Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Pestről vidékre...

Érdemes lenne Pestről vidékre költözni?

Figyelt kérdés

Párommal Pesten élünk albérletben, én 5 éve, párom tősgyökeres pesti. Tűrhető munkánk van, kényelmesen megélünk belőle, de félretenni a mai albérletárak mellett alig tudunk. Saját lakásunk, ha így haladunk, kb 10 év múlva lesz, az is csak egy kétszobás panel, pedig hamarosan szeretnénk családot alapítani. Na itt a csavar, nemrég örököltem egy családi házat vidéken a szülővárosomban. Kis felújítás ráférne, de felajánlották a szüleim hogy segítenek ebben, ők nagyon szeretnék hogy közel lakjunk hozzájuk mi és a jövendőbeli unokák is. Csak sajnos a szülővárosomban a munkalehetőségek korlátozottak. Ott biztos mindketten jelentősen kevesebbet keresnénk, bár az albérleten meg rengeteget tudnánk spórolni. Nem tudom mit kellene csinálni, szívem szerint én mennék, párom gondolkozik rajta, fél hogy ott nem fog normális munkát találni. A bejárás nem opció, 200 km-re lennénk Pesttől.

Ti mit tennének a helyünkben? Mennétek vagy maradnátok?


2017. ápr. 19. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
86%

Első körben keress helyi fejvadász cégeket, illetve tedd fel álláskereső portálokra az önéletrajzodat. Akkor költöznék, ha van munka, még olyan áron is, hogy oda kell néha utazni interjúra.

Melyik megyéről van szó?

2017. ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
98%

Èn is álláskereséssel kezdeném. Ha ez néhány hónap múlva nem megy akkor van más megoldás is.


Pl azt az ingatlant bérbe adni. Vagy azt az ingatlant eladni. Èn személy szerint nem adnám el, inkább bérbe adnám, mert kitudja mikor lesz a partnereddel valami és inkább haza költöznél, vagy mikor lesz szükséges vissza költöznöd.

2017. ápr. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
87%

Lehet, hogy Pesttől 200 km-re van az örökölt ház, de biztos, hogy 20-20 km-re van tőle olyan nagyváros, ahol van munkalehetőség mindkettőtöknek és ingázással megoldható a munkába járás.

A vidéki lakosság 90%-a ezt teszi.

A másik lehetőség, hogy az örökölt házat kicsit gatyába rázzátok családi segítséggel és eladjátok.

Amit kaptok érte, az elég önrésznek és Pesten vesztek lakást.

2017. ápr. 19. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 A kérdező kommentje:
Hajdú-Bihar megye. Eladni mi sem szeretnénk, főleg hogy ott egy egész nagy ház (100 m2-es) árából Pesten egy garzont is alig kapnánk. A kiadás nem rossz ötlet, bár ahhoz hogy jó áron ki lehessen adni, egy alapos felújítás mindenképp kellene. Új bútorokra is szükség lenne.
2017. ápr. 19. 10:18
 5/65 anonim ***** válasza:
84%
Ha családalapításban gondolkoztok, ne csak a munkalehetőségeket nézzétek meg, hanem az egyéb infrastruktúrát (óvoda, iskola, sportolás, egyéb lehetőségek) is. Az mindenképp előny, ha van a közelben nagyi, és van kert.
2017. ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
90%
Hol van az vidéki ház ? Konkrétan? Én kiadnám és az eböl befolyt öszeget elteszegetném a saját lakásra.ha pesten jol kerestek akkor én nem hagynám itt az állásomat.
2017. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
20%

Nem költöznék el. Lehet, hogy most akadna munkád, de később mi van, ha nem? Budapesten sokkal nagyobb a munkalehetőségek és lehetőségek száma, minden értelemben. Plusz több/jobb iskola, a kultúrához való hozzáférés lehetősége, stb.


Én eladnám a házat, és beforgatnám egy budapesti lakás/ház árába. Nem tolnék ki a jövőmmel annyira, hogy elköltözzek a fővárosból. Pláne, hogy már most, kezdetben sem biztos, hogy lesz pl. a párodnak állása.

Budapesten mindig magasabbak a bérek: később már nem csak 2 emberre kell beosztani a pénzt, plusz a családi adókedvezményt sem tudod igénybe venni, ha alacsony a kereset.


Eladni, felvenni a CSOK-ot egy új építésűre, meg a kamattámogatott hitelt, az nem mehet az égbe, és hajrá! Aztán később, mondjuk 15 év múlva, még mindig elköltözhettek pl. az agglomerációba, s az új építésű lakás még akkor is csak 15 éves és forgalomképes lesz. Többet fog érni, mint egy vidéki, házilag kipofozott ház.


Vagy új építésű ház: CSOK+az eladott ház ára. 20-30 M. között már lehet kapni, kis hitellel meglennétek, s az is kamattámogatott.


Sok dolog változhat az életben, de egy biztos: Budapest mindig a főváros marad, fizetések és lehetőségek tekintetében is. És itt mindig többet ér az ingatlan is, mint 200 km-re vidéken.

2017. ápr. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
8%
7-es vagyok, most látom a megyét: NEEEE! Ne menjetek keletre! Komolyan. Nézz utána az államilag kamattámogatott hiteleknek: 3%-os kamat, végig fixen. Az örökség meg elég önerőnek. Úgyis gyereket akartok: a csok összege max 10 millió ft.
2017. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
97%

Munkalehetőségnek nézzetek utána.

Az nem gond, ha kevesebbet kerestek, ha valóban sokkal kevesebb lesz a kiadás is.

Ezt is ki lehet számolni. Mindent írjatok le, számoljátok és az alapján már jobban látjátok ti is, hogy mi a helyzet.

Egyébként azért nagyon sokat számít, hogy konkrétan melyik város. Nem mindegy, hogy Debrecenről van szó, ahol elég sok minden adott, vagy valaki kis településről, ahol semmi munkalehetőség nincs.

2017. ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
97%
Egyértelműen csak akkor költöznék, ha van állás,biztos állás, még a próbaidő alatt is csak ideiglenesnek tekinteném az ottlakást. A saját ház/lakás, hatalmas kics, de ha nincs miből fenntartani, akkor hiábavaló. Mi más okokból hagytuk ott Pestet (tősgyökeresek vagyunk mindketten), én közelítve a 40-hez, mire kiköltöztünk a Dunakanyarba a 2 gyerekkel, viszont dolgozni továbbra is bejárunk mindketten a fővárosba és a nagyobbik iskolába is ott jár. Mérlegelni kell. Családalapítás, gyerekek szempontjából is fontos, milyen az a vidék, oktatás stb... Én a helyedben készítenék egy pro-kontra listát a pároddal karöltve, alaposan, mindent latba vetve. Aztán ha mindent számításba vettetek és több a pro (a család közelsége gondolom szignifikánsan megnyomja ezt az oldalt, amit abszolút megértek), akkor költöznék, persze csak stabil állás után.
2017. ápr. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!