Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira lenézendő...

Tényleg annyira lenézendő dolog panelban élni? Panelosok ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Voltunk olyan szerencsések és külön tudtunk költözni szülőktől. Igaz életünk végéig nyögjük a hitelünket, de éljük a szép kis életünket. Barátaink eljöttek hozzánk és beszélgetés közben kibukott a fiúból, hogy ez akkor is csak egy panel. Hozzáteszem ő akkor egy nagyon rossz környéken főút mellett penszés lakásban élt. Most családi házrészben laknak egy idősebb rokon társaságában és bizony meggyűlik a bajuk a szomszédokkal is. És mivel régi a ház, ez is penészes, egészségtelen.

Egy rokon, mikor megtudta, hogy kétszobás panelt veszünk, odavágta, hogy már ha lehet egy kétszobás panelban élni. Mert ő 8 szobás családiban lakik a 3 fős családjával (kell dolgozószoba és vasalószoba is).

Mi még ketten vagyunk a férjemmel, kényelmesen elférünk. Jól érzem magam ott. Most akkor miért kell beleszólni?

Tényleg olyan lenézendő egy sz@ros kis panelban élni? Nyugtassatok meg, hogy le lehet élni egy életet "kis" lakásban is, még akkor is ha gyerekek vannak....


2010. máj. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6
 41/53 anonim ***** válasza:
93%
Ahogy itt irta egy válaszoló nagyon helyesen a panelnak van egy sajátos hangulata és ez ragadja magával az embert...;)
2010. máj. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/53 anonim ***** válasza:
50%

en is ketszobas laksban nottem fel, nalunk lakott nagyi neki volt egy szoba, meg mi negyen a masikban. jol megvoltunk elfertunk egymassal. Igaz nem anel volt hanem egy regi epitesu belvarosi lakas. ennek si meg van a maga hatranya.

Mindezek ellenere en csaladi hazban lakom mar amit vettem emg parom megismerese elott. es habar kitt nincs ho de a fu es a gaz o rendesen es egy honapban egyszer egy hetveget erre kell szanni. kb egy nap mig kitakaritom az egesz hazat.... tul nagy. igaz van mosokonyham meg vasalo szobam... de ha nem lenne akkor is boldog lennek... kevesebbet kene takaritani... ja a hatrany fizetjuk a hitelt. nem nyogjuk de fizetjuk....

2010. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/53 anonim ***** válasza:
100%
En a panelnek is koszonhetem,h annyi elmeny elhettem at gyerekkoromban, mert a szuleim sosem ultek a negy fal kozott hetvegen es mentunk csavarogni, starndra,... minden fele mig sokak akik osztalytarsaim voltak es csaladi hazban laktak csak a udvarban jatszottak, vagy segiteniuk kellett otthon.
2010. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/53 anonim ***** válasza:
89%

Anyuék 30 éve költöztek panelba, mert a téren, ahol laktak, lebontották az átriumos házakat, hogy átriumos panelt építsenek. Most is panelban lakunk, nekem semmi bajom vele, csak az egy kicsit zavar, hogy nincs kertünk (jó, az erkély tele van virágokkal, de mégsem ugyan olyan). Aki meg lenézi a panelban élőket, tehet minden panelban lakónak egy nagy szívességet :)


Szomszédok forever!

2010. máj. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/53 anonim ***** válasza:
87%

10 éves koromig éltünk kertes házban, onnantól csak panelban és nem szeretem. De hát nem az a kérdés, hogy mit szeret az ember, hanem mire van lehetősége és pénze. Én most nagyon örülök, hogy egyáltalán van albérlet a párommal a 2. emeleten.. De ha lenne pénzem, akkor egyértelmű lenne a kertes ház.

Amúgy a srácot meg lehet érteni, ha az ő szemszögéből nézzük, ő mindig kertesházban élt, ez jelenti neki a szabadságot, életet, és ő speciel meghalna panelban. Bár azt nem értem, miért kell beszólni, inkább örülni kéne, hogy van saját lakásotok.


23L

2010. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/53 anonim ***** válasza:
78%

Hát én nagyon szeretem a panelt. Eddig csak abban laktam, és nekem ez az otthon.

Pont olyan elfekvésben lakunk, ahol 3 oldalon van ablak, és egyik oldalon sem egy másik épületre lehet látni. Szemben van egy óvoda. A ház be van kamerázva és tisztaság van. Van a földszinten egy fodrász. A felettünk lakó néni olyanokat főz, hogy az illatától beájulok. Az egyik szomszéd mindig kiveszi a szatyrot a kezemből, ha látja rajtam, hogy küzködöm vele.

Egy negatívum van: a postaládát nem lehet kulcsra zárni, (van, akinek a láda ajtaja sincs fent), de még egyszer sem loptak el semmit, és nekem van jópár előfizetésem. Úgyhogy én szeretem.

22/L

2010. máj. 6. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/53 anonim ***** válasza:
"de még egyszer sem loptak el semmit, és nekem van jópár előfizetésem." Csak azt nem értem,hogy akik panelban laknak,nem félnek attól,hogy a cipőiket ellopják?Mert mikor voltam kopogtatókat gyűjteni,egy csomó panleban megfordultam és jó pár helyen kint hagyják a cipőjüket az ajtó elött..,nekem ez meglepő volt..,és ha ellopják?
2010. máj. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/53 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen a válaszokat!

egyik válaszoló kommentjére reagálva: nem tartom magam rossz nőnek, de jónak sem. a BMV-k meg sosem vonzottak különösebben. a kérdés meg amúgy sem ez volt.

és véleményem szerint más az őszinteség és a rosszindulatúság. mert ezt valahogy látja az ember.

mint már írtam, családiban nőttem fel, nekem nem voltak haverjaim. az udvarban játszottam max a tesómmal. erkélyünk alatt játszótér, parkkal, mellettünk ovi bölcsi. és tény, hogy mi hétvégén becsukjuk az ajtót is irány a hegy/erdő. max az erkélyen a virágokat kell karbantartani, ami napi 5 perc öntözéssel.

még egyszer köszi a véleményeket pro és kontra!

további szép napot!

2010. máj. 6. 15:08
 49/53 anonim ***** válasza:

Én panelban lakom, hallom, hogy mit csinál a szomszéd. Érzem, hogy mit főznek alattunk, és azt is, hogy hajnal 4-kor lefőzi a kávét, és rágyújt. Utálok erre ébredni. Ha valakit ez nem zavar, annak jó választás a panel. Engem rohadtul zavar, menekülnénk is innen. Inkább a fűnyírás.

És ez még egy jó környéknek számít...

2010. máj. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/53 anonim ***** válasza:
43%

Érdekes, mert mi pont fordítva vagyunk. A férjemmel mindketten panelbe nőttünk fel, szüleink mai napig panelbe laknak. Mi tavaly megtehettük, hogy kiköltöztünk vidékre, kertes házba. Nagy kert, nagy ház csak hát a kertes ház azzal jár, hogy állandó meló. Mint ahogy említették a fűnyírást + hogy belülről is úgy nézzen ki ahogy te szeretnéd. Hát amikor a paneles ismerőseink eljöttek, látni kellett volna a fejüket. Nem mondta semmit, mert nyilván gyávák, de fingjuk sincs mibe kerül ma 1 normális fűnyíró, fűkasza...stb és ez egy 240 nm 4 szobás ház aminek gázzal 60 e volt a havi fűtése télen, így 1 évünk és rengeteg pénzünk arra ment el, hogy takarékos legyen a ház (pl. vegyestüzelésű). De ugye ez nem látvány így mikor meglátom a savanyú fejüket, hogy még mindig nem a szép ülőgarnitúrán kell a seggüket tartani szívem szerint kivágnám a p...ba.

Amúgy nem ciki a panel, kényelmes, de drágább mint 1 kertes ház... szerintem.

2010. máj. 6. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!