Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fogadjam el, hogy olyanhoz...

Fogadjam el, hogy olyanhoz megyek hozzá, akiben nem vagyok biztos, csak hogy ne hozzak szégyent a szüleimre? Buntudatom is van.

Figyelt kérdés

A szuleim eleg regimodiak, de ezzel nincs baj, a volegenyemet en valasztottam, es el van rendezve, hogy diploma utan (ami nyaron lesz) osszehazasodunk. Ido kozben rajottem, nem erzem magam kenyelmesen ezzel a fiuval. (Nem reszleteznem...)


Mar probaltam felhozni a temat a szuleimnel, de hallani se akarnak rola. Es a volegenyem csaladja nagyon gazdag, es a szuleinknek ez kolcsonosen jo uzleti lehetoseg lenne. Engem a penz nem erdekel, de ha kifordulok ebbol a megegyezesbol, lehet a szuleimmel rossz lenne a viszonyunk (illetve biztos, de idovel javulhat), plusz nem szeretnem oket kellemetlen helyzetbe hozni.


Buntudatom meg 2 dolog miatt van:

Egyik hogy elmentem baratnommel szinhazba, aminek 23.15kor lett volna vege, igy szuleim tudtak ejfelre hazaerek. De mi szunetben eljottunk, es beultunk valahova es letoltottuk a tindert es nezegettunk fiukat (baratnomnek). Sosem hazudtam meg szuleimnek, ezert ez eleg rossz erzes volt...


A masik, hogy beszelek valakivel, akinek az egyszeruseg kedveert azt mondtam van ferjem, azert hogy fel se meruljon benne hogy flortolhet velem, es sajnos lehet megkedveltem. (bar ez azert is lehet, mert o az elso ellenkezo nemu akivel az elmult masfel evben beszeltem a volegenyemen, es rokonaimon kivul)


2017. febr. 15. 23:29
1 2 3 4 5 6 7
 21/68 anonim ***** válasza:
46%

Nem akarlak bántani, de mégis hány éves vagy?


"Egyik hogy elmentem baratnommel szinhazba, aminek 23.15kor lett volna vege, igy szuleim tudtak ejfelre hazaerek. De mi szunetben eljottunk, es beultunk valahova es letoltottuk a tindert es nezegettunk fiukat (baratnomnek)." No comment.

2017. febr. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/68 A kérdező kommentje:

Nem tudom mas csaladoknal hogy van, de nalunk amig a "gyerek" a szulovel el, barmilyen okbol kifolyolag, az van amit a szulo mond.

Oriasi tiszteletlenseg lenne ha elejuk allnek azzal, hogy en most elmegyek, es nem kell a penzuk majd megallok a magam laban. 4 batyjam van, ok mar mind kulon elnek -hazassag nelkul is -, de szerintem egy nonel nem jo ha egyedul el. (Van lakasom, ahol majd lakhatunk vagy kiadhatom, es autom is amit hasznalok, de ha onerobol kene ezek arat osszeszedni, akkor evek is eltelhetnenek, hiaba lesz iszonyat jo szakmam)


Azt is tudom hogy a mai fiatalok ejt nappalava teve is szorakozhatnak, a szulot nem zavarja, de nekem a legtobb baratnom szigoru vallasos csaladbol valo, igy ez kizart lenne. Kerlek ne nezzetek le, csak mert nem olyanok vagyunk mint a tobbseg.


Remelem igy mar ertheto ez miert nagy dilemma, es felek is ha ugy alakul, hogy magamnak kene mindent biztositanom, hogyan tudnam osszehozni.

2017. febr. 16. 12:23
 23/68 anonim ***** válasza:
100%
Akkor igen, fogadd el, és menj hozzá, mert úgy látszik, egyedül életképtelen lennél.
2017. febr. 16. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/68 anonim ***** válasza:
95%

" de szerintem egy nonel nem jo ha egyedul el."


De. képzeld nagyon jó tud lenni. Attól hogy nő vagy, nem vagy hülye: nem szorulsz senki felügyeletére.

2017. febr. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/68 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, sok ember megoldja, hogy maga építi fel az életét, a saját pénzén. Sok idő? Igen. Nehéz? Az. De míg a te szüleid 50 éves korodban is osztani fogják az észt, mert tőlük van mindened, a más ember szülei tudomásuk veszik, hogy már a huszonéves gyereke magánéletéhez sincs semmi köze, nem még ahhoz, mikor és kivel házasodik. Kissé azt érzem a szavaidon, hogy te azért nem mersz lépni, mert sokkal kényelmesebb, ha minden megvan mástól, neked meg csak bele kell költözni. Gondolt át, neked megéri-e ez a "kompromisszum".
2017. febr. 16. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/68 Carragher_x ***** válasza:
93%

"Nem tudom mas csaladoknal hogy van, de nalunk amig a "gyerek" a szulovel el, barmilyen okbol kifolyolag, az van amit a szulo mond."

A dolog ott van elcsúszva, hogy te már nem vagy gyerek. Vagyis hát szellemileg úgy látszik mégis, de egyébként nem.

2017. febr. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/68 anonim ***** válasza:
89%
Ennyi ésszel hogyan fogsz dolgozni? Mert lehet, hogy kapsz egy diplomát, de attól még egy életképtelen senki maradsz, aki úgy ugrik, ahogy a másik fütyül, de te tudod.
2017. febr. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/68 anonim ***** válasza:
93%

24-es, én nem lennék meggyőződve róla, hogy a kérdező nem hülye, és EGYÉRTELMŰEN mások felügyeletére szorul... ez minden kommentjéből ordít.


Jó, akkor menj hozzá, de ne picsogj már, könyörgöm. Te választod ezt az életet, nem más. Engem is zsaroltak, aztán fogtam magam és eljöttem külföldre dolgozni.

2017. febr. 16. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/68 anonim ***** válasza:
100%

Jah h te ezt akarod? Hát akkor mi a kérdés? Ha mindent elfogadsz a szüleidtől és cserébe engedelmes leszel akkor minek írtad ki a kérdést?

Vagy arra gondoltál, hogy lesznek itt még amishok rajtad kívül és rábeszélnek a házasságra? jaaaaaa

Hát bocs ezt benézted

2017. febr. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/68 anonim ***** válasza:
88%
Jah és ne várd, hogy ne nézzük le azokat, akik begyöpösödöttek, életképtelenek és egészségtelen családi mintákat éljeneznek... de mélységesen lenézlek
2017. febr. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!