Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadjam el, hogy olyanhoz...

Fogadjam el, hogy olyanhoz megyek hozzá, akiben nem vagyok biztos, csak hogy ne hozzak szégyent a szüleimre? Buntudatom is van.

Figyelt kérdés

A szuleim eleg regimodiak, de ezzel nincs baj, a volegenyemet en valasztottam, es el van rendezve, hogy diploma utan (ami nyaron lesz) osszehazasodunk. Ido kozben rajottem, nem erzem magam kenyelmesen ezzel a fiuval. (Nem reszleteznem...)


Mar probaltam felhozni a temat a szuleimnel, de hallani se akarnak rola. Es a volegenyem csaladja nagyon gazdag, es a szuleinknek ez kolcsonosen jo uzleti lehetoseg lenne. Engem a penz nem erdekel, de ha kifordulok ebbol a megegyezesbol, lehet a szuleimmel rossz lenne a viszonyunk (illetve biztos, de idovel javulhat), plusz nem szeretnem oket kellemetlen helyzetbe hozni.


Buntudatom meg 2 dolog miatt van:

Egyik hogy elmentem baratnommel szinhazba, aminek 23.15kor lett volna vege, igy szuleim tudtak ejfelre hazaerek. De mi szunetben eljottunk, es beultunk valahova es letoltottuk a tindert es nezegettunk fiukat (baratnomnek). Sosem hazudtam meg szuleimnek, ezert ez eleg rossz erzes volt...


A masik, hogy beszelek valakivel, akinek az egyszeruseg kedveert azt mondtam van ferjem, azert hogy fel se meruljon benne hogy flortolhet velem, es sajnos lehet megkedveltem. (bar ez azert is lehet, mert o az elso ellenkezo nemu akivel az elmult masfel evben beszeltem a volegenyemen, es rokonaimon kivul)


2017. febr. 15. 23:29
1 2 3 4 5 6 7
 31/68 anonim ***** válasza:
100%

Az a vicc,hogy ez nem vicc.

Sajnos tényleg vannak még ilyen begyepesedett szülők,akik nyomorékká teszik a gyereket, nevelés címszó alatt..

De kérdező,könyörgöm, felnőtt nő vagy, hamarosan végzel az egyetemmel,miért hagyod,hogy így uralkodjanak rajtad?

Egy életed van. Elpazarolhatod úgy,hogy nem élsz, csak birka módjára teljesíted a szüleid abnormális kéréseit..

De akár el is kezdhetsz végre élni és saját döntéseket meghozni...Nem könnyű én elhiszem, de valamikor el kell kezdeni..

Már régen ki kellett volna állnod magad mellett.

Ez a házasság téma nem játék, nem kell belemenned,ha te nem akarod.

Szerintem a legjobb lenne,ha szakítanál és elkezdenél többet lenni a barátnőiddel(akik normálisak,nem ilyen begyepesedettek,mint a családod).És fokozatosan ismerkedni, szórakozni stb..Majd lesz olyan,akivel alakulnak a dolgok és mindketten akarnátok a házasságot.

Ne menj bele most. Felnőtt vagy, csakis te felelsz a döntéseidért, senkinek nincsen joga beleszólni mit csinálj.

A szüleid meg önző barmok. Mi az,hogy 'hozzáadnának' egy olyan pasihoz akihez nem akarsz hozzámenni,csak azért ,hogy nekik anyagilag jó legyen?

Ne már basszus, hogy az üzlet fontosabb nekik,mint a saját lányuk boldogsága...

Ez már nem a múlt(és azelőtti) század. Igenis van joga nemet mondani a nőnek a házasságra.Igenis van jogod boldognak lenni egy kapcsolatban.

Ha a szüleid nem fogják fel,akkor így jártak.Te írtad,hogy jó szakmád lesz, gondolom boldogulnál akkor is,ha kitagadnának..

Ilyen szülőkért nem kár.

2017. febr. 16. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/68 anonim ***** válasza:
100%
Figyu. Két lehetőséged van: Összeszeded magad, a saját lábadra állsz (nem, kicsit sem tiszteletlenség) és elkezded élni a saját életed, úgy, ahogy te szeretnéd, úgy, ahogy boldog lennél. Vagy: Hozzámész ehhez az emberhez és jól elcseszed a hátralévő életedet, csak azért, mert félsz nemet mondani a szüleidnek. Felnőtt vagy, semmi közük a magánéletedhez, sem ahhoz, hogy kihez mész hozzá. Nem ők fognak a pasival élni, hanem te. Ha neked nem jó, akkor ne tedd.
2017. febr. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/68 anonim ***** válasza:
69%
Mi ez a sok faramuci házassággal kapcsolatos kérdés mostanában? Ugyanaz találgatja ki őket?
2017. febr. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/68 A kérdező kommentje:

Utolso nem tudom, nekem a legutobbi kerdesem mokusos festmenyrol szolt... :D


Reszben igazatok van, de nagyon rosszul esik amilyen stilusban irtok nekem. A vacsinal a sarkamra alltam, es vegul azt mondtak ha annyira akarok koltozzek el a lakasba de nem fogok toluk semmit kapni mert halatlan vagyok. Mivel a rezsi fix, es az autonak a dijai is, megemlitettem hogy ugye azt ugyis fizetik mert akkor is jön a csekk ha nem hasznaljuk, igy ergo mindegy hogy ott vagyok-e vagy nem.


Persze nem tudom ezt csak duhukben mondtak-e, mindenesetre most azon gondolkozom hogy havi szinten mennyi lenne az amennyibol meg tudnek elni, mint az etelek, benzin meg egyeb kiadasok amik felmerulnek, es ezt az osszeget megprobalnam osszehozni.

Szerintetek mennyibol lehet normalisan megelni? Semmi extra, csak heti egy masszazs, kozmetikushoz es tarsaihoz nem jarok.

Bar gondolom nem hagynak a szuleim hogy ehen haljak.

2017. febr. 16. 23:29
 35/68 anonim ***** válasza:
44%
Gondoltál már arra, hogy hazudj nekik? Elég faramuci helyzet, de a vallásos, begyepesedett szüleidet csak fura és etikátlan úton könnyű kezelni. Mondj valamit a fiúról, amit nem bírnak elviselni, pl szex perverziót kért tőled és te ezt nem tudod vállalni, ilyesmi sületlenséget.
2017. febr. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/68 anonim ***** válasza:
85%

"Mivel a rezsi fix, es az autonak a dijai is, megemlitettem hogy ugye azt ugyis fizetik mert akkor is jön a csekk ha nem hasznaljuk, igy ergo mindegy hogy ott vagyok-e vagy nem.


Persze nem tudom ezt csak duhukben mondtak-e, mindenesetre most azon gondolkozom hogy havi szinten mennyi lenne az amennyibol meg tudnek elni, mint az etelek, benzin meg egyeb kiadasok amik felmerulnek"


Kérdező te autót vezetsz?????? Ugye nem?! Te jó ég.... :(((


Most már egyébként értem, hogy a szüleid MIÉRT kezelnek gyereknek!


Ennyi idősen te simán elvárod, hogy a rezsit és autót, mindent ők fizessenek?? Hát gratulálok neked!


Lassan neked kellene támogatnod őket :(

Úristen......... Most már mindent értek!

Totál életképtelen vagy kérdező, sajnálom :(

2017. febr. 18. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/68 anonim ***** válasza:
54%

"Semmi extra, csak heti egy masszazs"


Bammeg hol élsz te a Rózsadombon????? :DDDDDDDDDDD


Burokban?

2017. febr. 18. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/68 anonim ***** válasza:
0%
8:45 GYÓGYSZERED?! Hol írta azt, hogy vallásosak a szülei??
2017. febr. 18. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/68 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell rezsit is fizetned meg az auto minden költségét fizetned ,ne mástol várd ezt ha saját életedet akarod élni ,kb havi 150-200ezer ft kell összesen bár lehet kevesebb is .elég havonta .
2017. febr. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/68 anonim ***** válasza:
72%
32. Máshogy nem tudtam elképzelni, hogy ennyire szigorú kreténül nevelik. De lehet, hogy igazad van és túlzó a feltételezés. Te viszont bántóan agresszíven fogalmaztál.
2017. febr. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!