Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira lenézendő...

Tényleg annyira lenézendő dolog panelban élni? Panelosok ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Voltunk olyan szerencsések és külön tudtunk költözni szülőktől. Igaz életünk végéig nyögjük a hitelünket, de éljük a szép kis életünket. Barátaink eljöttek hozzánk és beszélgetés közben kibukott a fiúból, hogy ez akkor is csak egy panel. Hozzáteszem ő akkor egy nagyon rossz környéken főút mellett penszés lakásban élt. Most családi házrészben laknak egy idősebb rokon társaságában és bizony meggyűlik a bajuk a szomszédokkal is. És mivel régi a ház, ez is penészes, egészségtelen.

Egy rokon, mikor megtudta, hogy kétszobás panelt veszünk, odavágta, hogy már ha lehet egy kétszobás panelban élni. Mert ő 8 szobás családiban lakik a 3 fős családjával (kell dolgozószoba és vasalószoba is).

Mi még ketten vagyunk a férjemmel, kényelmesen elférünk. Jól érzem magam ott. Most akkor miért kell beleszólni?

Tényleg olyan lenézendő egy sz@ros kis panelban élni? Nyugtassatok meg, hogy le lehet élni egy életet "kis" lakásban is, még akkor is ha gyerekek vannak....


2010. máj. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6
 11/53 anonim ***** válasza:
91%
Egyáltalán nem lenézendő, főleg a jelenlegi átlagos anyagi helyzetben. Örülhet, akinek telik egy saját lakásra, akármilyen pici. Sokan a szülőknél kénytelenek élni felnőttként.
2010. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/53 anonim válasza:
100%

Szia!

Én ugyan csak egy éve élek panelban, de nagyon szeretem. Azelőtt vidéken éltünk kertes családi házban. Épp ezért nekem annyi bajom van a panellal, hogy nincs udvar meg kert, de az épülettel nincs bajom. És el tudnám képzelni, hogy itt éljem le az életem, bár tényleg jobb lenne egy családi ház, de panelből is lehet "otthont" varázsolni.

Ha meg ti jól érzitek ott magatokat, akkor semmi gond.

Ja és biztos le lehet élni egy életet gyerekkel is, mert a szomszédainknak is vannak gyerekeik.

Nekem ismerősök inkább azért éreznek ellenszenvet a panel iránt, mert állítólag magasabb a rezsije mint más lakásoknak.

2010. máj. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/53 anonim ***** válasza:
96%

24 éves koromig lakta hatalmas házban, hatalmas kerttel. Takarítás több nap, a kert minden napos munkát adott, s emellett dolgozni, tanulni .... Napi 26 órás munka, s kirándulásról nem is álmodozhattam. Mert ugye hogy néz ki a kert ha méteres fű van, s ha nincs is benne virág...

Egy ideje panelban élek, annyira élvezem. Hamar ki tudok takarítani, el tudok menni sétálni, egyáltalán pihenni van időm. S még mindig olcsóbb mint egy ház fenntartása. A fűtés télen 40-50 ezer forint, a lakás festése több százezer forint, a befektetett munkát még nem is említettem. Nos, inkább panel (bár engem is cikiznek, de kit érdekel).

2010. máj. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/53 anonim ***** válasza:
100%

laktam kertes házban is hatalmas volt nem igazán szerettem, most panelban lakom és nagyon szeretem! nincs fűnyírás, hó lapátolás, annyi vizet használok amennyit csak akarok mert általán díj van plusz a fűtés is! Szuper ráadásul nem is kicsi 64cm2 3 szobás kényelmesen elférünk tesómmal és anyukámmal!

A pároméknak nagy kertes házuk van de én semmiért nem cserélnék vele, fűnyírás, hó lapátolás, gazolás, drága víz, fűtés :)

Plusz nálunk nem beszélve a szép kilátásról mert eléggé magasan lakunk, és az egész lakótelep oylan mint ha egy erdőben lenne gyönyörű játszóterek sok fa :) imádom!

2010. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/53 anonim ***** válasza:
100%

Én is megkaptam már a "Panelpatkány" jelzőt.:)

Mi 6 éve lakunk itt,ez egy kisebb 12 lakásos ház,körben hatalmas zöld terület,platánfákkal.Nálunk ilyen a lakótelep.

Hogy megnyugtassalak 2 kisgyermekem van,akiknek mindig van játszótársa.Du lemegyünk az udvarra,a saját homokozónkba,saját hintánk van,zárt részben biciklizhetnek,kismotorozhatnak gyerektársaságban,sosem unatkoznak.Én szeretem ezt az életet,pedig családi házból származom.

Egy másik indok,amikor a többiek a kertjükben kínlódanak,akkor te beteszel egy DVD-t és megnézed a gyermekeiddel,vagy elmentek fagyizni.

Harmadik indok,nekem gyes mellet úgy kellene egy családi ház rezsije,mint hátamra a púp.Amikor panaszkodnak,hogy 35 ezer gázálltalányt fizetnek,akkor én elsétálok a postára a 7 ezer Ft-s gázszámlámmal.

Negyedik indok,ha tevékenykedni támad kedvem a társasház körül,esetleg lenyírom a füvet akkor a közös kasszából fizetnek nekem 5 ezer Ft-t.A saját kertemben ingyé csinálhatnám.De csak akkor kell csinálnom,ha van kedvem.

És mit kell a kényelemért cserébe tenni?Este halkabra venni a TV-t,és barátságosnak kell lenni a szomszédokkal,mert ha hangosabbak a gyerekeid akkor könnyebben elnézik!!

2010. máj. 6. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/53 A kérdező kommentje:

vidékiek voltunk, vagyvárosba költöztünk (nem Bp). munkahelyem 5 perc busszal, férjemé 2 perc kocsival. bejárni 30km-ről maga volt a halál.... megtehettük volna, hogy veszünk ott házat, de ........

előnyök hátrányok vannak, egyébként 24 évig családiban éltem. egyáltalán nem hiányzik. ott semmi nem volt. itt közel a bolt, közel minden, programok milliói, munkahely, barátok.

és magunk vagyunk. ez az, ami felbecsülhetetlen.

magas rezsi? egy 100 nm-es házat kifűteni gázzal nem hinném, hogy annyira olcsó, főleg hogy két szoba gyakorlatilag üresen áll és még így is penészes.

és én úgy érzem sajnos ma sem könnyű lakáshoz jutni, nekünk szerencsénk volt, hogy nem kellett albérletezni, meg szülőkön lógni.

köszönöm a válaszokat! azért annyira mégsem kell sajnálni a paneleseket!

2010. máj. 6. 12:29
 17/53 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Istenem mit nem adnék egy panelért, kertes házban lakunk az életünk nyáron a fűnyírásról, télen a hó és szutyok takarításáról szól. A férjemnek alig van ideje velem és a gyerekkel lenni, én meg állandóan takaríthatok, mert minden szutyok bejön a lakásba, mert az udvaron ugye a füvön kívül por is akad. Ne érezd magad rosszul e miatt, sokkal több időtök van egymásra és ez a legfontosabb! Mi nem megyünk kirándulni, mert itt az udvar meg a kert, na melyik a jobb?

2010. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát én mindig panelban laktam, a férjem családi házban, ám mikor választani kellett hogy panel vagy családi ház(örököltük volna ha maradunk) mindketten a panélnél döntöttünk.

A gyereket itt is leviszem sétálni, elmegyünk a parkba stb, meglátogatjuk a nagyiékat, akik kertesben laknak és kész. Van játszótér is, igaz nem saját kertben saját, hanem van az én gyerekemen kívül még 10, de ez így számunkra nagyon jó.

Télen meleg, nyáron nagyon meleg ugyan, de legalább a férjem azt a kis időt amit itthon tölt és nem dolgozik azt nem a kertben tölti fűnyírással, hanem elmegyünk együtt valahova.

2010. máj. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/53 anonim ***** válasza:
100%
Mi is panelben lakunk 3-an. De kényelmes, van nappali és két félszoba. A rezsi (házközponti fűtés, nem távfűtés) havi 24 ezer forint (melegvíz, fűtés, közös költség, felújítási alap van ebben benne, nem sok!). Egyetlen hátránya szerintem hogy hangszigetelés valóban 0. De én büszke vagyok arra, hogy 35 évesen saját lakásom lehet, nem is kicsi. Én nem foglalkoznék a beszólogatósokkal. Te pedig mondhatnád, hogy milyen jó is egy dohos, penészes, mocskos lakásban élni..... Én olyanban is éltem. A kettő nem összehasonlítható. Itt a panelben egy szál bugyiban és gatyában vagyunk, ott meg pulóverben fáztunk. Szerintem manapság meg kell becsülni, az embernek bármilyen lakás jut, rengeteg embernek nincs saját lakása, nemhogy panel, semmilyen! Sz...rd le őket nagyívből!
2010. máj. 6. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/53 anonim ***** válasza:
100%

nyilván sokkal jobb egy kertes ház mint a panel, de azt hiszem degenerált paraszt dolog valakit lenézni, mert nem futja neki házra.


elhiheted, hogy szívesebben élnék házban mint panelban, mindenki így van ezzel, de ez van most.

2010. máj. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!