Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már élősködés vagy csak én...

Ez már élősködés vagy csak én érzem igy?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok,diákként dolgozok mikor mit,lakást bérlek,fizum nagy része erre megy el.A párom dolgozik,anyukájáékkal lakik,jól keres,haza nem ad semmit.Egyre többet van nálam,amit eleinte szerettem is,imádok vele lenni...de...mindig van de...egyszerűen nem fogja fel,hogy anyagilag én ezt nem engedhetem meg magamnak,ezt főzzek neki,azt csináljuk reggelire,vagy ha ő főz akkor hozzávalókat találja meg mindig a hűtőbe,innivaló heti 3 karton fogy el (magamnak havi 1 karton elég),és elvárja,hogy ezt én fizessen.Mikor mondom,hogy ha jön fel,akkor legyen szives boltba bemenni,és hozni legalább innivalót,neki kocsival egyszerűbb mint nekem tömegközlekedve,vagy vacsihoz 1-2 hiányzó hozzávalót,mindig vagy elfelejti,vagy "nincs nála pénz,ő meg kártyával nem fizet",vagy "jó a spagetti most sajt nélkül is,majd főzök teát,nemkell innivalót felhozni,és hasonlók.

Már én érzem magam rosszul ha mondom,bár nem hatja meg...

Kezdem unni.

Vélemény?


2010. máj. 30. 15:32
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:
72%

Sajnos ezek a férfiak, mikor családjuk van akkoris csak a saját igényeiket nézik! Megveszik a drága autókat, arra költik a fél fizetésüket, plazma TV-ket vesznek a feleség meg tartja el őt is a gyerekek mellett!

Persze ezek mellett még elvárják, hogy a feleségük főzzön nekik minden nap! Ám pénzt haza adni már luxus!

2010. máj. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
85%
Azért ez nem semmi, hogy Ő ad kölcsön arra a kajára, amit NEKI főznél...
2010. máj. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:
82%
Ne azt mond, hogy nincs pénzed kajára, hanem azt, hogy ha nem fizet, akkor nem ehet nálad.
2010. máj. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 anonim ***** válasza:
82%

Hát mondd meg neki, hogy nincs pénzem téged etetni és itatni, ha itt akarsz enni, vedd meg a hozzávalókat, vagy egyél és igyál otthon.

És ha kölcsön akar adni, akkor mondd neki, hogy ok, de a vacsorája 654 Ft-ba került, legyen szives kifizetni neked. És akkor adhat kölcsön.

Ezt le kell ülni és meg kell beszélni, nem szégyenlősködni.

Ha kvázi együtt éltek, járuljon hozzá anyagilag a SAJÁT eltartásáhot.

2010. máj. 31. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/58 A kérdező kommentje:

mint irtam,tegnap kiürült a hűtő...reggel dolgom volt,ettem mekiben,neki meg hagytam cetlit,hogy ha éhes,akkor menjen le a boltba vegyen kaját

kiscsomag gazdaságosvirslit meg 2 zsömlét vett:D

(ha én veszem,akkor csak a sajtosvursli jó,de mind1...)

vacsit nem főzök,nincs hozzávaló,mondtam hogy nincs rá pénzem,ha vacsit akar,akkor vegyünk hozzávalót együtt vagy rendel magának...csak anyit reagált,hogy de miért van megvonás,nem ehhez van szoktatva,modtam h mostantol z van,nincs rá pénzem

kis fogyókura amugyis ráfér,majd kiváncsi leszek

2010. máj. 31. 11:01
 26/58 anonim ***** válasza:
72%
majd írd meg mi lett :D
2010. máj. 31. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
72%
Ez nagyon durva... Viszont légy kitartó! Mond el neki, hogy senkit nem érdekel, mihez van szokva, a saját fizetésedből nem bírod őt is etetni, és ezentúl nem is akarod, szeretnéd ha lenne a "jövődhöz" egy kis spórolt pénzed! Nagyon jól tetted, hogy nem vittél haza semmi kaját. Te lakjál jól, az a lényeg, ő meg vigyen ha nálad akar enni! Tartasd meg ezt a jövőben is, hónap elején is... Hetente egyszer főzhetsz neki saját pénzen, de szokjon le arról, hogy mindennap meleg vacsit kap úgy, hogy semmit nem ad bele!
2010. máj. 31. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
74%
Még mindig nem tartom ezt jó ötletnek, mert ebből nem jön rá, mi a bajod. Ülj le és beszélj vele.
2010. máj. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 A kérdező kommentje:
reggel mondtam neki,hogy azért nincs fenn reggeli mint szokott,mert nem tudok miből venni,ha kaja kell,akkor tudja hol a bolt
2010. máj. 31. 13:21
 30/58 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem közöld vele, hogy hetente/havonta x összeget fizessen kajapénzt, vagy vehet magának a saját pe´nzéböl, ahogy most csinálod.
2010. máj. 31. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!