Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Pestről vidékre...

Érdemes lenne Pestről vidékre költözni?

Figyelt kérdés

Párommal Pesten élünk albérletben, én 5 éve, párom tősgyökeres pesti. Tűrhető munkánk van, kényelmesen megélünk belőle, de félretenni a mai albérletárak mellett alig tudunk. Saját lakásunk, ha így haladunk, kb 10 év múlva lesz, az is csak egy kétszobás panel, pedig hamarosan szeretnénk családot alapítani. Na itt a csavar, nemrég örököltem egy családi házat vidéken a szülővárosomban. Kis felújítás ráférne, de felajánlották a szüleim hogy segítenek ebben, ők nagyon szeretnék hogy közel lakjunk hozzájuk mi és a jövendőbeli unokák is. Csak sajnos a szülővárosomban a munkalehetőségek korlátozottak. Ott biztos mindketten jelentősen kevesebbet keresnénk, bár az albérleten meg rengeteget tudnánk spórolni. Nem tudom mit kellene csinálni, szívem szerint én mennék, párom gondolkozik rajta, fél hogy ott nem fog normális munkát találni. A bejárás nem opció, 200 km-re lennénk Pesttől.

Ti mit tennének a helyünkben? Mennétek vagy maradnátok?


2017. ápr. 19. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
20%

#50

Ne izgasd fel ennyire magad, és ne bizonygasd a semmit, komolyan, még a végén felrobbansz, babám ...


Ingatlanárak, TÉNY: ingatlan.com

Kultúrához való hozzájutás lehetősége: TÉNY, a vonatkozó portálok

Munkabér-különbségek, TÉNY: KSH

Munkanélküliségben eltöltött idők különbsége TÉNY: KSH


Ezek TÉNYEK. Akkor is, ha a szerinted az nem úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúgy van, és van olyan ismerősöd, aki a harmadik kerületbe utazgat naponta Rákosborzasztóról.


Ennyi.

2017. ápr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
15%

#50


Szinglinek? Csak most látom :)) Imádom a vidékieket: aki rugalmasan gondolkodik, anyagilag is mérlegel ÉS szórakozik, az csak szingli lehet, mert nem elég mamzis a gondolkodása. Aztamindenit.


Budapesti, szűkebben budai, 12 éve házas, 3 gyermekes nő vagyok, csillagom. Bizony. És járunk étterembe, szórakozni, színházba, képtárba, hangversenyre, Operába, gyerekbulikra, romkocsmába, fesztiválokra IS. És a házunk sem ér maximum 20 milliót.


Na. Dőlhetsz a kardodba. Ez már komolyan szánalmas, amit művelsz.

2017. ápr. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
84%

Mi igy költöztünk el,immáron 4 éve Peströl,160km-re,gyerekkel.

Volt/Van egy kertes házunk amit az istenért sem tudtunk eladni,Pesten és környékén meg nem tudtunk volna öneröböl sajátba költözni.

2 évet adtunk arra hogy valamelyikünk munkát találjon,férjem fél év alatt talált,én is utána nem sokkal.

Ugy voltunk vele,ha van melo,akkor költözünk.

Azota már váltottunk is melohelyet mindketten.Mi itt speciel többet keresünk mint Pesten multinál...persze ez nagy szerencse.

Az elmult 4 évben felujitottuk a házat.

Az eleje nehéz volt nagyon.De mostmár nem költöznénk vissza!Nekünk bejött.

Ha hiányzik Pest,akkor elmegyünk "kirándulni" néha meg persze kb 2-3 havonta egy hétvégére barátokkal találkozni,stb.

De én speciel jobban örülök hogy a gyerekeim nem Pesten nönek fel,hogy az ovi,suli 5 perc gyalog,hogy friss a levegö,hogy ki merem engedni öket egyedül biciklizni,stb.

2017. ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
78%

Lepontozhattok,de akkor is boldogabb vagyok vidéken,mint Pesten.

És ezen a ti savanyu véleményetek meg 0% sem fog váktoztatni! :)

Remélem azért a kérdezönek hasznos volt legalább!Merthogy neki szolt a válaszom :)

Szép napot!

2017. ápr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 anonim ***** válasza:
95%
Azért kiváncsi vagyok a lehurrogok közül egyáltalán ki járt már Nyiregyházán egyáltalán.
2017. ápr. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/65 anonim ***** válasza:
87%

Én meg itt élek,és még netre is futja :D

Söt még irni,olvasni is tudok :)

2017. ápr. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:
25%

#57

Sejtettem, hogy nem tudsz önmagadtól elvonatkoztatni.

2017. ápr. 19. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
48%
Ne vergődj már azzal a Nyíregyházával! Én is jártam már ott, sőt kb. 2 évet töltöttem Hajdú-Biharban és Nyírségben, de ennyit voltam már Nyugat-Magyarországon és Bp.-n is, és tudom, hogy mi a különbség. Persze, élnek ott is emberek, de ha nincs olyan végzettsége valakinek, hogy normális munkát találjon, akkor marad a közmunka és az a pár nyomorult kiskirály, aki éhbérét megszakítja. Nem a vidéki élettel van baj, hanem egyes országrészekkel. Menj el Sopronba! El sem hiszed majd, hogy Magyarországon vagy. Bp.-ről csak nyugatra induljon el bárki, ne keletre az ukrán határ mellé!
2017. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
27%

"Ezek TÉNYEK"


Aha. Akkor linkelj be KONKRÉT ingatlant 20 millióért, ne csak hisztizz itt. Én megértem, hogy azon a tanyán, ami valahol Budán még ennyit se ér, elfáradsz a vízhordásban, és ilyenkor már nyűgös vagy, de ezt próbáld meg máshol levezetni. Mondjuk a gyerekbulikban, mint vidéken elérhetetlen kulturális eseményen.:D

2017. ápr. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:
27%

#59

Egyre szánalmasabb vagy! De csináld csak tovább, égesd magad más kérdésében! Verd csak magad, lássuk!

2017. ápr. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!