Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Srácok! Ti elhagynátok egy...

Srácok! Ti elhagynátok egy lányt csak azért, mert nem lehet gyereke? 18/L

Figyelt kérdés
most derült ki...
2010. jún. 18. 11:16
1 2 3 4 5
 21/50 A kérdező kommentje:

igen,most derült ki,de a tünetei már egész kicsi koromban megjelentek.a latin nevét nem tudom,a betegség elég összetett,a lényeg hogy a keringésemmel vannak a gondok,és erősen trombózisra hajlamos vagyok,ami úgy tudom egyedül is probléma a terhességnél.

neked mi a tüneteid?miben jelennek meg?

én még kezdő vagyok!:)

kapsz vmi kezelést?

2010. jún. 18. 11:39
 22/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2010. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/50 anonim ***** válasza:
100%
Nem hagynám el. Egy kapcsolatnak nem szabad, hogy célja legyen a gyerek, és nem a gyerek fogja megtartani. Az csak egy (jó esetben) kellemes mellékhatás. Ha nem lehet saját , hát örökbefogadunk. Annyi sok kisgyerek vár szülőre. Egyébként se a vér tesz szülővé, rettenetesen sekélyes, és szánalmas, aki ezt gondolja, hogy csak a saját az igazi gyerek.
2010. jún. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/50 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én epilepsziás vagyok és egy éve derült ki,most 18 éves vagyok.

Nekem is kétséges a gyerekvállalás,mert a betegségem miatt nagyon kockázatos.

Akkor is volt már barátom és szerencsére még mindig együtt vagyunk,de még tavaly megkérdeztem tőle,hogy mi lesz,ha nem lehet majd gyerekünk,vagy nem lesz egészséges vagy valami baj lesz?Azt mondta,hogy nem fog elhagyni.

Én ennek ellenére is nagyon félek,hogy ha oda kerülünk,akkor elveszítem.

De a kérdésre válaszolva:

Fordított esetben én nem hagynám el a barátomat,mert szeretem.És annak amúgy mi értelme lenne,hogy találok valaki mást,akitől ugyan lehet gyerekem,de az a valaki,nem az igazi szerelmem?Az szerintem nem lenne valami jó.

Üdv!

2010. jún. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/50 anonim ***** válasza:
100%

11:34

én is így vagyok mint te!


"A párom közölte velem, amikor még ismerkedtünk, hogy ő szeretne valamikor gyereket. Ezt azért is mondta, mert tudta hogy én nem igazán. Azt mondta, akkor most szóljak ha nem, ne később. Úgyhogy nekem elég egyértelmű ebből, hogy bármi miatt is nem lesz gyerekem, el fog hagyni. Pedig minél jobban fakul a szerelmünk, annál kevésbé érzem azt, hogy képes lennék szülni. Már az a tudat is fáj, hogy ha önhibámból nem lehetne, akkor valószínű elhagyna, annyira egyértelmű hogy ő gyereket akar. Jó lenne egy olyan férfi, akiről tudom, hogy kellek neki akkor is, ha bármi történik. Ugyanakkor tiszteletben tartom a döntését és nem vádolom, ha emiatt elhagy, hiszen előre figyelmeztetett. Én sokkal kevésbé játszom tiszta kártyákkal, mert 2,5 éve hitegetem azzal, hogy lesz gyerekünk. Most meg el sem tudom képzelni:( Persze arról nem volt szó, hogy közben kiszeret belőlem. Ha szeretne úgy mint rég, valószínű nem esnék ilyen kétségbe a gondolatra, hogy kisgyerekkel milyen kiszolgáltatott leszek. Sajnos nincs senkim, akihez menekülhetnék (szülők), ha rosszra fordulna.

Igen, ő biztosan elhagyna engem."



Nyugi ezt csak azért mondta, mert vannak olyan pasik, akik úgy érzik csak jól magukat, ha nőket sakkban tarthatják, vagyis:


-ha azt mondtad volna neki, hogy te akarsz nemsokára (2 év pl. )gyereket, akkor ő azt mondta volna, hogy majd meglátjuk később, vagy ő meg nem akar!!!!

-de mivel te alapban kijelentetted h nem akarsz gyereket, ezért nem tud mivel magához láncolni.


Amúgy a pasid nem szeret igazán téged, ha ezért elhagy.

2010. jún. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/50 A kérdező kommentje:
egész életemben nagyon babás voltam.gondolhatod,én sem most szeretnék gyereket,csak elgondolkoztam rajta.egyszerűen nem tudom elképzelni az életemet gyerek nélkül.nagy a családom,hozzászoktam a nagy közös ebédekhez,programokhoz,és egyszerűen hiányozna.
2010. jún. 18. 11:42
 27/50 anonim ***** válasza:
100%

Engem elhagytak emiatt. Mindezt kiegészítette az "úriember" azzal, hogy milyen szánalmas az olyan nő, aki még arra se képes, hogy gyereket szüljön. Totálisan kikészültem, de így 3 év távlatából, igenis örülök annak, hogy vége lett annak a kapcsolatomnak. A mostani páromnál szinte ezzel elkezdtem,hogy ezt közöltem vele, annyira frusztrált a dolog. Így is szeret, értékesnek tart, és bízik ő is, az orvosok is, és én is.

Úgyhogy fel a fejjel, ha emiatt képes lenne elhagyni a párod, akkor meg is érdemli.

2010. jún. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/50 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon nagy az esély rá, hogy fogsz találni olyan párt, aki elfogadja, hogy adott esetben nem tudsz kihordani saját gyereket. Emiatt ne aggódj. A babázás kérdésében se keseredj el, ha szeretnél babát, biztosan lesz is, ahogy föntebb is írták, még a te gyermekedet is kihordhatja és megszülheti más. Ezt lelkileg feldolgozni és elfogadni persze nagy kihívás, de biztosan menni fog.
2010. jún. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/50 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, szerintem ne törődj ebbe bele ennyire könnyen. nem eszik annyira forrón a kását. kérd ki minél több szaktekintély véleményét ezzel kapcsolatban. ne fogadd csak úgy el, hogy 1-2 orvos kijelentette, hogy márpedig te nem tudsz soha kihordani egy babát. ez ügyben már most kezdj el intézkedni, mikor még ilyen fiatal vagy, nehogy aztán később, amikor belevágnál a babaprojektbe, a korod miatt fuss ki az időből! tényleg ne add fel a reményt!!
2010. jún. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/50 A kérdező kommentje:

az orvosomtól megkaptam az "útravalót":nehéz lesz találni magamnak egy olyan férfit,aki elfogad így.mert ha lehet gyerekem,ő is örökölheti a betegségemet,és lehet,hogy neki súlyosabb lesz,mint nekem.nem tudom...

fordított esetben nekem a szakítás szóba sem jönne,ha nem lenne más probléma.

2010. jún. 18. 11:54
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!