Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadjam el, hogy olyanhoz...

Fogadjam el, hogy olyanhoz megyek hozzá, akiben nem vagyok biztos, csak hogy ne hozzak szégyent a szüleimre? Buntudatom is van.

Figyelt kérdés

A szuleim eleg regimodiak, de ezzel nincs baj, a volegenyemet en valasztottam, es el van rendezve, hogy diploma utan (ami nyaron lesz) osszehazasodunk. Ido kozben rajottem, nem erzem magam kenyelmesen ezzel a fiuval. (Nem reszleteznem...)


Mar probaltam felhozni a temat a szuleimnel, de hallani se akarnak rola. Es a volegenyem csaladja nagyon gazdag, es a szuleinknek ez kolcsonosen jo uzleti lehetoseg lenne. Engem a penz nem erdekel, de ha kifordulok ebbol a megegyezesbol, lehet a szuleimmel rossz lenne a viszonyunk (illetve biztos, de idovel javulhat), plusz nem szeretnem oket kellemetlen helyzetbe hozni.


Buntudatom meg 2 dolog miatt van:

Egyik hogy elmentem baratnommel szinhazba, aminek 23.15kor lett volna vege, igy szuleim tudtak ejfelre hazaerek. De mi szunetben eljottunk, es beultunk valahova es letoltottuk a tindert es nezegettunk fiukat (baratnomnek). Sosem hazudtam meg szuleimnek, ezert ez eleg rossz erzes volt...


A masik, hogy beszelek valakivel, akinek az egyszeruseg kedveert azt mondtam van ferjem, azert hogy fel se meruljon benne hogy flortolhet velem, es sajnos lehet megkedveltem. (bar ez azert is lehet, mert o az elso ellenkezo nemu akivel az elmult masfel evben beszeltem a volegenyemen, es rokonaimon kivul)


2017. febr. 15. 23:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 donmogyoróscsirke ***** válasza:
100%
Szia! Mint 22 éves férfi, bármilyen világot is élünk, állíthatom: inkább kezdek közös életét olyannal akire 100% szükségem van es jól érzem magam vele, mint sem valakivel akivel csak az anyagiak stb lennének jók. Tény erről is lehetne vitatkozni, de a leg leg öregebb dumát tudom ismételni: Hallgass a szívedre, nem a szüleid fogják az életüket összekötni azzal a fazonnal, hanem te. És ha mások szerint élnéd az életed, már kezdhetnéd temetni önmagad! Kívánom, hogy számodra pozitív döntést hozz!
2017. febr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
97%

Sajnálom, hogy a családod ilyen elvárásokat támaszt feléd.


Úgy gondolom szülőként kutya kötelességük lenne a te boldogságodat előtérbe helyezni, nem azt, hogy ez mekkora lehetőség nekik. Megértem, hogy nem akarsz velük rossz viszonyt, viszont szerintem hatalmas hibát követsz el, ha belemész egy ilyen házasságba. Ez a te életed, nem az övék, úgy kell alakítanod, hogy boldog légy. Egyébként meg nem kéne az engedélyük hozzá, hogy felbontsd ezt a "megállapodást".


25L

2017. febr. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim válasza:
100%

Igen, konkrétan 1 éven belül saját lakásod lesz, munkád, ÉLETED!

Szerinted mennyit fog ebbe beletenni a családod? Pénzügyi támogatást esetleg kapsz tőlük, és könnyebb elindulni.

Mi a fontosabb, hogy boldog legyél, vagy hogy picit több pénzed legyen?

Pár napja írta ki egy szerencsétlen srác, hogy otthagyná a több milliós fizetésű munkáját külföldön, mert itthon van valami csaj akiért szerinte megéri..

Az én életembe ne szóljon bele senki. Kapcsolatba nem megyek bele 101%-os megértés/szimpátia nélkül, nemhogy egy házasságba. Atyauristen :D

2017. febr. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
95%

Nekem azt tanácsolták az öregek, hogy szerelemből ne házasodjak...de mégsem tudtam ezt elképzelni!

6 éve vagyok a párommal akit néha agyon tudnék csapni de nagyon szeretem. Most jön a második babánk és hidd el ehhez szerelem/szeretet és bizalom kell.Előbb utóbb szülnöd kellene a fiúnak ami érzelmek nélkül katasztrófához is vezethet!! Senkinek sem jó.

Viszont mérlegelj alaposan, mert lehet csak fellángolsz most hirtelen a netes dolog miatt... és később már hiába bánod meg.

Szülők pedig éljék a saját életüket, tanácsot adhatnak de parancsot ebben a dologban ne!

2017. febr. 16. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
90%

Hány éves vagy kisanyám????


Ugye ilyen csak a régi vicces könyvekben szerepel, hogy a család pisztolyt tart a fejedhez, hogy ahhoz menj, akihez ők akarják.

Hát akkor először is!


Ne fogdd rá a családodra!! Se a körülményekre!


Itt egyedül döntő szereped CSAK NEKED VAN, mégpedig csak annyi, hogy mit teszel?


Ez a te életed, és úgy élhetNÉL, ahogy kvázi te akarnál, csak ehhez ugye a kislány szerepből fel kellene ocsúdni, és NAGYON önállósodni, és NAGYON megismerni saját magadat és a vágyaidat!


Az, hogy te ennyire adsz a társadalmi elvárásokra, és minden ilyen hasonlóra, az enyhén szólva is nonszensz, és primitív!

2017. febr. 16. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 Carragher_x ***** válasza:
93%
A leírásból ítélve a legkevésbé sem vagy érett semmiféle házasságra. Inkább tűnsz egy nagy gyereknek, mint felnőtt nőnek. Egy felnőtt képes dönteni a saját életéről, te pedig úgy fontolgatod a házasságot, hogy azt hiszed a szüleid véleménye ebben bármit is számít...
2017. febr. 16. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/68 anonim ***** válasza:
87%

kedves kérdező!!!

hány éves vagy? 5??? mert kb annyinak tűnsz...

kit érdekel anyádék mit akarnak, és mi az h elmentél a színházból máshova úgy hogy nem jelentetted be?

szörnyű, neked nem férj kell, neked ott kell még maradni anyu szoknyája mellett.

egyébként iszonyat buta és primitív ez az egész, ne haragudj, nem bántani akarlak, de felháborító, hogy ilyen életképtelen "nő" házasodni készül....és esetleg szülne is

2017. febr. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
92%
Dönsd el hogy csak megíjedtél hogy nyár féjhez mész de szereted völegényedet különben.vagy nem szereted egyátalán de akkor időben szoljál fiunak hogy nem lesz esküvö.
2017. febr. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ne haragudj, de érdekelne hány éves vagy? Mert az aki még tart anyuéktól ha későn megy haza, ne házasodjon,
2017. febr. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 anonim ***** válasza:
100%

Ha te nem szereted már ezt a pasit,nem akarsz többet vele lenni és főleg nem hozzámenni, akkor nem teszed.

Ez nem a 19. század,hogy ne lehessen saját akaratod, csak az lehet amit a szüleid kinéztek neked.

Nem. Ha nem akarsz hozzámenni,akkor ne tedd. Felnőtt ember vagy, rövidesen saját keresettel. Nemet mondasz,szakítasz stb..

Í

2017. febr. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!