Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira lenézendő...

Tényleg annyira lenézendő dolog panelban élni? Panelosok ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Voltunk olyan szerencsések és külön tudtunk költözni szülőktől. Igaz életünk végéig nyögjük a hitelünket, de éljük a szép kis életünket. Barátaink eljöttek hozzánk és beszélgetés közben kibukott a fiúból, hogy ez akkor is csak egy panel. Hozzáteszem ő akkor egy nagyon rossz környéken főút mellett penszés lakásban élt. Most családi házrészben laknak egy idősebb rokon társaságában és bizony meggyűlik a bajuk a szomszédokkal is. És mivel régi a ház, ez is penészes, egészségtelen.

Egy rokon, mikor megtudta, hogy kétszobás panelt veszünk, odavágta, hogy már ha lehet egy kétszobás panelban élni. Mert ő 8 szobás családiban lakik a 3 fős családjával (kell dolgozószoba és vasalószoba is).

Mi még ketten vagyunk a férjemmel, kényelmesen elférünk. Jól érzem magam ott. Most akkor miért kell beleszólni?

Tényleg olyan lenézendő egy sz@ros kis panelban élni? Nyugtassatok meg, hogy le lehet élni egy életet "kis" lakásban is, még akkor is ha gyerekek vannak....


2010. máj. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:

15:29 - ugyanez van nálunk is, anyu kertes házban nőtt föl vidéken, férjhez jött Pestre, egy régi MÁV lakásban kezdték, ahonnan a mostani panelba költöztünk át (én még a régibe születtem, ami penészes volt, és onnan menni kellett, mert sokat voltam a penész miatt beteg), 21 éve lakunk itt, novemberben fizették ki az utolsó részletét a lakásnak (mindketten elmúltak már 50 évesek, mindketten szegény családból származnak, szóval szülői segítség nem volt), és az egészségi problémáim váltottak, most az a baj, hogy túl száraz a lakás, emiatt köhögök reggelente, meg ha szárazabb az idő (és nem olyan könnyű nedvesíteni), 9. emelet, a fölöttünk lakó szomszéd előszeretettel bömbölteti a tévét éjjel - legutóbb éjfélkor már felsétáltam lekapcsolni a villanyóráját, mert másnap nekem munka volt, és nem tudtam aludni, egyszer csöngettem be régebben, akkor is anyázott, és elmúlt már 50 -, valamelyik másik lakó bömböltet valami zenét, a dohányosok közül néhányan a liftben is dohányoznak, az alattunk lakó a köztes emeletre jön föl, és ott cigiz (zárt ablak mellett), és a virágokra dobálja a csikket, plusz a nem fizetők költségeit drága közös képviselőnk a többi lakóra osztja le, szóval irtó magas a fizetnivaló, de nincs pénz átköltözni máshova, ahol tényleg annyit fizetünk, amennyit MI használunk, és másét nem kell... Hirtelen ennyi. Anyu, amióta panelban él, nem tudta megszokni. Nem feltétlenül a pletykás kis falujába vágyik vissza, csak az hiányzik neki, amit a kertes ház jelent, és ő szívesen csinálta a ház körüli munkákat, és én is jobban szeretném. Ha lenne pénzem, egyértelműen kertes házat vennék.


A kopogtatósnak üzenem, hogy a mi lépcsőházunkban nem szokás a cipőt az ajtón kívül tartani, talán mert itt már több lopás és betörés is volt (a biciklitárolóba és lakásokba egyaránt, hozzánk még csak azért nem törtek be, mert kódolt heveder zárral nem próbálkoznak, de egyszer mindkét szomszédunkat feltörték, csak a mi lakásunkat hagyták békén). Mi az emeleten még a szemétledobót is kulccsal zárjuk.

2010. máj. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:

A Ti esetetekben akkor nem is csodálkozom..:/


Kopogtatós

2010. máj. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:

nem ertem miert kell lenezni a masikat. nekem nincs kifogasom a panel ellen, bar jo magam nem laknak ilyen lakasban. En egy regi belvarosi lakasban nottem fel igaz hatalmas szobak de csak ketto volt belole es tesommal osztozkodni kellett mindig. regen mikor meg Mo-n laktam a 90es evek vegen majdnem vettem egy panelt az pl csak negy emeletes volt hatalmas nagy erkellyel, park a haztomb korul, az pl indulasnak tokeletesen jo lett volna. de az elet kulfoldre sodort es az ertekrendek megvaltoztak. Itt ilyen 10 emeletes panel jellegu hazban a menekultek laknak, egy helyi el sem tudja kepzelni h egy 35nm-es kis egyszobas lakasban lakjon. a legcsorobb helybeli is itt min 100nm-es hazban lakik. itt en csaladi hazat vettem a varostol messzire kulvarosban mert nekem elegem volt a zsufibol es nem tarsashazatm, hanem egy telek egy haz, mert ahogy elottem irtak h vannak jo szomszedok de akadhatnak rosszak. igy nem hallom masok zajat reggel madarcsiripelesre ebredek. igaz az en hazam is 220nm korul van, nagy kert, 5 szoba ket furdo moskonyha es igen csak elmegy vele a szombat kitakaritani. es akkor a kert meg nincsen. Mi is utazunk ide oda nem ulunk otthon mert van a kert, de sokszor nincs az a kesztetes ohhh sut a nap menjunk ki a szabadba mert ha lustabb az ember akkor csak kiul a kertbe csinal egy kis jo BBQ-t es elvan. megvan mindennek az elonye meg hatranya. a legfobb hatrany nalam inkabb az h magas a hitelunk, igaz kenyelmesen fizetjuk de sosem tudhatjuk h mi tortenik... ebbol az ertelemben egy kissebb szolidabb lakas jobb lenne... mindennek meg van az elonye meg a hatranya. en nem nezem le azokat akik kisebb lakasban laknak, miert tennem en is 70nm-en nottem fel, es nem kergettek az utca korul emiatt. Itt kulhonban masok a szokasok, igy eleve mast vettem, en is valtoztam sokat, en szeretem a csaladi hazat, de a hitelt a hatam mogott azt nem igazan, de itt sajnos mas lehetoseg nincs. nekunk meg mai napig megvan a kis belvarosi 70nm-es lakas, es sosem adnam el, jo haza menni es megpihenni ottan.


kedves kerdezo ne erezd magad rosszul mert panelban elsz, inkabb orulj h tehermentes a tiede. ha neked megfelel es happy vagy ott, jok a szomszedok, ne verd magad koltsegbe h masokat uberelj. szerintem nem az hatarozz meg egy embert h most panelban el vagy csaladi hazban. szerintem le lehet elni panelban az eletet. ha otthon maradtam volna valszeg en is ott elnek nem 10 emeletesben mert nekem az tul sok szomszed de 4 emeletesben egy erkelyesben.

2010. máj. 7. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!