Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza lehet a páromnak?

Igaza lehet a páromnak?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: tegnap elmentem bulizni, pedig nem engedte meg. Amikor hazajöttem minden voltam, csak jókislány nem. Ráadásul kezet emelt rám (finoman szólva) Mki azt tanácsolta hagyjam el. De! Telefonon a következőket mondta, term. bocsánatkérés után, hogy gondoljam meg egy kicsit. Mielőtt elkezdtem az egyetemet és megismertem a barátnőimet, nyugodtan szépen éltünk. Az igaz, hogy ő irányítja az életünket, de soha nem volt kifogásom ellene. Amióta ezeket a lányokat ismerem, teledumálták a fejem mindennel. Leginkább azzal, hogy rab vagyok,akinek nincs beleszólása a saját életébe és ráadásul egy vadállat mellett él. Szoszo akaratos és indulatos, de én már ismerem, nem most lett ilyen. Vagyis esetleg nem lehet, hogy ezek a mostani barátok csak irigykednek rám? Mindegyik egyedül él, lassan 25 körül, nekem meg rendezett körülményeim vannak. És eddig igényem sem volt másra.

Létezhet, hogy igaza van? Nem óvni szeretnének hanem kiragadni és aztán pofáraejteni? Ha elhagyom gyökeresen megváltozik az életem. nem a luxusról való lemondás csupán, hanem munkát kell keresnem, albérletet...stb. Na most hogy legyek okos? Ha nyiltan megkérdezem, félek a barátaim megsértődnek és akkor végképp nem lesz velem senki.


2010. ápr. 29. 19:07
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
100%
Én egy mintaférjben sem bíznék annyira, hogy függjek tőle.
2010. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim válasza:
100%

20.15 tudom, hogy jól tettem, hogy otthagytam a zsarnokoskodót. azóta mint említettem volt egy másik komoly kapcsolatom, de ő intelligens módon próbált meg zsarnokoskodni felettem.

nagyon nehéz egyedül család nélkül, támogatás nélkül gyerekekkel, de épp azért vagyok egyedül, mert nekem ezek a dolgok nem kellenek egy kapcsolatban. én még igaz, nem találtam olyat, akivel 'felhőtlenül' élhetnék.:) szerintem ilyen nincs is. egy ffi vagy így vagy úgy zsarnokoskodni akar. és egyáltalán nem bírják elviselni, ha egy nő teljesen független, nincs szüksége senkire, hogy élje az életét, és nem hajlandó bármit benyelni. én igen, úgy látom, az összes nőismerősöm be kell hogy nyeljen gáz dolgokat a férjüktől. (mert ők a ffiak, és nekik lehet? nem tudom) nagyanyáink is megalkudtak.

nem hinném, hogy létezik felhőtlen boldogság. csak ideig óráig. aztán jön a gikszer, és be kell nyelni, vagy otthagyni. olyan nincs, hogy nem volt, nincs és nem is lesz. ebből áll egy párkapcsolat, ha ffi-nő párkapcsolat, hiszen különbözőek vagyunk, másképp látjuk a dolgokat.

és az mind a saját döntésünk, hogy nekünk mennyi az elég, és mi az, ami egyáltalán nem fér bele.

2010. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy olyat érett, hogy magad döntsd el, mit akarsz, jobb is, ha maradsz.
2010. ápr. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem értem miért nem mész haza a szüleidhez. Nem is értem hogy engedhették hogy összeköltözz egy ennyivel idősebb pasival.
2010. ápr. 29. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 A kérdező kommentje:

mert hosszú ideje nem élek velük. és nem akarom a nyakukba varrni magamat. vagy csak kifogást keresek, nem tudom. 4év 6év olyan sok lenne korkülönbségnek? nem hiszem.

azt hiszem egy beszélgetés erejéig mindenképpen esélyt adok magamnak/magunknak. lassan úgyis hazaér. igyekszem minden vélt vagy valós sérelmemet kiteregetni. aztán meglátjuk mit hoz a jövő.

abban azonban még mindig nem vagyok biztos, hogy törvényszerű-e a hasonló folytatás? vagy ez csak statisztika?

2010. ápr. 29. 21:39
 36/50 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nők elleni erőszak áldozataival foglalkozó szakemberek, akik már sok ilyet láttak, egybehangzóan állítják, ritka az a férfi, aki ha egyszer elkezdte, e téren megváltozik. Meg nekem az nem tetszik, amilyen szöveggel a bocsánatkérést körítette. Gyakorlatilag cseppet sem bánta meg a tettét, hanem még Benned keresi a hibát!

A barátodnak fel kéne hívnia a Stop Férfierőszak vonalat - ha ennyire bízol a folytatásban, én a helyedben ehhez a feltételhez kötném, hogy vele maradjak. Ott képzett férfi aktivista fog vele beszélni.

2010. ápr. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
93%
Ha már élősködni kell valakin, inkább a rokonokon.
2010. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
100%

Stop-Férfierőszak Információs Telefonvonal, hívható csütörtökönként 18 és 22 óra között: (1) 344 3802.


Amúgy meg a 2 rossz közül szerintem is a kisebb rossz a szülőkhöz visszamenni. Hazaköltözni szégyellsz - és azt, hogy a partnered így bánik veled, azt nem szégyenled?

2010. ápr. 29. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
100%
Na mire jutottál, kedves Kérdező? Nyugodtan írj nekem, ha szeretnél privátban megbeszélni valamit! Bántalmazott nőkkel foglalkozom. Ha úgy döntesz, egyelőre nem lépsz ki a kapcsolatból, akkor is szívesen beszélgetek Veled!
2010. ápr. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 A kérdező kommentje:
Mire jutottam? Semmire. Elmondtam a magamét aztán kész. Gyakorlatilag a párom tudomásul vette. Azt mondta, ő küzdeni fog értem és azért, hogy boldog életünk lehessen. Ezerszer bocsánatot kért és könyörgött. Mindjárt hazaér, de ma min 100szor hivott telefonon. De mindig megkérdezte, hogy hol vagyok. Mintha nem tudná. Priviben egyenlőre nem irnék, ha nem gond, ez eddig névtelen, de ki tudja? A barátnőm szerint nyomoz utánam, mert az a rögeszméje, hogy megcsalom
2010. ápr. 30. 18:39
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!