Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira lenézendő...

Tényleg annyira lenézendő dolog panelban élni? Panelosok ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Voltunk olyan szerencsések és külön tudtunk költözni szülőktől. Igaz életünk végéig nyögjük a hitelünket, de éljük a szép kis életünket. Barátaink eljöttek hozzánk és beszélgetés közben kibukott a fiúból, hogy ez akkor is csak egy panel. Hozzáteszem ő akkor egy nagyon rossz környéken főút mellett penszés lakásban élt. Most családi házrészben laknak egy idősebb rokon társaságában és bizony meggyűlik a bajuk a szomszédokkal is. És mivel régi a ház, ez is penészes, egészségtelen.

Egy rokon, mikor megtudta, hogy kétszobás panelt veszünk, odavágta, hogy már ha lehet egy kétszobás panelban élni. Mert ő 8 szobás családiban lakik a 3 fős családjával (kell dolgozószoba és vasalószoba is).

Mi még ketten vagyunk a férjemmel, kényelmesen elférünk. Jól érzem magam ott. Most akkor miért kell beleszólni?

Tényleg olyan lenézendő egy sz@ros kis panelban élni? Nyugtassatok meg, hogy le lehet élni egy életet "kis" lakásban is, még akkor is ha gyerekek vannak....


2010. máj. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
93%

Én se értettem soha az ilyen embereket.

Mi is panelban lakunk, hárman vagyunk 3 szobára. Én nagyon szeretem, jó környéken vagyunk, zöld övezet, erdő mellett. Még más nyáron füvet nyír, télen havat lapától én fogom magam és lemegyek az erdőbe, vagy elmegyek kirándulni, kimegyek a telekre.

Mikor én vettem ezt a lakást nekem is sokan mondták, hogy inkább mennék új építésű lakásba, vagy házba. Nem értették meg, hogy nem akarok egy csomó hitelt felvenni ezért. A vicces, hogy olyan emberek szajkózták ezt, akik vagy szülőkkel laknak még, vagy albérletben, szintén panelban. Egyáltalán nem bántam meg, hogy 25 évesen nem vertem magam adósságba, hanem megvettem egy kis panelt, amire nincs semmi hitelem. Lehet nem egy 8 szobás családi ház, de a sajátom, nekem ez a fontos.

2010. máj. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
88%
Nézd, a paneloknál régen az volt a cél, hogy a kivitelezés olcsó legyen, gyorsan elkészüljön és sok sok családnak adjon helyet. 30 éve még összetették a fiatalok a kezüket, ha panelbe mehettek állambácsi támogatásával. De mostanra a fényük megkopott, mert ugye lakótelep, meg hol a kert, meg zajos stb.... Viszont, én laktam kertes házban most pedig panelba fogunk menni nemsokára. De nem teszek különbséget, lakóhely-lakóhely. És inkább 1,5 szobás kis panellakás, mint 4 szobás, dohos ház.
2010. máj. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
90%

igaz én most családi házban élek, de egész gyerekkoromat egy sz-ros panelben éltem le. VIII. ker Szigony u, 63nm, 5fős család. és tökéletesn boldogok voltunk! a férjemmel szintén panelben kezdtünk nekem is volt egy 36nm és neki is. én költöztem hozzá és ha nem jöttek volna a gyerekek maradtunk volna! nagyon kényelmes és szép lakás volt, de mivel megtehettük eladtunk mindkettőnkét és vettünk egy családiházat. Azóta tudom milyen fűteni, havat lapátolni, nyáron füvet nyirni, gazzal harcolni. :)))

Sőt! takarításkor ismindig mondom, hogy milyen jó volt nekünk a kis 36nm-ben!

expanelproli

2010. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg ki mit mond hanem az Te mit érzel.

Miért ne lehetne élni panelban?

2010. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem laktam panelban, én is úgy gondoltam, rémes lehet, minden áthallatszik, stb. De aztán pár hónapra lehetőségem nyílt kipróbálni és nagyon kellemes volt, mint egy nyaralás. Esetleg a rendszeres bogárirtás volt furcsa és először rémisztő.:) De amúgy csendesebb volt, mint a családi házunk, ahol a fűnyírók és kutyaugatás nagyobb zajt csinált. Manapság panelban lakni inkább luxus már, a rezsi,közös költségek miatt szerintem.
2010. máj. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 anonim ***** válasza:
90%
Én 22 évig éltem panelban. Mikor elköltöztem, egyáltalán nem hiányzott, mintha sosem laktam volna ott. De nem lenézendő, legfeljebb a magas rezsi és a közös költség miatt nagyon drága lehet, és nincs kertje, stb. Nekem jó gyerekkorom volt, panel ide vagy oda, és azt nem cserélném el.
2010. máj. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

szintén panel,másfél szoba


faluban éltem 18 éves koromig,kertes nagy családi ház,telt el ugy nap,hogy össze se találkztunk anyámékkal...

a kertről ami csak nyűg,már nem is beszélve...


nekem most ez tökéletes,nem is vágyok kertes házba jóideig (4 éve lakok panelban)

(párom is szivesebban van itt,mint szülőknél a 200nm-es házban hatalmas kerttel,pedig ott egy komlett szint csak az övé...)


én a zajt is élvezem,rendesen rosszul vagyok,ha nem halloma rendgeteg kocsi zaját,meg szirénát ha néha a szülőknél alszunk...

2010. máj. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
88%
Egyáltalán nem kell lenézni,aki panelban él...,ők is ugyanolyan emberek mint bárki!!Nem is értem,hogy miért kell leszólni őket,de gondolom a politika is közrejátszik ebben,mert onnan származik a "panelproli" kifejezés is..
2010. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
86%
Ne is törődj velük. Én nagyon hiányolom a családit a két fiunk miatt főleg. De nekünk sem futotta 3 szobás kis házra. panelban lakunk egyelőre... Hát ez van.
2010. máj. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%
Én még szülökkel lakok, kertesházban de én valahogy nem szeretem a kertes házat igy ha én elszállok a csádifészekből akkor panelbe megyek!Szerintem az nagyszerű aki nem szereti a kertet stb hólapátolás, fűnyírás!
2010. máj. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!