Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már élősködés vagy csak én...

Ez már élősködés vagy csak én érzem igy?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok,diákként dolgozok mikor mit,lakást bérlek,fizum nagy része erre megy el.A párom dolgozik,anyukájáékkal lakik,jól keres,haza nem ad semmit.Egyre többet van nálam,amit eleinte szerettem is,imádok vele lenni...de...mindig van de...egyszerűen nem fogja fel,hogy anyagilag én ezt nem engedhetem meg magamnak,ezt főzzek neki,azt csináljuk reggelire,vagy ha ő főz akkor hozzávalókat találja meg mindig a hűtőbe,innivaló heti 3 karton fogy el (magamnak havi 1 karton elég),és elvárja,hogy ezt én fizessen.Mikor mondom,hogy ha jön fel,akkor legyen szives boltba bemenni,és hozni legalább innivalót,neki kocsival egyszerűbb mint nekem tömegközlekedve,vagy vacsihoz 1-2 hiányzó hozzávalót,mindig vagy elfelejti,vagy "nincs nála pénz,ő meg kártyával nem fizet",vagy "jó a spagetti most sajt nélkül is,majd főzök teát,nemkell innivalót felhozni,és hasonlók.

Már én érzem magam rosszul ha mondom,bár nem hatja meg...

Kezdem unni.

Vélemény?


2010. máj. 30. 15:32
1 2 3 4 5 6
 11/58 elika ***** válasza:
100%
Logikai fricska: ha pénzesek a szülei, és amint mondod, adna is neked pénzt a fiúd, ha kérnél, akkor miért a kölcsönt kínálta fel mégis? Ha ennyire szereti a hasát, és tudja, milyen kiadásaid vannak, miért nem azzal kezd hó elején, hogy ad pl. 20ezer Ft konyhapénzt?
2010. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 A kérdező kommentje:

anyukája rontotta el egyértelműen,még csak boltba sem küldte soha,nincs tisztában azzal mi mibe kerül,kocsiját szépithgeti,meg cigit vesz,annyi amire költött világ életében...


mára még van a hűtőben kajához való,holnaptól viszont nincs (nem vettem direktbe),eszek menzán,este nem szoktam igazán,kiváncsi leszek mit reagál...



sajnos nincs tisztába azzal a fogalommal,hogy "NINCS"

2010. máj. 30. 15:51
 13/58 A kérdező kommentje:

nincs képem pénzt kérni,előző pasikkal működött mindig,hogy oké a közös kajálások,de nagyjából felesbe vettünk hozzá mindig mindent,szóba nem került a "fizesd ki2 dolgo,hol én fizettem,hol a pasi...



de most ez nagyon nem működik

2010. máj. 30. 15:54
 14/58 elika ***** válasza:
89%

Mióta vagytok együtt?

Mit bír ki a szerelmetek, mennyire erős a kapcsolat?

Nem kéne váltani?

Válaszold meg ezeket magadnak, és érezni fogod, hogyan viselkedj a továbbiakban.

Sose hagyd, hogy kihasználjanak, senkinek!

2010. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
89%
A párod egy tipikus élősködő, ahogy magad is fogalmaztál. Tulajdonképpen rajtad is gazdagszik, a szülein is. Az is lehet, hogy még a barátain is. Mindez addig fog folytatódni, amíg engeded. Lezárnám előle a hűtőmet, az ajtómat meg szépen becsuknám. Örökre. Nincs is vele már mit megbeszélni, hiszen megpróbáltad.
2010. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem ez az,élősködés!Önző,szerintem nem igen fog megváltozni,megszokta,hogy más tartja el.Az ilyen nem is férfi,hogy fogsz így támaszkodni rá az évek során?Nyilván az élet minden területén így számíthatsz majd rá.


Sok sikert és boldogságot az élethez,de szerintem ne vele...

2010. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 A kérdező kommentje:

több éve együtt vagyunk,csak most kezdett el ennyit nálam lenni,ha kérném szerintem első szóra be is költözne,de amig egyetemista vagyok nem akarok összeköltözni senkivel



az apukája veszekszik vele sokat emiatt,hogy adjon haza pénzt,már nem diák,addig volt csak oké,hogy finanszirozták mindenét,most már nem,meg kérdezgeti,hogy ha már nálam van ennyit,akkor ad e bele akármit,de nyakam rá merném tenni hogy otthon előadja hogy ad nekem pénzt vagy bevásárol vagy vmit,de pénze rám elmegy,hagyják békén...de nem az én dolgom hogy otthon ő mit hogy csinál



tulzottam szeretem...ezen kivül imádnivaló,házimunka részébe besegit,szavam nem lehetne ha ez nem lenne amiről a kérdés szól...

2010. máj. 30. 16:00
 18/58 anonim ***** válasza:
81%
Ha nagyon szereted egy utolsó beszélgetést szerintem még megérdemel. Igen is határozottan csukd be a hűtődet az orra előtt, és mond azt hogy nem tudsz ennyi mindent finanszírozni, nem vagy az anyja (aki bár igen helytelenül teszi), a mai napig eltartja... Szeretnéd, hogy ha ott van, és enni is ott szeretne, nem otthon, akkor adjon bele a kaja pénzbe! Ne kölcsön, mert egymagadra nincs szükséged kölcsönre! Ha ezután sem érti meg, akkor rakd ki! Lelakatolni mégsem lakatolhatod le a hűtődet az innivalókkal együtt... hogy nézne már ki, ha mászkálnál utána mikor eszik/iszik bele... Ha nem ért a szép szóból, akkor vagy ne legyetek nálatok annyit, vagy dobd ki! Nem fog ez így túl sokáig működni!
2010. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 A kérdező kommentje:

tul sokáig biztos hogy nem fog működni,mert hozzá vagyok ahhoz szokva hogy nagyjából megvehetek magamnak akármit,mert keresek annyit...igy viszont nem tehetem meg,mert hó végére ugy járok mint most,ebből meg még2x nem kérek


ugyhogy próbálok vele mégegyértelműbben elbeszélgetni (bár annál,hogy "nincs pénzem 2 emberre főzni folyton,váráolj be te is néha" nemtudom mi lenne egyértelműbb)

vagy akármennyire is fáj,kiteszem,mert ezt nem vagyok hajlandó csinálni

2010. máj. 30. 16:18
 20/58 anonim ***** válasza:
79%

Kedves kérdező ne érezd magad kellemetlenül!

Ez nem neked kellemetlen hanem ő neki amiért ennyire paraszt!

Nekem soha nem mondana olyat a barátom, hogy adok "kölcsön majd megadod"! Nálunk nincs kölcsön! Ha valamit adunk a másiknak akkor szivesen adja ő is és én is!

A kaja nagyon sok pénzbe van, és nahogy már kifalja a hütődet amit a kis pénzedből megveszel magadnak! Állitsd le sürgősen, mert ugy ahogy mondod: ez már élősködés és POFÁTLANSÁG!

Gondoljuk, hogy nem sajnálod tőle a kaját! hetente egy vasárnapi 2esbe vacsorázásnál elmegy! De minden nap már túlzás!

Én a helyedbe igen határozottan megbeszélném vele!

2010. máj. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!