Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önként vállalt gyermektelenség...

Önként vállalt gyermektelenség. Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Csúnya beszédet nem kérek. Arra sem vagyok kíváncsi, hogy melyik tábor hogy akarja a másikat meggyőzni az igazáról. Szimpla válaszokat akarok.
2010. máj. 1. 14:59
1 2 3 4 5 6
 31/53 anonim ***** válasza:
6%
Aki nem akar gyereket az ne dugjon, elvileg az azért van hogy tudjunk szaporodni, aki meg nem akar az ne is "gyakoroljon".
2010. máj. 2. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/53 anonim ***** válasza:
91%

Aha, de te is csak akkor amikor épp gyereket akarsz, mert a végén még akkor is összejön amikor nincs rá lehetőség...

Eszevesztett világ, mostmár nem csak a család szóhoz nincs, jogom de még szexelni sem. Hűha... Dől az intelligencia... :) Meg az elfogadás. :)

2010. máj. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/53 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy meg az állatok azok akik csak a szaporodásért szexelnek. Na persze kivéve a delfin meg még egy-két ilyen... A szex az embereknél már jó rég nagyrészt az élvezet miatt van és csak kis részben az utódért...
2010. máj. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/53 anonim ***** válasza:
91%
Szinte tuti, hogy nekem sem lesz gyerekem. Azért írom, hogy szinte, mert teljesen kiszámíthatatlan vagyok. És sajnálom azt aki engem szülőként képzelne el. Vagyunk ezen a világon elegen, a világnak nincs szüksége az én gyerekemre és nekem sincs egy gyerekre. Különben sem adnám fel a életmódomat semmiért, nem hogy egy gyerekért. Ja, és mindenki a maga nevében beszéljen hogy az Ő életének nincs értelme gyerek nélkül, mert én nagyon boldog és elégedett vagyok
2010. máj. 3. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/53 anonim ***** válasza:
100%
Szuverén emberi jog, senkinek nincs beleszólása!!!
2010. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/53 anonim ***** válasza:
85%

Hát én nagyon nem szeretnék gyereket. Pont mostanában gondolkoztam el azon, hogy lehet, hogy inkább azt nem akarom, hogy "anyuka" váljon belőlem. Aki elvárja, hogy essen hasra előtte mindenki, mert ő már véghezvitte a legnagyobb dolgot, már bizonyított, tud szülni, taps, taps, taps...

És ennél pofátlanabb dolgot, hogy elvárnád a gyerekedtől, hogy ellásson... Mi van, ha kapsz egy stroke-ot (isten ments), és 20 évig elvegetálsz? Elvárnád a gyerekedtől, hogy dobja el az életét, és csak neked éljen? Gyereket szülsz, nem ápolót, vagy tenyészbikát/kocát. (Már az unokákat tervezed, mi van, ha a gyermeked sem akar majd gyereket?)

2010. máj. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/53 anonim ***** válasza:
100%

Hát magára a kérdésre válaszolva: nem ítélem el, ha valakinek nem kell gyerek. Azt sem, ha kell.


Én néha vagyok úgy, hogy úgy érzem, szeretnék gyereket. Aztán találkozom a sógorom másfél éves kisfiával, aki amúgy imádnivaló kiskölyök, de akkor boiztos vagyok benne, hogy nekem nem kellene . . .

Bár azt mondják, hogy a saját gyerekével máshogy van az ember. Nem tudom, nekem egyelőre baromi kényelmes életem van, nem hiszem, hogy felrúgnám valamiért, ami a nap 90%-ában eszik, bőg, meg besz@rik.

Amúgy több, mint öt éve vagyok együtt a párommal, szóval a lehetőség adott . . . Szerencsére még ő sem akar gyereket, majd 2-3 év múlva.

Később meg könnyen előfordulhat, hogy addigra nekem is kelleni fog a "csoda".


23/L

2010. máj. 4. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/53 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek a magánügye, hogy akar-e gyereket. Én speciel akarok, de vannak olyan helyzetek, illetve emberek, amikor azt mondom, hogy "még szerencse, hogy nincs gyereke".
2010. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/53 anonim válasza:
14%
Szerintem mielőtt végleg döntenél, halgass meg minnél több embert akinek van és akinek nincs gyermeke, hogy akinek nincs megbánta e. Nekem van egy kisfiam. 9 hónapos. Régen nem akartam gyereket, nem szerettem a gyerekeket. Életem legszebb napja volt mikor megszültem 28 óra vajúdás után. Ha bekokainozva egy hatalmas orgazmus közben derülne ki, hogy megnyerted az ötöst az sem érne annak az érzésnek a nyomába sem mikor elöször tartod a karodban.
2010. máj. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/53 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó én nem akarok megsérteni senkit, régebben sem akartam gyereket de még úgy kissé érdekeltek úgy voltam elfogadom őket, mióta egyre több gyerekes szülőt ismertem meg, életet azóta egyre jobban taszít a dolog és egyre jobban nem szeretem őket a semlegesség helyett... Persze ők sem igyekeznek jó képet kialakítani magukról... Szóval erről ennyit.
2010. máj. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!