Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg annyira lenézendő...

Tényleg annyira lenézendő dolog panelban élni? Panelosok ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Voltunk olyan szerencsések és külön tudtunk költözni szülőktől. Igaz életünk végéig nyögjük a hitelünket, de éljük a szép kis életünket. Barátaink eljöttek hozzánk és beszélgetés közben kibukott a fiúból, hogy ez akkor is csak egy panel. Hozzáteszem ő akkor egy nagyon rossz környéken főút mellett penszés lakásban élt. Most családi házrészben laknak egy idősebb rokon társaságában és bizony meggyűlik a bajuk a szomszédokkal is. És mivel régi a ház, ez is penészes, egészségtelen.

Egy rokon, mikor megtudta, hogy kétszobás panelt veszünk, odavágta, hogy már ha lehet egy kétszobás panelban élni. Mert ő 8 szobás családiban lakik a 3 fős családjával (kell dolgozószoba és vasalószoba is).

Mi még ketten vagyunk a férjemmel, kényelmesen elférünk. Jól érzem magam ott. Most akkor miért kell beleszólni?

Tényleg olyan lenézendő egy sz@ros kis panelban élni? Nyugtassatok meg, hogy le lehet élni egy életet "kis" lakásban is, még akkor is ha gyerekek vannak....


2010. máj. 6. 12:07
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
94%

A szüleimnek volt egy 40m2-es lakásuk, aztán átköltöztek egy 60m2-es panelba és azt mondják a panel jobb, mert ott ha kinéznek az ablakon, van egy kis zöldövezet, vannak szembe fák, a lakásba pedig jobban besüt a nap, és van egy kis erkélyük is.


Én csak azért nem szeretem a panelt, mert nekem nyomasztó az alacsony belmagasság.


Az én lakásom kb 4 méter magas, így a szoba egyik felébe egy galéria is elfért, a galériára pedig pluszban még elfért egy franciaágy, egy tévé, és néhány szekrény.


Anyuék viszont nem szeretik a magas lakást, mert szerintük azt nehéz befűteni. Hát szerintem meg nem.


Anyuék a galériát sem szeretik, mert hogy oda föl kell mászni létrán/lépcsőn és ők már öregek ahhoz :)

2010. máj. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok panelos, de sokan összetennék a két kezüket, ha lenne panellakásuk. Ha ti jól elvagytok egy panellakásban, akkor mit számít, hogy ki mit mond?
2010. máj. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell lenézni senkit emiatt.Lehet csak saját vélemény de egy panel többet ér mint egy olyan gyorsház aminek kb gipszkarton falai vannak :S Amúgy is van aki megteheti hogy 8szobás háza legyen de ezért nem kell mindenkinek azt venni.
2010. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
100%

Ti elvagytok tévelyedve!


Nálunk meg dohos, vizes régi kis ház és utálom. Igaz van kert, és ez az, ami legalább jó az egészben!


Nálunk a panel az isten, mert ott bizony nincs akkora kosz (ugye mi kintről behozzuk), nem kell bajlódni a kerttel, minden kényelem megvan, de iszonyú drága (fűtés rezsi).


Nekünk egy panel luxuscikk lenne, és nem bírnánk a sok számlát.

Kertes ház olcsóbb, fával fűtünk és nem reggeltől-estig, és nem minden helyiséget.


Úgyhogy én irigylem a panelosokat!

2010. máj. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
25%
Én panelban azért nem laknék mert látom, hogy milyen igénytelen emberekkel van tele a ház. Ez a tipikus melegítőbe tescos szatyorral mindenhova típus. PERSZE TISZTELET A KIVÉTELNEK! Ne vegyétek magatokra, ha ti nem, de én ezt látom.
2010. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
98%

Mi is panelban lakunk a férjemmel, erre volt pénzünk. Fiatalok vagyunk még mindketten (24-26 évesek) és senkitől nem kaptunk segítséget, így "csak" egy panel hitelébe mertünk belevágni. Hozzáteszem a fővárosban élünk, úgyhogy ez sem volt olcsó. Amióta meg kirobbant ez a válság, külön örülök, hogy nem mertünk nagyobb hitelt felvenni, mivel ennek a kis lakásnak is a duplájára emelkedett a törlesztője. Van egy kisfiunk is, bár ő még picike, így különösebben nem zavarja, hogy csak 2 szobás a lakás. Nyilván nekünk sem ez a végcél, szeretnénk később kertes házat, de sajnos egyelőre erre futotta.

Amúgy nekem is beszólt anno a testvérem amiatt, hogy panelt veszünk, persze nem a szemembe, hanem a hátam mögött. Idézem: "Hát milyen anya az ilyen, aki panelban akar gyereket nevelni?!" De milyen jó, hogy nem hallgattam rá (Bp. mellett akart velünk családi házat vetetni potom 25millióért), mert akkor most a 200ezret verné a hitelünk havi törlesztője, amit egészen biztosan nem tudtunk volna fizetni. Én nem szégyellem, hogy panelban lakunk, sokaknak a saját lakás sem adatik meg soha.

2010. máj. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van mindkettő. Panel és családi ház is.

Nem nézek én le senkit ezért. Sőt azt mondom a panellakásban élni nagyon kényelmes volt. Mióta átköltöztünk a házba, hát nem sok "szabadidőm van".

Több az ablak, van udvar, kutya, stb, stb...

2010. máj. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
25%
Csak ezt tudták megvenni a szüleim, egyébként utálom, de ha nekem se lesz több pénzem, én is erre kényszerülök rá. Aki gazdag, és van pénze jobb lakásra, az vagy maradjon csendben, vagy segítsen azoknak, akiknek nincs pénzük jobb lakást venni.
2010. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

En is panelben nottem fel es imadtam! most kulfoldon elek sajna es egy szakadt tarsashazban lakom es gyulolom! Nekem hianyzik a panel, az anyukam meg mindig ott lakik es olyan jo oda hazamenni. mindig tisztasag van, a hetediken lakunk, gyonyoru a kilatas,az egesz varost latni es jo levego van. Kiveve nyaron,amikor nagyon meleg.

A baratom szuleinek egy 5 szobas haza van, telen nem tudjak futeni, sosincs rendben rakva a kert, meg a pince,meg a garazs, mert a baratom apja szarik ra es anykaja meg nem birja egyedul a sok munkat. Felujitani nem tudjak, mert mivel sokkal nagyobb, joval tobb penz kellene hozza... szoval en ha valaszthatnek en meg mindig panelbe mennek.

2010. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Mellesleg van egy nagyon tehetos hazaspar ismerosom,akik megtehetnek,h mashova menjenek,de ok egy gyonyoruen felujitott tetoteri panelben laknak.
2010. máj. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!