Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változott baráti...

Hogyan változott baráti kapcsolatod azzal a barátoddal/barátnőddel akinek gyereke lett?

Figyelt kérdés
Ugyanúgy tudtok beszélni egymással, vagy úgy érzed ő csak a gyerekről tud beszélni? Zavar ez téged? Netán megszakadt a kapcsolat?
2011. okt. 10. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ezért nincs már egy barátnőm sem... :(

Mindenki szült (van aki már 2 gyereket is). Én még javában tanulok a fősulin és egyszerűen megszakadt a kapcsolat. Egyszerűen nekik a baba köti le mindn idejüket 8ami érthető is9 nekem suli van vizsgák, stb. Eleinte ritkán de taliztunk, bár beszélgetni soha nem tudtunk, mert most éhes a baba most sír, most ez vagy az (persze ez a normális és természetes hogy enni ad, lefekteti, pelenkázza stb. De ők pl semmi másról nem tudtak már beszélni és valahogy én hiába szeretem a gyerekeket, nem tudtam nagyon mit hozzászólni ezekhez.

Nem vagyok önző azért is jegyeztem meg, hogy az a viselkedés természetes. Csak már másról nem is tudtak beszélni. Így megszakadt a kapcsolat. Én sajnálom, mert jóban voltunk. De kicsit gáz, hogy 23 vagyok és nincs egy barátnőm se... de hát ez van.

2011. okt. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Megszakadt a kapcsolat. De nem azért, mert a gyerekről beszélt, hanem azért, mert soha nem ért rá.

Egyébként nemcsak a gyerek volt nálam probléma, hanem az is, mikor párkapcsolat lett egyikünknek, másikunknak meg nem.

Szerintem egyébként egyik sem ok, hogy megszakadjon a barátság, csak ha az ember nem tudja feldolgozni a barátság megváltozását, az a baj.

Nekünk nem sikerült.

2011. okt. 10. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem két fajta is van. Van olyan, aki csak a gyerekről tud beszélni, amit nagyon unok. Otthon ülős anyuka lett, akinek semmi más nem számít és megritkultak a találkozások, mert egyszerűen nem érdekel, hogy állandóan az legyen az örökös téma, épp mit csinált a gyerek. Van egy másik barátnőm, akinél szintén többször szóba jön a gyerek, de teljes mértékben kitud kapcsolni, csinálunk közös csajos programokat, mint szülése előtt, igaz ritkábban, de jól érezzük magunkat és nem csak a gyerek körül forog a világ, nem hurcolja mindenhova magával. N/26
2011. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na igen...Volt legjobb barátnőmmel mikor találkoztunk,másról sem tudott beszélni,csak a baba székelési illetve evési szokásairól,és hogy megint végigbőgte az éjszakát.Én elhiszem,hogy szereti a gyermekét,és mindez még új neki,de nem mindenki feltétlen kíváncsi rá,hogy a gyerek mennyit ürít vagy sír naponta.Azóta nagyon ritkán beszélünk,maximum facebook-on,és el is költöztek a városból.Legutóbbi levelében arról kérdezett,hogy én mikor akarok sajátot.No comment...

Nekem alapból az anyákkal semmi bajom,ne értsetek félre.

2011. okt. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 bánomisén ***** válasza:
100%

Nekem is az a tapasztalatom, hogy a friss anyukák többsége számára megszűnik létezni a világ és csak a gyereke a téma. Ez elég unalmas tud lenni, mert azért a világ ennél jóval több.

Nekem is szakadt már meg barátságom amiatt, hogy szült a barátnőm és már nem tudtunk utána miről beszélgetni. Nekem a gyerektémából kb. 5 perc után elegem van.

2011. okt. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem azokra jellemző, hogy csak a gyerekükről tudnak beszélni és megszakad a kapcsolatuk mindenkivel (kivéve azokkal, akiknek szintén gyerekük születik és akkor lesz 1 db közös témájuk), akik amúgy sem voltak soha érdeklődő, értelmes vagy művelt emberek. Az én baráti körömben, ahol mindenki igen okos és érdeklődő, nyitott ember, pl. senkinél sem jelentette a gyerek születése azt, hogy az addigi életnek vége. Beszélnek róla, furcsa is lenne, ha nem, de azért nem szűkültek be. Viszont sokaktól hallom azt a panaszt, hogy az ismerőseik teljesen beszűkültek a gyerekük születése után. Egy másik fontos dolog egyszerűen az, hogy valaki mennyire strapabíró. Nem mindenkinek van energiája munka és gyerek mellett másra is.
2011. okt. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ilyen friss anyukával én is találkoztam már. Szerintem ha kitört volna a III. világháború, vagy becsapódott volna egy meteorit a városba, azt se sűrűn vette volna észre.

Én képtelen lennék ennyire kizárni a külvilágot.

2011. okt. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!