Mik az előnyök és hátrányok annak, ha egy anya évekig otthon marad gyesen a gyerekekkel, egészséges-e ez a magyarországi tendencia?
Egy társaságban erről ment a "vita". Nagyon sok gyermekes anya minél tovább szeretne otthon maradni a gyerekével, sőt miután vissza kellene menniük dolgozni inkább szülnék a következőt. Ezek a nők egyébként képzett, jó szakmával rendelkezőek. Én megmondom őszintén soknak tartom a 3 évet. Az anya kikerül a munka világából, a gyerek lehet túl ragaszkodó lesz az anyához (igen ezt is tapasztalom főleg a férfiaknál).
Mit gondoltok?
Előnyök: az anya gyermek kapcsolat erősebb lesz, sokkal többet tud a gyerekkel személyesen foglalkozni, több élményt kap a szülő és gyermek is. (az hogy 3 éves korodik anyád nevel nem jelenti, hogy felnőttként anyámasszony katonája leszel)
Hátrány: kiesik a szülő a munka világából, kevesebb pénzt keres, nem termel GDP-t, szociális kapcsolatok szűkülése (nem minden esetben).
Szerintem is sok a 3 év, 2 évet tartanék reálisnak. Csak miheztartás végett az USA-ban kettő darab hét(!) a szülési szabadság. Az egy jó ötlet volt, hogy hamarabb visszamehet az anya a gyesről és akkor megkapja a fennmaradó pénzt, mert így van valami motiváció, hogy ne maradjon otthon ha amúgy dolgozna.
Én fix bedepiznék...
Igaz 26éves vagyok.
De térd ficam miatt itthon voltam közel 2hónapig.
Közben váltottam munkahelyet így plusz egy hónapot itthon voltam míg mehettem az új helyre.
Ma indulok munkába 3hónap intenzív itthon lét után és úgy érzem hogy félek.
Újra emberek közé menni pedig napi szinten tartottam a kapcsolatot barátokkal ismerösökkel de akkor is fura... :$
Akkor egy anyuka 3év után újra munkába állása milyen lehet?
Kész káosz újra melo hely újra nyüzsgő emberek aggódás a gyermek miatt mi lehet vele az oviba áhh...
Szerintem is sok 3év ilyen szempontból...
A szegényeknél nem tudom, a középosztálynál az anya otthon marad, az apa pedig eltartja a családot. Ha jófej a munkahely akkor nem rúgja ki az anyát, de nem is fizet fizetést. Ha nagyon jó fej, akkor esetleg az eü biztosítást fenntartja, de erre semmi sem kötelezi.
Ismerősöm hazajárt 3 óránként szoptatni.
Előny: hogy tényleg a szülők nevelik a gyereket, nem kell már 8-10 hónaposan bölcsibe adni. Később, amikor ovis, akkor anya sok mindent el tud otthon intézni, nem a 8 órás munka után kell még mindent elintézni a családnak, így alig marad idő a gyerekre, gyerekekre.
Hátrány: én bediliznék :) persze tök más, ha valakinek van valami hobbija, amit akár munkaként is végezhet, vagy egy néhány órás állás.
Szerintem attól még nem lesz feltétlen túl anyás valaki, hogy az anyuka nem megy vissza hamar teljes munkaidőbe dolgozni. Hiszen ilyen esetben is jár a gyerek oviba, közösségekbe.
Én azoknál látom azt, hogy 3 évet maradnak, és úgy időzítik a következő gyerekeket, hogy vissza se kelljen menni dolgozni, akik nem szeretnek dolgozni. Hiába van mások szemében jó munkájuk.
Nekem egyébként mindegy, hogy ki mennyit van otthon és mit csinál az alatt.
Én úgy oldom meg, ahogy a mi családunk ideális. És ugye nem minden család egyforma.
8: ilyet senki sem mondott.
De van, aki tényleg így kiszámolja, hogy mikor essen teherbe, hogy nehogy egy hónapot is vissza kelljen menni dolgozni :)
8. vagyok
Nem, csak a 7. válaszadó írta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!