Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Balaton Soundra elengednéd a...

Balaton Soundra elengednéd a 16 éves lányodat?

Figyelt kérdés
Egy barátnőjével menne, sátoroznának. Nagyon szeretne menni, én meg úgy vagyok vele, hogy menjen, tud magára vigyázni. Jó döntés?
2010. jún. 20. 13:36
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
75%

Ha drogozni akar, akkor nem kell neki elmenni a soundra. Már évekkel ezelőtt, mikor még én jártam el, egy sima "kocsmás" este is arról szólt egyeseknek, hogy szétszívták magukat a kerthelyiségben. Tutod én hol próbáltam először? Suli után a főbejárattal szemben, utána meg elmentünk egy játszótérre, meg fagyizni.


Agyfszt kaptam volna amúgy, ha anyám azzal jön, hogy azért nem nézhetem meg élőben a kedvenc együttesemet, mert ott vannak olyanok, akik drogoznak. Ez kb. ugyanaz, mint mikor azért nem engedik a gyereket a barátjánál aludni, mert akkor dugnak. Ja, hogy már egy éve csinálják a parkban a padon, a hátsó ülésen, a szobában fényes nappal, mikor senki nincs otthon?

2010. jún. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
65%
soundon éjjel van nagyobb pörgés tehát nem éjszaka fognak aludni hanem nappal,de hidd el nem 16 éves lánynak való ami ott van.De a te felelősséged. nem kell plázacicának lenni a droghoz meg a sexhez.
2010. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
47%
Én még most egy hét híján 18 éves fejjel se mennék el oda egy idősebb nélkül. Szóval szerintem ne.
2010. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim válasza:
71%
En is 16 eves lany vagyok. Szerintem enged el mert igy a lanyod lassa hogy megbizol bene es majd maskor is mindent megkerdez toled mielot kiprobalja. En nagyon kiborulnek ha nem engednenek el a szuleim oda, ahova nagyon szeretnek meni. Ne akard hogy meggyuloljon a lanyod. :)
2010. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim válasza:
32%

Én sem engedném el. Ezeket a programokat inkább a 18+ korosztálynak szervezik. Tényleg az ivászatról, beszívásról szól stb. Hiába megy velük egy felnőtt, gondolod, hogy ott fog mögöttük loholni egész nap? Amúgy szerintem nem kell nagy partiarcnak lennie, hogy rossz útra csábuljon! Simán belekevernek valami szert az italába, aztán onnantól kezdve mintha lehúzták volna nála a rolót! Majd 9 hónap múlva ne lepődj meg, ha bővül a család! és ez még csak a jobbik eset!


szerintem küld el inkább valami értelmesebb helyre a nyárra! pl. tánctábor meg ilyenek, ami érdekli, és a saját korosztálya veszi körül

2010. jún. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
Ez a drog olyan, hogy..gyakran meséli, hogy az osztálytársai drogoztak már vagy mondjuk rendszeresen füveznek. Minden barátja dohányzik. Mindezek ellenére Ő ezzel úgy van, hogy elfogadja őket, de annyira elítéli, hogy az csak na. Volt egy időszak, mikor egyszer-egyszer dohányzott, el is mondta nekem, de Ő magától jött rá, hogy ez egészségtelen és semmi jó nincs benne. Régebben mondta, hogy talán egyszer a füvet kipróbálja, de már erről is sokat beszéltünk és egyáltalán nem szeretné. Ezt most nem azért írom, mert naiv vagyok és az én gyerekemet hiszem a legtökéletesebbnek, de mi nagyon sokat beszélgetünk és még azelőtt mondja ezeket a dolgokat, mielőtt én kifejteném az ellenzésemet. Nincs is mit elleneznem, normális gyerek, szerencsére nincs vele sok baj. Persze, ha tudnám, hogy minden hétvégén bulizik, részegen jön haza, azt mondanám, dehogy mehet. De annyira jól áll ezekhez a dolgokhoz és hiába vihetnék bele a haverjai rossz dolgokba, neki van esze. Én nem vagyok egy engedékeny, felelőtlen szülő, de már annyira bízom benne, mert mint már említettem, lenne alkalma ilyenekbe belemenni, de nem teszi. Tényleg nyugodtan leírhatjátok a véleményeket, azt is, ha ez nagyon rossz döntés, én mérlegelek. Személyes tapasztalatokra is kíváncsi vagyok.
2010. jún. 20. 14:04
 17/52 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem, ha te úgy érzed nyugodtan engedd el, te ismered, ha tud magára vigyázni, 16 évesen már el lehet engedni szerintem. A sátor miatt kicsit én is aggódnék, nehogy felfázzon vagy ilyesmi, vagy inkább valami faházas történetet nézzenek, vagy a nyaralót amit mondtál, vagy vegyetek felfújható direkt sátorba való ,matracokat meg jó hálózsákot.

Nem hiszem, hogy amiatt kellene aggódnod, hogy drogozni vagy felelőtlenül szexelni fog, ha egyébként nem ilyen ott se lesz az, ha meg az lenne, máskor is ilyen lenne, ilyen szempontból egy osztálykirándulás sem külömb. ,

2010. jún. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
88%

engedd el, és ne küldj a nyakára senkit XD

hadd érezze jól magát!

2010. jún. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
akkor engedd el ha meg vagy győzködve róla.. aztán majd ne csodálkozz ha nem jön haza.
2010. jún. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 A kérdező kommentje:
Hát nem gyűlölne meg, max csalódna kicsit, elég nyugodt természet, nem borul ki, ha valahova nem mehet el. Hú, sok negatív válasz érkezett, átolvastam őket alaposan. Én persze, megértem az álláspontotokat, meg igazatok van, hogy belekeverhetnek az italába valamit stb, de én azt gondolom, hogy ha egyszer ismerem és nem olyan, mint a kamaszok lázadó rétege, hanem egy tök laza, de ugyanakkor értelmes lány, akkor nem kell tartanom attól, hogy valami baj lesz. Különben meg nem is iszik, állandó gyógyszert szed a szíve miatt, úgyhogy tudja, hogy nem ihat. Ebből még nem is volt probléma.
2010. jún. 20. 14:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!