Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes lenne Pestről vidékre...

Érdemes lenne Pestről vidékre költözni?

Figyelt kérdés

Párommal Pesten élünk albérletben, én 5 éve, párom tősgyökeres pesti. Tűrhető munkánk van, kényelmesen megélünk belőle, de félretenni a mai albérletárak mellett alig tudunk. Saját lakásunk, ha így haladunk, kb 10 év múlva lesz, az is csak egy kétszobás panel, pedig hamarosan szeretnénk családot alapítani. Na itt a csavar, nemrég örököltem egy családi házat vidéken a szülővárosomban. Kis felújítás ráférne, de felajánlották a szüleim hogy segítenek ebben, ők nagyon szeretnék hogy közel lakjunk hozzájuk mi és a jövendőbeli unokák is. Csak sajnos a szülővárosomban a munkalehetőségek korlátozottak. Ott biztos mindketten jelentősen kevesebbet keresnénk, bár az albérleten meg rengeteget tudnánk spórolni. Nem tudom mit kellene csinálni, szívem szerint én mennék, párom gondolkozik rajta, fél hogy ott nem fog normális munkát találni. A bejárás nem opció, 200 km-re lennénk Pesttől.

Ti mit tennének a helyünkben? Mennétek vagy maradnátok?


2017. ápr. 19. 10:06
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 anonim ***** válasza:
20%

Kérdező, leírtam számos pénzügyi és egyéb tényt. Ezeket vegyétek figyelembe a saját döntésetek meghozatalánál, nehogy visszafordíthatatlanul rosszul járjatok.

Pl. ha valami miatt visszaköltöznétek pár év múlva, mert mondjuk az egyik gyerek különösen tehetséges lesz, vagy fejlesztésre szorul, s a főváros közelsége égető lenne.


Vagy ha a férjed visszaköltözne, vagy még rosszabb lesz a helyzet ott anyagi értelemben.


PriorizáljatokT Írjatok listát, mindenről, anyagi és érzelmi szempontokról is, és döntsétek el, hogy számotokra mi a fontos és mi a kevésbé fontos! Így ó döntést tudtok majd hozni.


Én sok sikert kívánok hozzá nektek! A további kötözködőknek kívánok válaszolni, mert nem fogom lónak mesélni, hogy virrad. Sok sikert még egyszer!

2017. ápr. 19. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem aki nem lakott keleten az nem tudja milyen. :D Én már két kezemen nem tudom megszámolni, hogy hány barátom hagyta ott vidéket velem együtt, mert lehetőség semmi. De tényleg. Semmi. Nálunk (Nyíregytől nem messze) örülnek az emberek, ha van egy fix munkájuk. Ott nincs olyan, hogy nem érzed jól magad, és váltasz. Nincs mire váltani. De szerintem ezt a kérdező is tudja, hiszen 5 éve még ott élt. Gondolom nem véletlenül költözött el. Nyilván van a vidéknek előnye is, de megélhetés szempontjából semmi. Nem érdemes oda tervezni. Inkább adjátok el a házat, és vegyetek Pest külső részein lakást. Annak is van egy vidéki feelingje.
2017. ápr. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:
6%

Nem olvastam a válaszokat, kérdező, nem tudom, melyik vidéki városra gondolsz, de ha nem vidéki nagyváros, akkor felejtsd el a költözést, mert vicces. :DDDD


Bocsánat, de kacagnom kell,

ha nem nagyvárosba akarsz költözni,

a TI feltételeitekkel és lehetőségeitekkel. :DDD


Tudod hány millió vidékinek nincs tőkéje felköltözni egy pesti albérletbe...?? Meg beindulni ott...?? Nektek van pesti állásotok! Millióknak ez a vágyálma! (Külföldhöz még nagyobb tőke kell, és nyelvismeret is.)


Azt nem mondom, hogy Pestre akárhova, a légszennyezettség miatt, de laktam már Pesten is, ott viszonylag van lehetőség válogatni munka között.


Elmondom neked, mi fogadna itt vidéki kisvárosban:

SEMMI! Hacsak nincs protekciód. Segédmunkát se kapsz, ha diplomás vagy!!


De ha szakmunkás vagy, akkor talán protekció nélkül is kapsz munkát vidéken... akkor talán.


Mondom, kisvárosokról beszélek. (De győriek, debreceniek stb. is panaszkodnak.)


Romániában jobb a helyzet, mint a vidéki Magyaro-on!

Szó szerint értsd.

2017. ápr. 19. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
26%
...ja bocs, vidéki kisvárosban kapsz szalagmunkás melót, 3 műszak. Ennyi. Ez aztán "megéri"...
2017. ápr. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
22%
...vagy 80 ezerért élelmiszerboltba / multiba: Tesó pennisiling és társai, ha érted...
2017. ápr. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 anonim ***** válasza:
5%

..na jó, meg ha extra diplomád van, pl orvos, akkor még talán működik, és nem menekültél még külföldre orvosként, akkor kisvárosban tárt karokkal várnak...


Vannak itt orvosok havi 150ezer nettóért is, úgy, hogy minimális a személyzet, mert amilyen helyzetben az egészségügy... alig van ápoló, segédmunkaerő, az orvos sokszor egyedül a saját "részlegén", kapkodás, éjjeli műszak / készenlét is, stb...

HA orvos vagy.


Szerintem összeszedtem az összes lehetőséget. A protekció nélküliek számára. De neked nincs protekciód, ezek szerint, mert Bp-en élsz.

2017. ápr. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
16%
add el, és megvan az önerő és hitel és pesten lakás. ennyi
2017. ápr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 anonim ***** válasza:
100%

Egy kis betekintést had nyújtsak az én helyzetembe, hátha kicsit segíthet.


Salgótarjánban születtem és ott is éltem le életem legnagyobb részét (sajnos). Ez talán az ország legszegényebb megyeszékhelye. Az emberek nagy része itt közmunkából él, 100 ezer nettó alatt keres. Igen, egy 2 szintes házat itt bárhol meg lehet vásárolni olyan összegért,ahol Budapesten egy kis garzont sem lehetne venni. Hiába a kedvező lakásár, ha a megye sajnálatos módon rohad. Most készülök a fővárosba és ott fogok dolgozni, mert 80 nettóból nem tudok megélni (diplomás vagyok egyébként és angolul folyékonyan beszélek). Elnézést akiket megbánthatok,de itt az egy négyzetméterre eső romák száma hatalmas,olyan romáké aki léptem-nyomon ordítoznak, köpködnek és alpáriak. Idegileg nem bírom ami itt van. Szórakozási lehetőség gyakorlatilag a természetjárás,mert a hegyvidék tényleg gyönyörű,de ez nem elég.Van egy tini diszkó, egy mozi, egy kis színház ahova szinte senki nem megy és rengeteg telt házas kocsma.


Azonban, Debrecen nem Salgótarján,persze nem dübörög a gazdaság ott sem, de szerintem élhetőbb város és több lehetőséget kínál mint Nógrád. Szerencse is kell ahhoz,meg sajnos ismeretség sokszor hogy jó munkát kapj,de ha valóban sokat adtok ki hitelre lehet meg kellene próbálnod vidéken munkát találni.Ha nem jön össze huzamosabb ideig akkor valószínűleg nem érdemes odaköltözni.


Mérlegelj, írj listát pro-kontra alapon és dönts. Hogy kinek mi az élhetőbb város egyébként egyénfüggő. Valaki szereti a nyüzsgést, valaki az örökös csendet, valaki szereti a gyerekeit rendezvényekre vinni, valaki meg inkább horgászni vinni.


Remélem helyesen döntesz!

2017. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
13%

Vagy pedig vállalkozó vagy? A kisvállalkozás Magyaro-on röhej, hacsak nincs vidéken bejáratot kapcsolatrendszered.


Ha meg minimum középvállalkozó volnál, akkor

talán nem lennél gondban.


Tényleg ezeken a lehetőségeken kívül SEMMI, vidéken.

2017. ápr. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
77%

"Ki mondta, hogy költözzön Budára? Édes istenem, a funkcionális analfabétizmus , ha vidéki önérzettel párosul ... "


LOL.


"Kellemes, pesti külső kerületekben, családi házas övezetekben huszoniksz-harminciksz millió között kaphat új építésű házakat akár. Tény. De ennyiért új lakást is vehet, NEM a romkocsmák környékén. Másik TÉNY. "


Valóban. Linkeld már be, hol vehet CSALÁDNAK elegendő nagyságú, új építésű lakást ennyiért. A külső kerületekről meg annyit, hogy onnan be is kell jutni a városba, munkahelyre, iskolába, később edzésre, különórára stb. Az egyik barátnőm ilyen "kellemes, külső kerület"-ben lakik, a fél életük azzal megy el, hogy logisztikáznak a gyerekekkel, a férje másfél órával munkakezdés előtt indul, hogy beérjen a Kolosy tér környékére. Az enyéim meg ált. isk. első osztály második félévétől önállóan jártak mindenhová, és nem estek el semmilyen lehetőségtől.:-) De ezt úgyis hiába magyarázom egy szinglinek.

Ami a színházakat, egyebeket illeti: egyrészt távolról sem csak fővárosiak töltik be a nézőteret, másrészt agglomerátummal együtt bő 2,5 millió emberről beszélünk. Most éppen két felkapott előadás megy, az, hogy a néhány száz fős nézőtérre előjegyzés van, miért is bizonyítja, hogy minden fővárosi igenis havonta többször jár színházba?:-)

2017. ápr. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!