Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Pestről vidékre...

Érdemes lenne Pestről vidékre költözni?

Figyelt kérdés

Párommal Pesten élünk albérletben, én 5 éve, párom tősgyökeres pesti. Tűrhető munkánk van, kényelmesen megélünk belőle, de félretenni a mai albérletárak mellett alig tudunk. Saját lakásunk, ha így haladunk, kb 10 év múlva lesz, az is csak egy kétszobás panel, pedig hamarosan szeretnénk családot alapítani. Na itt a csavar, nemrég örököltem egy családi házat vidéken a szülővárosomban. Kis felújítás ráférne, de felajánlották a szüleim hogy segítenek ebben, ők nagyon szeretnék hogy közel lakjunk hozzájuk mi és a jövendőbeli unokák is. Csak sajnos a szülővárosomban a munkalehetőségek korlátozottak. Ott biztos mindketten jelentősen kevesebbet keresnénk, bár az albérleten meg rengeteget tudnánk spórolni. Nem tudom mit kellene csinálni, szívem szerint én mennék, párom gondolkozik rajta, fél hogy ott nem fog normális munkát találni. A bejárás nem opció, 200 km-re lennénk Pesttől.

Ti mit tennének a helyünkben? Mennétek vagy maradnátok?


2017. ápr. 19. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 61/65 anonim ***** válasza:
10%
Férjed futva fog menekülni onnan.
2017. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/65 anonim ***** válasza:
78%

Én nem mennék.

Talán, ha nyugati országrészről lenne szó, akkor esetleg.. de akkor is meggondolnám.

Ha már mindenféleképpen családi házban gondolkodtok, akkor nézzetek szét az agglomerációban.

2017. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/65 anonim ***** válasza:
81%

Te jó ég mi van itt... Én amúgy annyira örülök ennek a jelenségnek, mármint hogy a sok okos panelban nyomorgó pesti meg van róla győződve, hogy a kánaánban él, és lesajnálja a vidéki családi házban normális körülmények között élőket. Mert ha ők feleszmélnének, idecsődülnének, akkor vége lenne az idillnek...

Párom tősgyöketes pesti volt, leköltözött hozzám egy kisvárosba, onnan pedig már gyerekestül költöztünk be a falusi házunkba, és imádjuk. Gyönyörű környék, kedves emberek, jó levegő, madárcsicsergés. Ovi, suli a szomszédban, bolt, orvosi rendelő pár házzal odébb. Nagyváros 15-kmre van, bármikor elugorhatunk, ha mozi kell, vagy színház, esetleg hipermarket vagy bármi más. Persze vidék és vidék között is van különbség, és ilyen életmód mellett szinte elengedhetetlen az autó, de azért tényleg vicces, hogy egy panelproli (bocs, akinek nem inge...) magyarázza, hogy mennyire kultúrálatlanok vagyunk mi itt vidéken.

Ráadásul mivel ilyen kis ország vagyunk, nem is nagyon lehet igazi távolságokról beszélni, így ha mindenképp Budapesten akarunk valamit elintézni, nem elérhetetlen sehonnan az országból. Tőlünk kb 250 km Bp. Pár napja voltunk a Müpában egy koncerten, nem volt olyan hatalmas kiruccanás, rendszeresen csinálunk ilyet.

2017. ápr. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/65 anonim ***** válasza:
100%
Ja és még egy dolog. A 10 millás CSOK-ot nem biztos, hogy szerencsés felhozni érvként. Még azért akad ebben az országban is olyan ember (még ha nem is sokan), akinek nem fér bele az értékrendjébe az, hogy pénzért potyogtassa a gyerekeket... Ha amúgyis sok gyereket terveztek, akkor persze, érdemes belekalkulálni.
2017. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/65 anonim ***** válasza:
2017. ápr. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!