Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elengednéd a 14 éves lányodat?

Elengednéd a 14 éves lányodat?

Figyelt kérdés

Én vagyok a 14 éves lány.a helyzet az,hogy van egy nagyon jó barátom akinek van autója,meg autós társasága de ez most mindegy.szóval,a srác szeretné,hogy beüljek mellé és kocsikázunk pár kört a városba meg dumálgatunk,de anyukám nem enged el,mert "mivan ha bjom lesz,akkor ő lesz a felelős,ő engedett el".Mondtam neki már csomószor,hogy nem szokott száguldozni,nem azért van autója,hogy összetörje.De anyu nem enged.Azóta kideült,hogy anyum testvére ismeri a jó barátomat.Sőt,anyu is látta már.De,nem pedig egyszer már megígérte,hogy elenged vele.Sőt engedett is már el vele,csak én pont 39 fokos lázzal feküdtem itthon.

2 kérdésem lenne:-Te elengednéd a lányodat?

-hogy vegyem rá anyut,hogy elengedjen?

14L (a srác Pedig 20 éves)


2010. máj. 16. 18:23
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
*bajom ..bocsánat,siettem
2010. máj. 16. 18:26
 2/27 anonim ***** válasza:
81%

Nem értem, miért olyan fontos a kocsikázás?:D üljetek be vhova dumálni ennyi..

Anyukád jogosan félt, mivel egy sima kocsikázásnál nem lenne ennyi felvezetés stb

2010. máj. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
92%

bocsi de nem engednélek el!

Pedig én is csak 21 vagyok,szóval nem szülő-generáció

a srác túl idős,és én azért a vezetési képességeit is megkérdőjelezném...

Ha anyukád megengedte h.talizzatok,akkor OK.de nem ilyen formában.

2010. máj. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
70%
20 éves srácnak max. 3 éves jogsija lehet. A tudás általában egyenlő a nullával, viszont feltűnési viszketegségből általában ötösre vizsgáznak. Én nem szivesen engednélek el anyukád helyében.
2010. máj. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
74%
én se engednélek el, pedig én is csak 20 vagyok. az ilyen nagyfiúk szeretik játszani az eszüket a lányok előtt, holott maximum 2 éve vezethet, ami nem olyan eget verően nagy rutint jelent. nyilván nem az a célja, hogy összetörje a kocsiját, meg magát, de én se lennék nyugodt. mért nem ültök be egy kávéra/üditőre valahová ha beszélgetni akartok? mért kell ahhoz feltétlen autóba ülni? az már hab a tortán hogy egész hétre ilyen időt mondanak, akkor meg pláne
2010. máj. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%
anyukád biztosan nem akar neked rosszat. 15 évesen jártam egy 17 éves fiúval. friss jogsi, gyorsulási... megcsúszott a kerék, kocsi nekipördült a fának, mi pedig örültünk a gondviselésnek,hogy a fiúnak csak a karja tört... tudom nem ugyanaz a helyzet. de ennek ellenére szerintem anyukádnak a fiú korával van a baja, meg nyilván a hiányos(?) vezetési ismereteivel... mutasd be őket egymásnak. hátha enyhül a szigor és anyud is megbízik benne. 20/l. látod, nem vagyok más generáció, de bizonyos dolgokat máshogy látok.
2010. máj. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
Ez a kocsikázós duma egy 20 évessel...hát komolyan én félteném az életem,ugyanis én meg 15 vagyok. Tényleg jól írta az egyik válaszoló hogy üljetek be egy kávézóba és ott ismerkedjetek. Aztmég meg is érteném hogy valahova elmentek kocsival,de minek benne dekkolni? Főleg ha egy lepukkant 20 éves tragyacsa van amit tolhattok hazafele...romantikus ám.
2010. máj. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Majd ha meghal egy veled egykorú akit ismersz vétlen utasként autóbalesetben akkor másként fogsz gondolkodni. Tapasztalat... 17-18 éves koromban több eset is volt akiket ismertem :(
2010. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
70%

Szia!

Most mindenki engem fog lepontozni,de nem baj,akkor is elmondom a véleményem.

Szóval..

Ha Anyukád ismeri és megbízható a srác,akkor elengednélek.

De,hogy Anyukád is nyugodt legyen,szerintem azt kéne tenned,hogy mielőtt elmentek kocsikázni,felviszed magatokhoz és bemutatod otthon és így Anyukád is látni fogja,hogy milyen is a srác.


És most megint ellenem lesznek az előttem válaszolók,mert nem igaz,hogy azért mert csak 2-3 éves a jogsija azért nem is lehet mellette biztonságosan utazni.

Csak hogy egy két példát mondjak.

Az én barátom 19 éves és 1,5 éve van jogsija.Nagyon felelősségteljesen vezet és nem szokott száguldani.

Viszont,hogy egy ellenpéldát is mondjak,mert persze ilyen is van.Van egy fiú osztálytársam,kinek még egy éve sincs meg a jogsija,de már több balesete volt.Épp azért mert ez a srác abba a csoportba tartozik,akik nem azért vesznek kocsit,mert szükségük van rá,hanem azért,mert ezzel akarnak nagyobbnak és menőbbnek látszani.

Szóval az,hogy kinek mióta van jogsija,nem egyenlő azzal,hogy milyen rutinnal és milyen felelősséggel vezet.



Az mondjuk már egy másik kérdés/téma lenne,hogy a 14 éves lányomat,nem engedném el egy 20 évessel!


Üdv!

2010. máj. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:

18:40es vagyok!

Csak elriasztásként a felelőtlen sofőröknek.Durva nagyon,de érdemes megnézni,mert szerintem nagyon riasztó és a bolond,nagyoskodó srácoknak is meg kéne mutatni,hogy kicsit vezethetnének óvatosabban.

Szóval itt a vidi:


[link]

2010. máj. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!