Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy pici gondom. Párom...

Van egy pici gondom. Párom gyereket akar én nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Már többször átbeszéltük, de ő rám hagyja, mondván majd megváltozik a véleményem, ha terhes leszek. De nem lenne hozzá türelmem. Van egy kutyám, 2 hete van nálam, és hozzá nincs türelmem, akkor egy gyerekhez. Teljesen kétségbeesek ha erre gondolok, de párom nagyon akarja. Nagyon szeretem őt, nem akarom elhagyni. De annyira félek, hogy csak egymás idejét raboljuk. Emiatt a szex sem működik már köztünk. Vélemények?
2010. máj. 22. 19:28
1 2 3 4 5 6 7 8
 51/76 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó előtti.
2010. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/76 anonim ***** válasza:
65%

HA NEM AKARSZ GYEREKET, NE SZÜLJ!


Én most 27 éves vagyok, tizenéves korom óta mondogatom, hogy nem szeretnék gyereket. 20 évesen terhes lettem, tabletta melett, rögtön abortusz mellett döntöttem. A párom pedig szó szerint sírt, hogy tartsam meg, de engem nem érdekelt a véleménye. Nem sokkal később szét is mentünk, de nem a gyerek miatt.

Azóta férjhezmentem, 3 éve vagyunk házasok, és a párom kezd előjönni a gyerek témával. 2-3 szeretne. Óvatosan vázoltam neki, hogy nekem ez a gyerek téma nem biztos, hogy bejön. És őszitén rákérdeztem, mi lesz, ha úy döntök nem szülök gyereket. Azt mondta, hogy szeretne babát, de ha én nem, elfogadja a döntésemet, és velem marad akkor is, mert nagyon szeret.

Mellesleg elárulnám, gyerekekkel foglalkozok.Szeretem őket, de nem érezném magam képesnek arra, hogy 9 hónapnyi terhességet, pelenkázásokat, éjaszakázásokat, orvoshoz járást beválljak.

2010. máj. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/76 anonim ***** válasza:
75%
Ez túl komoly döntés ahhoz, hogy belevágj, és majd csak lesz valahogy. Inkább szakítsatok most, hogy időben találhasson magának egy anyatípust.
2010. máj. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/76 anonim ***** válasza:
80%

beszélgetnetek kéne. Mondd el hogy most még nem akarsz gyereket, de később lehet hogy fogsz akarni, legyen egy kicsit türelmes. Szerintem biztos fogsz majd akarni, és lesz türelmed ne félj. De beszéljetek, nem tudhatod hogy 2-3 év múlva mit akarsz.


Amúgy hoyg képzeled el a jövődet? 50 évesen pl? Akkor már lesznek gyerekeid, vagy egyáltalán soha nem akarsz? Mert ha soha, jobb ha megmondod neki. Ha bizonytalan vagy, mondd hogy ki tudja mit hoz a jövő.

2010. máj. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/76 anonim ***** válasza:
86%

Így ne menj bele! Nekem még úgy is okozott kezdeti fennakadásokat, hogy akartam...

Várj, kérd, hogy legyen türelmes! Ha nincs tekintettel rád, akkor... Ha szülsz, majd kínlódsz, akkor is te leszel a rossz (anya), mint jelen helyzetben.

2010. máj. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/76 anonim ***** válasza:
93%
Amire nem vágysz, azt ne csináld. Én a helyedben még ma otthagynám a pasast. Ahogy előttem is írta valaki (minden hsz-t nem olvastam végig), te maradsz majd otthon a gyerekkel. Az egy hazugság, hogy minden nőnek kell gyerek. Ha neked más terveid vannak az életeddel, menj a saját szíved után. Férfi van a világon bőven, annyit szerethetsz még, és téged annyi szerethet, amennyit csak akarsz.
2010. máj. 22. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/76 anonim ***** válasza:
66%
így akár vége is lehet, a kapcsolatnak ha ennyire különbözőek az igények...:( Én köztes alternatívaként azt javaslom, hogy talán fogadjatok örökbe, egy kicsit nagyobb gyereket, mondjuk egy 5-8 évest, velük már nincs annyi macera mint egy csecsemővel...
2010. máj. 23. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/76 anonim ***** válasza:
13%

hát, neked nem is való gyerek, ha még egy kutyához sincs türelmed.

...szegény kutya...

2010. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/76 anonim ***** válasza:
78%
Szeirntem ne raboljátok feleslegesen egymás idejét. Túl lesz rajtad a párod,mindenkinél lehet jobbat találni (még ha szarul is hangzik,igy van)-jelen esetben talál majd magának olyan nőt akit szerethet,megfelel az elvárásainak,és akar gyereket. Ha te szereted őt akkor ezt értsd meg,és ha tudod ,hogy sosem fogsz gyereket szülni ő pedig nagyon akar,akkor hagyd el.
2010. máj. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/76 anonim ***** válasza:
100%
Ne csapjátok be sem egymást, sem magatokat! Ha egészen komolyan irtózol a gyerek gondolatától is, a párod viszont szeretne, akkor előbb-utóbb úgyis gallyra megy a kapcsolat. Ez egy olyan horderejű kérdés, amiben nem lehet egyik félnek sem engedni, mert hosszú távon ez nem jó. Mi a volt férjemmel többek között emiatt váltunk el. Én szerettem volna gyereket, ő nem. Nekem azóta már van és egy imádnivaló férjem is, akivel azonnal mindketten úgy gondoltuk, hogy szeretnénk gyereket!
2010. máj. 23. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!