Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez már élősködés vagy csak én...

Ez már élősködés vagy csak én érzem igy?

Figyelt kérdés

Egyetemista lány vagyok,diákként dolgozok mikor mit,lakást bérlek,fizum nagy része erre megy el.A párom dolgozik,anyukájáékkal lakik,jól keres,haza nem ad semmit.Egyre többet van nálam,amit eleinte szerettem is,imádok vele lenni...de...mindig van de...egyszerűen nem fogja fel,hogy anyagilag én ezt nem engedhetem meg magamnak,ezt főzzek neki,azt csináljuk reggelire,vagy ha ő főz akkor hozzávalókat találja meg mindig a hűtőbe,innivaló heti 3 karton fogy el (magamnak havi 1 karton elég),és elvárja,hogy ezt én fizessen.Mikor mondom,hogy ha jön fel,akkor legyen szives boltba bemenni,és hozni legalább innivalót,neki kocsival egyszerűbb mint nekem tömegközlekedve,vagy vacsihoz 1-2 hiányzó hozzávalót,mindig vagy elfelejti,vagy "nincs nála pénz,ő meg kártyával nem fizet",vagy "jó a spagetti most sajt nélkül is,majd főzök teát,nemkell innivalót felhozni,és hasonlók.

Már én érzem magam rosszul ha mondom,bár nem hatja meg...

Kezdem unni.

Vélemény?


2010. máj. 30. 15:32
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
86%
Ja, egyébként még azt akartam mondani, hogy azt hiszi, te vagy az anyja.
2010. jún. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
86%

Teljes mellszélességgel melletted állok,viszont azt nem értem, miért tűrsz meg egy ilyen pasit magad mellett? Erről fog szólni ezután az estétek és a reggeletek,hogy miért nincs megint otthon kaja??

Véleményem szerint 3 választási lehetőséged van

1,kérsz tőle havi 30-35 ezer forintot és ki lesz nyalva a segge.

2,tűrsz,és minden nap így fog telni

3,kirúgod és keresel egy másik pasit aki nem ilyen szarrágó és nem sajnálja tőled a pénzt.

2010. jún. 2. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
78%

Én eddig azt tapasztaltam, hogy egy férfi, amelyik szeret, az nem tőlem várja el, hogy bevásároljak rá és ellássam. komolyan. Szépen megkértem, elment nekem bevásárolni, természetesen fizettem ami az enyém, amit kizárólag ő evett, azt ő fizette, meg az enyémből is sokat... Ez a természetes.

Ha együtt akar élni veled, akkor legyen közös kassza, de ahogy olvasom, ő nem akar beszállni semmivel. Ez nagyon nem helyes


Ahogy olvastam, de normálisan megmondtad neki mi a helyzet. Nem vagy anyagias, de nem is várhatja el, hogy eltartsd, majdhogynem. Szóval ha ezek után nem változtat, én kitenném. nem vagy te sem krőzus, meg egyébként is, nem a nő feladata eltartani a pasast, ha már itt tartunk. Vagy megmondod, hogy menjen ő is albérletbe, ne otthon lakjon, és te járnál inkább őhozzá. mert ugye akkor neki kéne téged ellátnia :) ez még egy megoldás.


Sok sikert!

2010. jún. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
83%
ez egy igazi szarrágó vérszívó, dobd ki...
2010. jún. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
87%

Bocsi, hogy ezt írom, de én egy percig sem tűrnék meg egy ilyen faszit....

Amikor elkezdtünk járni, kb. 7 éve a mostani férjemmel, természetes volt, hogy Ő hív meg moziba, vacsizni, stb.... Sőt, ÉVEKIG (csak hétvégente tudtunk talizni) minden alkalommal (!!!!!) hozott nekem csokit vagy virágot...:) Pedig nagyon meg kellett gondolnia, mire ad ki pénzt, de ránk nem sajnálta, tudta, hogy nekem nincs, tanulok és szégyellte volna ha a szüleimtől kértem volna pénzt a randihoz.... Jelenleg már együtt élübk, össze is házasodtunk. Közös kassza van, amibe bármikor bárki belenyúlhat, de bele is teszi minden pénzét. Nagyobb kiadásokat nyilván megbeszélünk. Szerintem ez a normális.

Ha most ilyen a párod, mit vársz tőle később? Én nem látok rá esélyt hogy megváltozzon....

Olyan normális felfogású lánynak tűnsz, találsz olyan pasit, akivel nem kell kompromisszumokat kötni...

Te is tudod ezt, csak még nem mondtad ki magadnak!!!!!!

2010. jún. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 A kérdező kommentje:

valahol tudom persze,csak áhh...


én szegény családból származom,szegény,de nagylelkű családból,ahol sosem volt ilyen

anyának vállakozása van pár éve,jol megy,ha kérném akkor dolgoznom sem kellene egyetem mellett,fizetné minden kiadásom,de nem erre tanitottak

sosem gondoltam,hogy ilyen problémám valaha lesz,mindig ugy voltam vele,hogy ha szeretek valakit,akkor nem nézem mi enyém,mi övé,hanem közös...

de most inkább van övé,meg az enyém is az övé,és ez nagyon nem tetszik

2010. jún. 2. 13:50
 47/58 anonim ***** válasza:
72%

Messze van ez a pasi a tökéletestől, pláne számodra, aki teljesen más neveltetést kaptál... látod, te sem tudtad levetkőzni és ő sem fogja... Jó sok energiádat elveszi, mire a fejébe tudod verni, hogy te sem ingyen kapod a dolgokat a boltban. Tudom, hogy nagyon rossz érzés, amikor annak, akit szeretsz azt kell mondani, hogy nincs vagy hogy érje be kevesebbel, mikor legszívesebben elhalmoznád, de meg kell értenie.

32/n

2010. jún. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
72%

Értelmes, talpraesett lány vagy. Helyén van az értékrended! Látszik, hogy normális nevelést kaptál!

Most se legyél gyenge és ne hagyd magad kihasznélni! Nem tudom, milyen komoly a kapcsolatotok, de mi lesz, ha majd gyereket akartok? Őt is Te tartod majd el? Frászt kapnék egy ilyen pasi mellett! Engem annyira bántana a dolog, hogy nem is tudnék őszintén, nyugodtan vele lenni....

Az meg végképp gáz, hogy simán kinézed belőle, hogy hazudik anyukájának az anyagiakat illetően...

Olyan férfi sem kellene, aki a saját anyját átvágja....

2010. jún. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
100%
Szakits, 5 év múlva is vele akkarsz lenni és gyereket szülni neki, amikor meg rájön hogy le kénne faragni az igényeiből otthagy egy gyerekkel.
2010. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 A kérdező kommentje:

az anyjáék biztos nem tudnak sokmindent,mert multkor is nekem panaszkodott az anyja,hogy szegény kisfia alig kap többet minimálnál,minek akkor a diploma...(hozzáteszem É-Mo,szegény térség,itt a 150 fizu nagyonjónak számit)

de nem érdekel h nekik mit mond,ő dolga


én igazából mindig is ugy gondoltam,meg családban az a szokás,hogy összeköltözéstől közös kassza,és nicns probléma,hogy ki mit fizet


gondolkozok erősen azon (makacs vagyok nagyon) hogy nyárra költözzünk össze rendesen,mennyire működne együtt (régebben mikor szóbakerült h h képzeli,akkor közös kassza elvén volt ő is)

2010. jún. 2. 14:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!