Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadjam el, hogy olyanhoz...

Fogadjam el, hogy olyanhoz megyek hozzá, akiben nem vagyok biztos, csak hogy ne hozzak szégyent a szüleimre? Buntudatom is van.

Figyelt kérdés

A szuleim eleg regimodiak, de ezzel nincs baj, a volegenyemet en valasztottam, es el van rendezve, hogy diploma utan (ami nyaron lesz) osszehazasodunk. Ido kozben rajottem, nem erzem magam kenyelmesen ezzel a fiuval. (Nem reszleteznem...)


Mar probaltam felhozni a temat a szuleimnel, de hallani se akarnak rola. Es a volegenyem csaladja nagyon gazdag, es a szuleinknek ez kolcsonosen jo uzleti lehetoseg lenne. Engem a penz nem erdekel, de ha kifordulok ebbol a megegyezesbol, lehet a szuleimmel rossz lenne a viszonyunk (illetve biztos, de idovel javulhat), plusz nem szeretnem oket kellemetlen helyzetbe hozni.


Buntudatom meg 2 dolog miatt van:

Egyik hogy elmentem baratnommel szinhazba, aminek 23.15kor lett volna vege, igy szuleim tudtak ejfelre hazaerek. De mi szunetben eljottunk, es beultunk valahova es letoltottuk a tindert es nezegettunk fiukat (baratnomnek). Sosem hazudtam meg szuleimnek, ezert ez eleg rossz erzes volt...


A masik, hogy beszelek valakivel, akinek az egyszeruseg kedveert azt mondtam van ferjem, azert hogy fel se meruljon benne hogy flortolhet velem, es sajnos lehet megkedveltem. (bar ez azert is lehet, mert o az elso ellenkezo nemu akivel az elmult masfel evben beszeltem a volegenyemen, es rokonaimon kivul)


2017. febr. 15. 23:29
1 2 3 4 5 6 7
 11/68 anonim ***** válasza:
82%

Egy újabb 17-18 éves, aki 0 élettapasztalattal megy összeházasodni és 1 éven belül jön is a gyerek, majd hallgathatjuk megint, ahogy itt siránkozik.

Köszönjük, következő.

2017. febr. 16. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/68 anonim ***** válasza:
100%

Végzős fősulis vagy, és azon izélsz, hogy letöltöttétek a tindert, TITOKBAN? Bocs, de te nem vagy normális. Felnőtt ember vagy, döntéshozatali képességgel. Lépj már ki a szüleid s*ggéből és irányítsd a saját életed.

Majd amikor a szüleid meghalnak, mert egyszer meg fognak, akkor mi lesz? Esélyes, hogy ott leszel boldogtalanul, egy-két gyerekkel, mert azt az életet élted, amit anyádék akartak neked.

Ideje elkezdened felnőtt fejjel gondolkozni.

2017. febr. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/68 anonim ***** válasza:
88%
kamu kerdes. Erdekes itt egymas sarkara lepnek a gazdag gyerekek oriasi problemakkal, az orszag meg xarban van :)
2017. febr. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/68 anonim ***** válasza:
98%
Ezt egy unatkozó hülyegyerek írta ki. Szerintem is kamu.
2017. febr. 16. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/68 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyáltalán nem szereted ezt a fiút, akkor hagyd ott most. Ha csak beijedtél a házasságtól, akkor mond el neki, hogy ez neked még korai és inkább menjetek el egy évre utazgatni hátizsákos turistaként Dél-Kelet Ázsiába, vagy ahová szeretnétek (ez egy viszonylag olcsó lehetőség, azért javaslom).

Lényeg, hogy kerüljetek messze a szüleid középkori világlátásától és töltsetek együtt időt a komfortzónátokon kívül. Szerintem, ha a srác mai fiatal, akkor ő fog örülni legjobban ennek a változatnak. Kiderülhet, hogy összeilletek-e és 1 év utazgatás után biztos nem kell már senkinek a tanácsa, hogy mit csinálj. Szerintem ez a legkellemesebb módja a felnövésnek és elszakadásnak.

2017. febr. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/68 anonim ***** válasza:
97%
Fogadd, neked nem kell ettől jobb. Hacsak nem 4 éves vagy, és a barátod cukorkagyűrűvel jegyzett el.
2017. febr. 16. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/68 anonim válasza:
95%
na jólvan, ez kamu kérdés. nem letezik, hogy valaki 20on valahány évesen retteg azért mert a barátnőjével színház helyett beultek valahova es letoltottek egy appot amirol nem szamolt be a szuleinek. ha igaz akkor súlyosan életképtelen, korlatolt vagy. remelni merem hogy legalabb 10 evig még nem fogsz szülni
2017. febr. 16. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/68 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell mindig fröcsögni. Nyilván azért nem tudja másképp elképzelni (még) a kérdező az életét, mert ebben nőtt fel.


De van egy jó hírem: felnőtt nő vagy a 21. században. A szüleid nem dönthetnek helyetted semmiben és jogod van azt csinálni, amit csak szeretnél. Szerintem neked elsősorban arra lenne szükséged, hogy elhagyd azt a környezetet, amiben jelenleg élsz és megismerd önmagad. Legegyszerűbb, ha fogod magad és elköltözöl 100 km-rel távolabb. Ahol megtanulod, hogy élj egyedül és ne mások elvárásai szerint. Főleg, ha van rendes végzettséged, akkor ez semmi problémát nem okozhat.


Egyébként remélem tisztában vagy vele, hogy a szüleid gyakorlatilag áruba bocsátanak.

2017. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/68 anonim ***** válasza:
100%

basszus, te tuti nagyon fiatal vagy

ha ennyire nem vagy biztos, minek házasodsz!!!!!! :D

nem kötelező!

2017. febr. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/68 anonim ***** válasza:
84%
Milyen évet is írunk?
2017. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!