Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Pestről vidékre...

Érdemes lenne Pestről vidékre költözni?

Figyelt kérdés

Párommal Pesten élünk albérletben, én 5 éve, párom tősgyökeres pesti. Tűrhető munkánk van, kényelmesen megélünk belőle, de félretenni a mai albérletárak mellett alig tudunk. Saját lakásunk, ha így haladunk, kb 10 év múlva lesz, az is csak egy kétszobás panel, pedig hamarosan szeretnénk családot alapítani. Na itt a csavar, nemrég örököltem egy családi házat vidéken a szülővárosomban. Kis felújítás ráférne, de felajánlották a szüleim hogy segítenek ebben, ők nagyon szeretnék hogy közel lakjunk hozzájuk mi és a jövendőbeli unokák is. Csak sajnos a szülővárosomban a munkalehetőségek korlátozottak. Ott biztos mindketten jelentősen kevesebbet keresnénk, bár az albérleten meg rengeteget tudnánk spórolni. Nem tudom mit kellene csinálni, szívem szerint én mennék, párom gondolkozik rajta, fél hogy ott nem fog normális munkát találni. A bejárás nem opció, 200 km-re lennénk Pesttől.

Ti mit tennének a helyünkben? Mennétek vagy maradnátok?


2017. ápr. 19. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 21/65 anonim ***** válasza:
61%
Én nem költöznék az ország halódó felére.
2017. ápr. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/65 anonim ***** válasza:
67%

Úgy beszéltek kelet Magyarországról mintha a kérdező kb Kazahsztánba akarna költözni.

Nyíregyháza azért viszonylag nagy város én biztos elköltöznék oda hisz kaptál egy házat ez egy lehetőség hogy elindítsd az életedet mindenféle akadály nélkül ehelyett több ember is inkább fizetne albérlwtet egy panelba meg Csokot venne fel. Persze indítsd az életed egy hitellel. Nem is gondolkoznék ha lenne egy ilyen lehetőségem csak sajnos itt mindenki ugylátom Pesten lakik kicsit lekéne szállni a földre.

2017. ápr. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/65 anonim ***** válasza:
20%

Utolsó: akkor a gyengébbek kedvéért: Nyh nem a főváros, soha nem is lesz az, semmiben meg sem közelíti azt. Ez tény.


Hitel?! Ezúton tájékoztatlak, hogy a kamattámogatott hitel 3%-os kamata párhuzamosan futtatott lakáskasszákkal kinullázható, egyszerű matek. HA érted ...


Igen, költözzön keletre, ahol alig van munka, tolja minden pénzét az örökölt házba, ami nem fog érni kb. semmit vagy alig. Így nullázzuk ki a családi vagyont, nem igaz? Mindezt csak azért, mert örökölt egy használt házat valahol vidéken?! Ahol esélye sem lesz annyit keresni, mint a fővárosban? Ahol 1 színház van és vagy 2-3 mozi? És kész?


Ha csak 5 milláért adja el az örökölt felújítandót, plusz hozzá megkapja a Csokot 10 millió, és még felvesz 7 millát kamattámogatva (soha nem változik a törlesztő) már újépítésű HÁZA lehet Bp-en vagy a közeli agglóban. A 7 millió hitel 4 év alatt kitolható pár lakáskasszával, és amennyit az hoz, a kioltja a hitel kamatát ...


Így 4 és fél év múlva van a FŐVÁROSBAN egy hitelmentes háza. Igen, sokkal jobb ennél Szabolcsba költözni ... anyáááááám ...

2017. ápr. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/65 anonim ***** válasza:
30%
Debrecen nem rossz ötlet, közel van nagyiékhoz is, ott az ingatlanárak sem szálltak úgy el, mint Pesten, van munkalehetőség (kevésbé képzetteknek is, úgy tűnik, nálatok ez az alapvető probléma), és infrastruktúra is. Budapesten kívül is van élet, családalapítás előtt álló párnak meg gondolom, nem az a szempont, hány romkocsma közül lehet választani esténként.:-)
2017. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/65 anonim ***** válasza:
20%

Ja, utolsó vagyok: nem lakik mindenki Pesten, hanem Budapesten laknak. Én speciel Budán.


De gondolom, te, ha kecskeméti vagy, te sem Keméten laksz, hanem Kecskeméten. HA érted ...

2017. ápr. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/65 anonim ***** válasza:
29%

#24

Nem, a romkocsmák talán nem. Az számtalan színház, az Operaház, a Müpa, a Zeneakadémia, a Vigadó, a kulturális fesztiválok, a Margitsziget, a Normafa, a Duna, a Dunakanyar közelsége, a több, mint 50 múzeum, a számtalan ingyenes és fizetős kulturális programok, az millióféle étterem, a fesztiválok, a kiállítótermek, képtárak stb, TALÁN pont számítanak egy családalapítás előtt álló párnak.

2017. ápr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/65 anonim ***** válasza:
53%
Kevesebb a munka, de az árak is alacsonyabbak. Szerényebb élet, de ember és természetközelibb.
2017. ápr. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/65 anonim ***** válasza:
49%
A szövegértés meg a kötözködés az megy👍 grat
2017. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/65 anonim ***** válasza:
83%

"Ha csak 5 milláért adja el az örökölt felújítandót, plusz hozzá megkapja a Csokot 10 millió, "


A CSOK 3 gyerekre 10 millió, azokat meg el is kell tartani, iskoláztatni stb. Olyan párnak, amelyik két keresetből nem tud félretenni albérlet mellett, én nem ajánlgatnám ezt (bocs, kérdező, de maradjunk már a realitás talaján.) Nyíregyházi vagy debreceni ingatlan pedig nem nullát fog érni, megnyugtatlak, ahogy azt sem gondolom, hogy a pesti proli színházban tölti az estéit.:-)

2017. ápr. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/65 anonim ***** válasza:
73%

"Nem, a romkocsmák talán nem. Az számtalan színház, az Operaház, a Müpa, a Zeneakadémia, a Vigadó, a kulturális fesztiválok, a Margitsziget, a Normafa, a Duna, a Dunakanyar közelsége, a több, mint 50 múzeum, a számtalan ingyenes és fizetős kulturális programok, az millióféle étterem, a fesztiválok, a kiállítótermek, képtárak stb, TALÁN pont számítanak egy családalapítás előtt álló párnak."


Cica, meg fogsz lepődni, de "vidéken" is vannak látnivalók, múzeumok, koncerttermek, fesztiválok, kulturális események.:-) Nyíregytől Bp. kb 2 óra, nem az USÁ-ban élünk, hogy repülővel kell megközelíteni a kettővel arrébb lévő államot. Élni viszont nem mindenkinek jó a fővárosban, én pl. alig vártam, hogy egyetem után hazaköltözhessek onnan, mert személytelen, hangos, büdös és nem biztonságos. Annak ellenére éreztem így, hogy a fővárosi nagy átlaggal ellentétben nekem vannak kulturális igényeim, és élveztem mindazt, amit felsoroltál.:-)

2017. ápr. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!