Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Pestről vidékre...

Érdemes lenne Pestről vidékre költözni?

Figyelt kérdés

Párommal Pesten élünk albérletben, én 5 éve, párom tősgyökeres pesti. Tűrhető munkánk van, kényelmesen megélünk belőle, de félretenni a mai albérletárak mellett alig tudunk. Saját lakásunk, ha így haladunk, kb 10 év múlva lesz, az is csak egy kétszobás panel, pedig hamarosan szeretnénk családot alapítani. Na itt a csavar, nemrég örököltem egy családi házat vidéken a szülővárosomban. Kis felújítás ráférne, de felajánlották a szüleim hogy segítenek ebben, ők nagyon szeretnék hogy közel lakjunk hozzájuk mi és a jövendőbeli unokák is. Csak sajnos a szülővárosomban a munkalehetőségek korlátozottak. Ott biztos mindketten jelentősen kevesebbet keresnénk, bár az albérleten meg rengeteget tudnánk spórolni. Nem tudom mit kellene csinálni, szívem szerint én mennék, párom gondolkozik rajta, fél hogy ott nem fog normális munkát találni. A bejárás nem opció, 200 km-re lennénk Pesttől.

Ti mit tennének a helyünkben? Mennétek vagy maradnátok?


2017. ápr. 19. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
20%
Én is lebeszélnélek róla. Kelet-Magyarország soha nem fog felzárkózni Pesthez vagy nyugat Mo.-hoz, a gyerekek is hatalmas hátránnyal indulnának az életbe. Tudom, hogy az ingatlanárakban hatalmas különbségek vannak, de ennek megvan az oka. Aki tud, menekül onnan.
2017. ápr. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 anonim ***** válasza:
72%

Azért ez eléggé túlzás, hogy mindenki menekül keletről. Ott is vannak teljesen jól működő, normális városok, ahol minden megvan.


Kérdező, ha a szülővárosodban nincs munkalehetőség, akkor hiába van ott ház. Gondolom, akkor nem egy nagyvárosról beszélünk, hanem valami kisebb település.

2017. ápr. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/65 anonim ***** válasza:
43%

Én hasonló helyzetben voltam, de én férfi vagyok. Vidéki barátnőmhöz költöztem, bár ne tettem volna. Teljesen más világ. Pedig én még csak nem is annyira keletre költöztem. Az emberek gondolkodása visszamaradottabb, régimódiak. Nincsenek normális szórakozóhelyek, üzletek. Sok mindent nem is kapni, csak ha netről rendelsz. Sokan a kutyákat láncon tartják, teljesen fogyatékosnak néztek (kertes övezet), amikor sétáltattam a nagytestű kutyáimat, állandóan vita volt belőle. Pletykálnak, nem hagynak élni.

Lehet te hozzá vagy szokva ehhez, de nagyon önző dolog lenne a barátodat elrángatni a TE örökölt házadba, a TE szüleid közelébe.

De látom te úgyis csak a kifogásokat keresed, remélem a párod nem lesz akkora papucs, mint én voltam. :D

2017. ápr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
22%
A 7-es válasz mennyiben nem releváns?
2017. ápr. 19. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 A kérdező kommentje:
Nyíregyházáról van szó. A gondolkodásmódban és az életmódban én túl nagy különbséget nem vettem észre, csak hát persze sokkal kevesebb mind a munkalehetőség, mind a szórakozási lehetőség, rosszabb a közlekedés, stb. Ennek ellenére én szerettem ott lakni, a páromnak is tetszik a város. A legnagyobb visszatartó erő a munkahely. Egyébként azt nem mondanám hogy szuperjól keresünk, inkább átlagos ez itt legalábbis, de otthon például ez már jónak számítana.
2017. ápr. 19. 10:57
 16/65 anonim ***** válasza:
98%
Nyíregyháza mióta Hajdú-Bihar megye, kérdező?!
2017. ápr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 A kérdező kommentje:
Utolsó, én senkit nem pontoztam le, ha erre gondolsz. Minden válasz hasznos volt eddig.
2017. ápr. 19. 10:58
 18/65 anonim ***** válasza:
100%
Nyíregyháza leginkább Szabolcs-Szatmár-Bereg, nem Hajdú-Bihar, de amúgy tartom az előző válaszom...
2017. ápr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 anonim ***** válasza:
Kérdező, miért hazudsz? Azt sem tudod, melyik megyében van a ház,a mit örököltél és a szüleid is ott laknak és te is ott nőttél fel, mert az a szülővárosod?
2017. ápr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/65 A kérdező kommentje:
Bocsánat, valóban nem Hajdú-Bihar, csak már én közben a munkalehetőségeken gondolkoztam. Inkább Debrecenben kellene munkát nézni, talán ott több lehetőség van és nincs olyan messze.
2017. ápr. 19. 11:07
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!