nekem lesulne a pofamrol a bőr, ha helyettem takarítana édesanyám.

2018. szept. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
97%
Ott a gond, hogy a fiad egyetemista, de mégis te takarítottál eddig helyette. Felnőtt ember, meg kell tudjon állni a saját lábán, amibe a takarítás is beletartozik. az sem kifogás, hogy nappali tagozatos egyetemi hallgatók, más munka mellett takarít otthon, ami semmivel sem kevesebb idő, mint a tanulás. Neked van igazad kérdező, ne menj el többet takarítani, épp ideje, hogy elkezdjen a "pici" fiad felnőttként viselkedni a barátnőjével együtt.
2018. szept. 10. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
95%
Én 1 évig laktam barátoméknál, mert kiraktak az albérletből. Segítettem ott, ahol tudtam. Nagytakarítást csináltam, vacsit főztünk, bevásároltunk, cserébe hogy milyen rendesek voltak, és nem kértek semmiért pénzt. Szerintem ez az alap.
2018. szept. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 18 évesen költözött külön, amikor egyetemista lett. Akkor egyszer elmentünk kitakarítani és megmutatni, mit hogyan kell. Ez három éve volt. Azóta mindent egyedül csinál, amit kell. Ha nem tud valamit, akkor kérdez. Jönnek-mennek olyankor az üzenetek, de megtanult vasalni, függönyt mosni, WC-t pucolni. Voltunk random látogatóban és élhető volt a lakás.

Vedd rá te is, hogy tanulja meg, amit kell. Amúgy nem mennék többet a helyedben, szerintem igazad van.

2018. szept. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a férjet. Bocs de mit nem tud egy egyetemista felnőtt ember kitakarítani egy garzonlakásban? Eddig sem kellett volna átjárni hozzá takarítani. Most sem a lánytól kell elvárni a takarítást, ha ketten laknak ott, csinálják meg ketten, vagy osszák be úgy, ahogy akarják. Mi a franc az, hogy "ők úgysem csinálják meg olyan jól"? Pont az ilyen hozzáállásból lesz az, hogy amikor különköltöznek a fiatalok, csak állnak széttárt karral, hogy ezt hogy kell, azt hogy kell. Ha pofátlanabbak, azután is a szülőtől várják el, hogy alapvető dolgokat megoldjanak helyettük. Ha nem tud ablakot pucolni, nézze meg a youtube-on, hogyan kell. Ha lusta nagytakarítani, mert eddig anyuci csinálta, vegye tudomásul, hogy ideje önállósodni, emelje fel a hátsóját és csinálja meg ő maga. Nagyon jól teszed kérdező, hogy nem mész át. Semmi olyasmi nincs, amit ők ne tudnának megoldani.
2018. szept. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nevetséges hogy a felnőtt fiadhoz jársz/jártál takarítani. Így soha nem tanulja meg rendben tartani a környezetét és te is lemész közben kutyába.


Volt egy évfolyamtársam, hozzá a koliba (!) ment anyuka kéthetente takarítani.. Szerintem ez baromi szánalmas mind anyukára mind a fiúra nézve.


Szóval nem, nem mennék el.

2018. szept. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
93%

Mert a férjed aztán nagyon tudhatja, mi az a nem olyan jól.:) Gondolom, egy szalmaszálat sem tesz keresztbe otthon, csak azt látja, hogy mindig tisztaság van. Viszont a fiad és a barátnője nyugodtan takarítson kedvükre, egy kicsi lakást egyáltalán nem nehéz rendben tartani. Eldöndötted és kérdezed, elmennék-e házicselédet játszani. Hát nagyon nem!

Valaki itt írta: ablakot pucolni, függönyt leszedni nem kell minden hónapban. És igaza van.

A többit simán megcsinálják ketten.

Kérdezi a fiad, mikor mész? Miért nem mondtad, majd ha meghívtok egyet kávézni. Kicsit röhejes mind a férjed, mind a fiad hozzáállása. Örüljön, hogy lyuk van a fenekén, azaz van egy garzon, ahol lakbér nélkül lakhat a barátnőjével együtt.

2018. szept. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
91%
Én is laktam a vőlegényeméknél mikor főiskolás voltam, ő is lakott előtte nálunk. Egyik szülő sem kért pénzt érte. Természetes volt, hogy segítünk ahol tudunk. A férjem már akkor évek óta dolgozott, fizetéskor mindig vitt Anyukámnak zsugor olajat, lisztet, cukrot, öblítőt, mosószert. Ő így érezte jól magát, amúgy is ő az a tipikus jólelkű ember, mindenkin segítene, ez neki alap volt. Segített fűnyírásban és egyéb kerti munkákban. Én náluk szintén porszívóztam, minden nap felmostam, hetente letörölgettem a porcelánokkal, kristálypoharakkal telepakolt szekrényeket, kapáltam mikor szükséges volt, segítettem a veteményezésben, birsóbontás, vasalás stb. Rosszul éreztem volna, ha ezt nem teszem meg. Már nekünk is van gyerekünk, igaz még kicsi, de már azon vagyunk, hogy ha eljön az ideje támogatjuk. Pl. lakásmegtakarítást kötöttünk neki. Na, de a leírtakat túltásnak tartom! Elvileg azért élnek külön, mert felnőttek, akkor ne legyenek ilyen életképtelenek! 26 N
2018. szept. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 anonim ***** válasza:
100%

Ne menj szerintem, ha lelakják majd mielőtt kiköltöznének kipucolják.


Nem lehet, hogy csak ti tudjátok úgy, hogy a lány nem ad semmibe semmit? Azért én elég nehezen tudom elképzelni, hogy csak úgy létezik valaki s eltűri, hogy idegenek tartsák el, hátha az van, hogy ad a lány is bele, így a fiadnak több költőpénze marad, s ezért nem mondja el ha ad?

2018. szept. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!