Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Panelosok! Hogyan sikerült?

Panelosok! Hogyan sikerült?

Figyelt kérdés
Az érdkelne,h hogyan sikerült a kutyutyust szobatisztaságra neveleni.Tudom vannak "törvényszerű" dolgok..mikor kicsi sokszor levinni,adott időponthoz szoktatni.DE én h tudom kiválasztani azt az időpontot,h neki mikor kelljen pisilni??Tapasztalatokat várok!!(nem élek panelban,de valószínű ott fogunk kikötni és akkor is szeretnék kutyust...)
2010. aug. 30. 08:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Össze fog jönni neked is, hacsak nem szoktatod kényelemből pelenkára a kutyust. Igazából nem tudhatod mikor fog pisilni, de neked folyton próbálkoznod kell és agyondícsérni ha kint pisil:) Az otthoniért persze dorgálás jár, hogy tudja a különbséget.
2010. aug. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amikor kicsi, nagyon sűrűn, pár óránként érdemes levinni. Ahogyan "idősödik", egyre tovább fogja tudni visszatartani a kakit/pisit, de szerintem fél éves korában sem árt napi 4-5x levinni. Amikor meg már felnőtt, te szabhatod meg a séták idejét, egy egész napot kibírnak pisi-kaki nélkül, de napi 3x egészségügyi okokból kell.

Én kertes házbna lakom, de lakásban tartott kutyáim vannak, és a napi séták így néznek ki: reggel 45 perc séta, suli után 10 perc, délután-este fele 2 óra.

2010. aug. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
de semmi kép ne dugd az orrát a kakiba pisibe
2010. aug. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

azt tudom javasolni hogy a vize mindig legyen friss, de nem kell, hogy egész nap vedeljen.mi a kajával adtuk nekik, és kaja után fél óra-órával mindig le kellett menni velük pisilni, volt hogy nem sikerült, mert nem tudtak csak pórázon mocorogni, de miután találtunk olyan helyet ahol póráz nélkül is ment a dolog, akkor már nem 1x hanem 3x is volt ürítés:)

ez volt 5-6hónaposan.

előtte nem voltak nálunk, nekünk kimaradt a picuri korszak, de azt tudom, hogy mindig vezényszó ha csinálja és nagyon meg kell dícsérni :)

jobb felkészülni a "balesetekre" is, így nekünk a lakásban nem lett szőnyeg:))

hidd el, panelban becsúszhatnak balesetek, főleg ha dolgoztok is.

forró víz és hypo a legjobb.

na de legyen sok örömötök a kutyázásban, nekünk 2 boxer volt egy tetőri 80 négyzetméteres lakásban:)

2010. aug. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Akiteki ***** válasza:

A kölyökkutya napirendje: eszi-iszik, utána játszik majd elalszik. Mikor felébred, akkor azonnal futás le vele, mert olyankor kell neki pisilni meg kakilni. Vigyél magaddal némi jutalomfalatot és nagyon dicsérd és jutalmazd, ha elvégezte a dolgát. Néhány nap alatt rájön a dologra és később magától szólni fog, hogy le kell menni.

6 kutyát neveltem fel panelban, nem volt gondunk a szobatisztasággal, csak annál az egy kutyánál, aki 5 hónaposan került hozzánk és előtte kennelben meg az udvaron volt.

2010. aug. 31. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat! :)

Várok még tapasztalatokat/tanácsokat!!

2010. szept. 1. 13:22
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig az eddigi válaszokat, szovval bocsi ha ismétlés van. Figyeld kimelyik az az időpont mikor kakil, általában kaja után(nálunk legalább is biztos) és akkor megkajáltatod és leviszed sétálni. reggel mielött mentek melóba suliba, aztán ha megjöttök, aztán amikor a kaját kapja és amikor ráérsz általában pl 6fele leviszed egy nagyobb lentlétre. amíg kölyök és nem lehet levinni akkor meg van ilyen kutyapelenka, ahova pisilt ott rárakod a pelust hogy felszívjon a pisiből, hogy szagos legyen a kutyának aztán jó moszószeres vízzel felmosol otta hova pisilt hogy ne érezze a pisit, ne oda járjon pisilni, és ha a pelenkára pisil kakil nagyon meg kell dícsérni, ha máshova akkor meg nem foglalkozni vele, és a pelenkára fog járni mert tudja hogy ott megdícsérik. Igy megszokja azt, aztán mikor le kell szoktatni akkor ha lent intézi a dolgot ott kell megdicsérni nagyon:)
2010. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Bár a kutya alapból szobatiszta, amíg kölyök, takarítani kell utána. Te is szobatiszta vagy, mégis kicsi korodban pelenkáztak.

Amíg kölyök, nincs kifejlődve a hólyagja sem, nem tudja akaratlagosan irányítani. Meg aztán nem is veszi észre időben, hogy mikor van ingere.

Türelem és addig takaríts.

Az eddigi válaszok jók. Annyit tennék hozzá, hogy nagyon fontos a rendszeresség, hogy mindig egyforma időben vidd ki, mert ahhoz hozzászokik idővel és tud alkalmazkodni.

2010. szept. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!