Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Önként vállalt gyermektelenség...

Önként vállalt gyermektelenség. Mi a véleményed róla?

Figyelt kérdés
Csúnya beszédet nem kérek. Arra sem vagyok kíváncsi, hogy melyik tábor hogy akarja a másikat meggyőzni az igazáról. Szimpla válaszokat akarok.
2010. máj. 1. 14:59
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:

Csak egy gondolat erejéig térek vissza.

Pont úgy gondolkodtam, mint akik az utolsó két választ írták. Csak az a furcsa, hogy a másik oldal a gyerekkel élők oldala nem válik ismertté a gyermektelen oldal számára. Saját érzelmekre és saját tapasztalatokra nem tesznek szert a témával kapcsolatban, és így mondják azt határozottan, hogy nem jó nekik a gyerekvállalás. Az ejtőernyős ugrás kinek jó és kinek nem, könnyen eldönthető, szédülős ember nem fog ugrani.

Valószínűleg a terhesség alatti és a szülés utáni hormonális változásik is hatnak azokra, akik a régi énjüket eldobják és legalább a saját gyereküket képesek szeretni.

Én a gyermeki őszinteséget hangsúlyoztam, azt a szeretetet, amit adni tud, amíg felnőtt nem lesz. Persze lehet, hogy elhagy, de ezt kétlem, a szülőnek kell előbb elhagynia a gyereket, és csak akkor fordul el tőle.


Amikor még a gyerekem születése előtt határozottan elutasítottam a gyerekvállalást saját tapasztalatok nélkül tettem.


Az önként vállalt gyermektelenségben az a legnagyobb tragédia, ha valaki későn ébred arra, amire én.

2010. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
100%

De nem is akarják megismerni. Anélkül is el lehet dönteni, sőt sokkal jobban el lehet, mert mint te is mondtad amikor valakinek gyereke lesz akkor a természet ad neki egy olyan átváltozást ami biztosítja a gyereket hogy felnevelik (hormonokra gondolok) és akkor már nem lehet olyan tisztán gondolkodni.

A másik az, hogy ebben az esetben ez a legjobb megoldás, mivel egy gyereket nem lehet visszaadni és visszacsinálni mindent bocs kipróbáltam és nem tetszik. Ez a lehető legfelelősebb döntés. Az életben meg minden kockázattal jár.

2010. máj. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:

Hideg logika ellen nincs orvosság, de egy biztos, hogy az ember általában társas lény (és ez egy idős emberre is igaz). Megalapozott döntést hozni pedig saját tapasztalatok nélkül nem lehet.


Azt is írtam, hogy azok bővítik a gyerekvállalással egyetértők népes táborát, akiknek legalább az egyik gyerekük megfelelt az elvárásaiknak, és ennek hatására változik meg a gyermekvállalással kapcsolatos korábbi véleményük.


Ha a saját gyerekem nem lenne kedvemre való minden bizonnyal megbántam volna, hogy kihordtam.


De nem tanácsolhatom senkinek, hogy saját tapasztalatok nélkül mások tapasztalatára támaszkodva dobja el magától azt a lehetőséget, hogy legalább az élete egy részében teljes családban éljen.

Idős korban változhat újra mindenki, pont a hormonok hatására, és ha akkor szentimentálisabb korszakba lép át egy nő, megbánhatja a fiatalon hozott döntését.

2010. máj. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:

Engedtessék meg hogy gyerek nélkül is teljes családom legyen. :) Természetesen jogilag (ahogy egyszer kiokatott egy kedves anyuka nekem ahhoz nincs jogom, ne merészeljem úgy hívni a házasságom) nem akarom elvenni tőletek ezt a szép kifejezést, de azzal nem ártok senkinek ha nekem így teljes és családnak merészelem hívni otthon magamban. Nekem elég család amibe beleszülettem, plusz a Párom.

Amúgy meg ha szülnék gyereket akkor sem azért tenném, mert elvárásaim vannak. Mégis milyen dolog ez? A gyerek egy önálló lény, nehogy már a szülei tervezzék meg hogy milyen jelleme, élete legyen. Az én szüleim is ezt hitték, hogy milyen sz*r ha nem vagyok olyan ahogy ők elvárják hanem önálló ember vagy, de mondjuk akkor sem bántak meg, aki ezért megbánja az önző. Az ilyen emberek tapasztalatom szerint a saját félrecsúszott életük akarják újraélni a gyerek által, azért vannak elvárásaik.

Én a megbánás alatt nem is ezt értem, hanem hogy rájönnek, a megváltozott életük mégsem jön nekik be, meg az ami a gyerekkel jár meg úgy általában a gyerek de nem azért mert mit tudom én zongora helyett rappelni szeret.

De jól van akkor. Most megyek is kipróbálom hogy igazad legyen hiszen kell a tapasztalat... Ha nem tetszik hova adhatom le a gyereket? -.-" Most komolyan mit kéne tennem, szerintem ez a leghelyesebb döntés?

2010. máj. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
0%

Szülés előtt én is ilyeneket hordtam össze és ehhez hasonló dolgokkal próbáltam elkendőzni, hogy savanyú a szőlő:


"De jól van akkor. Most megyek is kipróbálom hogy igazad legyen hiszen kell a tapasztalat... Ha nem tetszik hova adhatom le a gyereket? -.-" Most komolyan mit kéne tennem, szerintem ez a leghelyesebb döntés?"


A saját gyereked (kettőből egy biztosan) azért rád és a párodra fog hasonlítani, nem kell leadni sehová.

2010. máj. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
100%

De nekem nincs szükségem arra hogy valaki hasoníltson rám. Attól nekem miért nem lesz jó? Hasonlít rám apám, anyám, tesóim, többi rokon, vagy én rájuk, tök mindegy. Ez a mániád? Tényleg nem fogod amit mondok? A legkevesebb hogy nem hasonlít rám. Hiába hasonlít ha egyszerűen nekem nem jön be a gyerekes élet.... Mit csinálsz a gyerekeiddel ha nem hasonlítanak rátok?

Azért mert te voltál valamilyen még nem biztos hogy más is ugyanazon okból csinál valamit. :) Miért fáj elfogadni hogy nem mindenkinek úgy jó ahogy neked? Ettől még a te életformán semmivel sem lesz kevesebb... Nekem nem savanyú semmiféle szőlő, egyszerűen meguntam csöndben mosolyogni vagy hazudni hogy miért nincs gyerekem és kisebbrendűnek érteni magam mert mindenki ezt verte belém... Nekem jogom van ehhez anélkül hogy másik mindenfelé kielemezgessenek, és jogom van akkor is normálisnak lenni ha nincs gyerekem.

2010. máj. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
*attól nekem nem nélkül
2010. máj. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 anonim ***** válasza:
0%
nem akarok tanacsot osztogatni csak a velemenyemet osztom meg.nekem van ket gyermekem,neha ugy felidegesitenek neha pedig ojan aranyosak h nem tudnam nelkuluk elkepzelni.csak arra is kell gondolni h ha az ember megvenul,a szulok nem fognak orokke elni,es akkor meg ott vannak a gyerekek akik melleted lesznek.a nagyfiam 14 eves maholnap mar not hoz a hazhoz,mar most orulok hogy nagymama leszek es fogok torodni az unokakal majd jonnek a kozos kirandulasok,stb.ha errol le szeretnel maradni hat legyen a te eleted.de a gyerek tartja ossze a csaladot.
2010. máj. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/53 anonim ***** válasza:
100%

Jaj hányszor fogjátok még ezt elmondani? Én nem félek egyedül lenni. Szeretem az embereket de legalább annyira szeretek egyedül is lenni! Nem kell rám kivetíteni a ti félelmeteket hogy egyedül maradtok! Mindig csak ugyanezek az elcsépelt indokok jönnek, semmi újat nem tudtok mondani...

Gyerek tartja össze a családot? Nem hiszem :) Hány és hány nő jön ide hogy elhagyják terhesen, apuka sosem látja a gyereket, anyós utálja az unokát, gyerek utálja a szüleit stb? Ti tényleg mind ilyen buta indokok miatt szültök? Azt hittem szülni azért kell mert mindennél jobban vágytok egy gyerekre de ezek olyan rossz és igaztalan dolgok amiket itt rendszeresen ismételgettek....

2010. máj. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Istenem, még mindig ezen cirkuszoltok? Mi van akkor ha valakinek nincs gyereke? Mi közötök hozzá? Nem árt vele senkinek. Ezerszer ártalmasabb, ha valaki 40-45 évesen szüli az elsőt, mintha valaki úgy dönt neki nem kell gyerek. Most komolyan miért zavar titeket, ha valakinek nincs gyermeke? Mindenki söprögessen a saját háza előtt, mert olyan ház nincs, ami előtt nincs elég mocsok...
2010. máj. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!