Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már élősködés vagy csak én...

Ez már élősködés vagy csak én érzem igy?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok,diákként dolgozok mikor mit,lakást bérlek,fizum nagy része erre megy el.A párom dolgozik,anyukájáékkal lakik,jól keres,haza nem ad semmit.Egyre többet van nálam,amit eleinte szerettem is,imádok vele lenni...de...mindig van de...egyszerűen nem fogja fel,hogy anyagilag én ezt nem engedhetem meg magamnak,ezt főzzek neki,azt csináljuk reggelire,vagy ha ő főz akkor hozzávalókat találja meg mindig a hűtőbe,innivaló heti 3 karton fogy el (magamnak havi 1 karton elég),és elvárja,hogy ezt én fizessen.Mikor mondom,hogy ha jön fel,akkor legyen szives boltba bemenni,és hozni legalább innivalót,neki kocsival egyszerűbb mint nekem tömegközlekedve,vagy vacsihoz 1-2 hiányzó hozzávalót,mindig vagy elfelejti,vagy "nincs nála pénz,ő meg kártyával nem fizet",vagy "jó a spagetti most sajt nélkül is,majd főzök teát,nemkell innivalót felhozni,és hasonlók.

Már én érzem magam rosszul ha mondom,bár nem hatja meg...

Kezdem unni.

Vélemény?


2010. máj. 30. 15:32
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
90%
Ez azért elég nevetséges, amit csinál. Nem csak élősödik, hanem önző és zsugori is. Mondd meg neki, nyítan őszintén, de nem sértőn még egyszer és ha nem érti akkor ezentúl csak egy adagokat készíts, az üdítőt meg dugd el.
2010. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 anonim ***** válasza:
89%
Mindenképpen beszéld ezt meg vele! Üljetek le és bármennyire is kellemetlen mond el neki, hogy szeretnél te is kicsit spórolni, és azzal hogy őt is eltartod, mikor semmire sem kell költenie, örülsz ha kijössz havonta. Mond el hogy szívesen főzöl neki, de legyen kedves néha ő bevásárolni hozzá, mert ez így neked már nem sokáig megy! Teljesen megértelek, és igazat adok neked, ennyire már nem lehet smucig egy férfi! Azt is eljátszhatod, hogy nem viszel haza semmit, és ha megy, akkor megmondod neki, hogy hozzon kaját ha enni akar, mert nincs itthon semmi... de sokkal tisztább ha nyíltan elmondod neki, hogy nem bírod anyagilag az ő fogyasztását is!
2010. máj. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/58 anonim ***** válasza:
88%

Meg kéne neki mondani kerek perec,hogy te sem tojod az aranytojást,ha már a finom célzásokból nem lehet érteni...

ez egyébként élősködés jol érzed,a pofátlanság teteje.

Nem te voltál az a csajszi akivel a párja kifizettete az orrsprayt mikor beteg volt? :D A szitu ugyanez volt ott is..

2010. máj. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 A kérdező kommentje:

már mondtam nem egyszer,de nem igazán hatja meg...

most kb 2 hete nem hozok fel csak ásványvizet,at utálja,nincs itthon se cukor se citromlé teát főzni,meg kaja is csak olyan amit én szeretek ő nem,de képes inkább inni a vizem meg enni a nemszeretős kaját,minthogy vegyen hozzávalókat

most amugyis 6-7 ezrem van fizetésig,ha akarnék se tudnék venni semmi olyat


amin kiakadtam: felajánlotta hogy ad kölcsön,hogy tudjak bevásárolni...nah azt már nem...

2010. máj. 30. 15:40
 5/58 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem szépen finoman mond meg neki. ne támadó jelleggel, higgadtan. Egy jól működő kapcsolatban ezt meg lehet beszélni, ha nem érdekli vagy megsértődik, akkor annyit ér a pasi. Akkor sztem nem is vagy neki fontos.
2010. máj. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 A kérdező kommentje:
tudja mennyi a fizetésem,tudja hogy havi 40-50 a lakbér plussz számlák,de szerintem ugy van vele,hogy anyukám jól keres,ha kérném adna akármennyit (de nem kérek,nem ezért önállósodtam)
2010. máj. 30. 15:44
 7/58 A kérdező kommentje:
szépen finoman egyértelműen megmondtam hogy nincs pénzem minden estére főttkajára,amik ráadásul nem is egyszerű paprikáskrumpli kategórik,de erre volt az "adjak kölcsön,majd jövöhónapban megadod" válasz...
2010. máj. 30. 15:45
 8/58 anonim ***** válasza:
79%

dobd ki....komolyan, ha most nem érti meg, hogy nem te fogod eltartani, akkor később mi lesz?


az én párom már az első alkalommal, amikor nálam aludt, hozott valamit...sőt elmosogatott, ami nem volt egyszerű, mert konyhabútor és mosogató nem volt....később, amikor "hivatalosan" is összeköltöztünk, akkor beszállt a rezsibe...majd a konyhabútor vásárlásba, tűzhelyet vett (alig 5-6 hónapja voltunk együtt)...majd mosogatógépet, hogy ne kelljen mosogatnia :D (használt gépek jó áron :) )...majdnem 3 éve együtt vagyunk

2010. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
91%

Ha komoly a kapcsolat és szereted, akkor beszélj vele, de határozottan. Ne hagyd, hogy elsikkadjanak a dolgok, mert hamar elfelejti megint, hogy letegyen valamit az asztalra.


Velem egyszer történt ilyen, gyakorlatilag ugyanebben a helyzetben voltam. 3 hónap után besokalltam, és elküldtem, mert egyszerüen képtelen voltam ezt anyagilag menedzselni. Arról nem beszélve, hogy néha a szórakozásunkat -mozi, vacsi stb..- is én álltam (nem csak a saját részem, hanem komplett mindent). Nekem ő nem volt nagy szerelem, így a folyamatos szájtépés helyett, elküldtem. Hála istennek ez már rég volt : )

2010. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
93%
Az első probléma anyósodnál keresendő, hogy k...ra nem nevelte életre a pici fiát. Leadni a jatott otthon mint a parancsolat. Na de nem, ő csak azt tudja, hogy hogy kell magára költeni. Az a helyzet, hogy komolyan el kell neki magyaráznod, mint egy taknyos kisgyereknek, hogy mi az hogy nincs. Hiába akarná a nemszeretem kaját enni, az is pénzbe van, nem mindegy, hogy csak magadnak főzöl e vagy ne. Ha abszolút nem megy a megbeszélés, én mondanám, hogy akkor jöjjön legközelebb, ha tisztába van a pénz értékével, és hogy mennyi forint mire elég.
2010. máj. 30. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!