Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már élősködés vagy csak én...

Ez már élősködés vagy csak én érzem igy?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok,diákként dolgozok mikor mit,lakást bérlek,fizum nagy része erre megy el.A párom dolgozik,anyukájáékkal lakik,jól keres,haza nem ad semmit.Egyre többet van nálam,amit eleinte szerettem is,imádok vele lenni...de...mindig van de...egyszerűen nem fogja fel,hogy anyagilag én ezt nem engedhetem meg magamnak,ezt főzzek neki,azt csináljuk reggelire,vagy ha ő főz akkor hozzávalókat találja meg mindig a hűtőbe,innivaló heti 3 karton fogy el (magamnak havi 1 karton elég),és elvárja,hogy ezt én fizessen.Mikor mondom,hogy ha jön fel,akkor legyen szives boltba bemenni,és hozni legalább innivalót,neki kocsival egyszerűbb mint nekem tömegközlekedve,vagy vacsihoz 1-2 hiányzó hozzávalót,mindig vagy elfelejti,vagy "nincs nála pénz,ő meg kártyával nem fizet",vagy "jó a spagetti most sajt nélkül is,majd főzök teát,nemkell innivalót felhozni,és hasonlók.

Már én érzem magam rosszul ha mondom,bár nem hatja meg...

Kezdem unni.

Vélemény?


2010. máj. 30. 15:32
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

nem szülök ugy gyereket hogy nincs mögöttünk párolyan év amikor látom hogy 100%ig számithatok rá mindenben...


de gyerek még vagy 10 évig ráér,ugyh ebben nem gondolkodom még

2010. jún. 2. 14:19
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

A Te dolgod, hogy mit fogadsz el és mit nem, de én nem nézném el a hazugságot a családja felé.... Lehet hogy egyszer Te is a családja leszel és neked is ugyanilyen folyékonyan fog hazudni....

Amúgy az összeköltözés jó ötlet! Kiderül, részéről mit jelent a közös kassuza...

2010. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:

veszitenivalóm nincs az összeköltözéssel,szeptemberig tisztán akarom látni a dolgokat

egyik sulival most végzek,ha ő nem lenne mennék külföldre melózni...csak miatta maradok itt,csinálok másoddiplomát,és majd utána lesz vmi


ha működik összeköltözéssel,akkor tettünk egy lépést...ha nem működik,akkor én teszek nem is kevés lépést innen el jómesszire...

a szivem az első kivánja,az eszemmel meg a másodikat sejtem:S

2010. jún. 2. 14:24
 54/58 anonim ***** válasza:
100%
150 ezres fizu Pesten is nagyon jónak számít (bocs, off)
2010. jún. 2. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
83%
Megértelek, hogy adsz neki még egy esélyt.(bár idióta hülyegyereknek tartom) Az érzelmi háttérrel Te vagy tisztában...
2010. jún. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de ez az igazsag. Nem szeret teged. Minden kommentedbol lejon, hogy csak magaval foglalkozik, te sehol sem vagy a fontossagi sorrendben. Es mi lesz kesobb? O mar most is keres, te meg tanulsz es mar most is te tartod el...nem szeret, eloskodik rajtad, erre hasznal. Ne hagyd, hogy edesgeto szovegevel lebeszeljen. Addig lepj, amig lehet meg amig nincs gyereketek. En is ismerek hasonlo torteneteket. Pl. egyik baratnomnek a volt ferje ilyen. A vegen mar a munkat is abbahagyta, mert a felesege ugyis eltartja, bar majd beleszakadt 2 munkahelyen dolgozott es volt 2 gyerek is. Aki nem ismeri, nem tudja, hogy milyen. Ne agyd magad, mert te is erre a sorsra jutnal. Mar most rosszul hangzik, amit nagy vonalakban felvazoltal. Gondolj bele...
2010. jún. 2. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
100%

Kolléganőm úgy tanította meg a fiát a pénz értékére, hogy átadta neki néhány hónapon keresztül a TELJES fizetését, és megkérte, hogy most ossza be ő...A srác nagyon hamar rájött, mi a helyzet. Soha többé nem nyavalygott, hogy nem igaz anya, hogy erre sincs pénz.

Valami hasonlót kiatlálhatnál te is. Az olyan emberek, akiknek még esélyük sem volt megtapasztalni, mennyibe kerül a megélhetés, nekik eszükbe sem jut, hogy olyan világot élünk, amikor még az is luxus, hogy azt egyek és annyit, amennyit szeretnék. A TV-ből nem ezt látják, meg a kirakatokban sem.

Talán valami hasonlót megpróbálhatnál. Add át neki a fizudat, mondd el neki, hogy ebből kapsából ennyi a lakbér, meg kérnél egy kis menzapénzt nap közbenre, aztán a többit ossza be ő...Éhenhalni biztos nem fog hagyni, és még az is előfordulhat, hogy nagyon hamar ráébred, hogy milyen nehéz helyzetbe hozott téged azzal, hogy nem száll be a kajába. Vagy egy nagy tapló, vagy arról van szó, hogy igazából fel se fogja. Bár ha mondtad neki, akkor lehet hogy egyszerűen nem is érdekli. De te tudod, hogy egyébként mennyire figyelmes ember.

2010. jún. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, most olvastam végig...Hát tudod, aki az anyjának hazudik...abban én nem tudnék megbízni.
2010. jún. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!