Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Igaza lehet a páromnak?

Igaza lehet a páromnak?

Figyelt kérdés

A sztori röviden: tegnap elmentem bulizni, pedig nem engedte meg. Amikor hazajöttem minden voltam, csak jókislány nem. Ráadásul kezet emelt rám (finoman szólva) Mki azt tanácsolta hagyjam el. De! Telefonon a következőket mondta, term. bocsánatkérés után, hogy gondoljam meg egy kicsit. Mielőtt elkezdtem az egyetemet és megismertem a barátnőimet, nyugodtan szépen éltünk. Az igaz, hogy ő irányítja az életünket, de soha nem volt kifogásom ellene. Amióta ezeket a lányokat ismerem, teledumálták a fejem mindennel. Leginkább azzal, hogy rab vagyok,akinek nincs beleszólása a saját életébe és ráadásul egy vadállat mellett él. Szoszo akaratos és indulatos, de én már ismerem, nem most lett ilyen. Vagyis esetleg nem lehet, hogy ezek a mostani barátok csak irigykednek rám? Mindegyik egyedül él, lassan 25 körül, nekem meg rendezett körülményeim vannak. És eddig igényem sem volt másra.

Létezhet, hogy igaza van? Nem óvni szeretnének hanem kiragadni és aztán pofáraejteni? Ha elhagyom gyökeresen megváltozik az életem. nem a luxusról való lemondás csupán, hanem munkát kell keresnem, albérletet...stb. Na most hogy legyek okos? Ha nyiltan megkérdezem, félek a barátaim megsértődnek és akkor végképp nem lesz velem senki.


2010. ápr. 29. 19:07
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
92%
Saját tapasztalat, az első pofon után menekülj, mert bármilyen gazdag is, ha elszabadul az agresszió nincs kiút.
2010. ápr. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
72%

Először is... én úgy gondolom, hogy nem árt ha megtudsz állni a saját lábadon, nem függhetsz életed végéig egy férfitől, akkor sem ha az a férjed, avagy párod, teljesen mindegy.

Hogy a barátnőid mit akarnak, ezt szerintem senki nem tudja, csak ők ketten. Neked kell érezned, neked kell józan ésszel végig gondolnod, és eldöntened, hogy kinek mikor mit hiszel el, kinek mikor engedsz. Meg kell tartani köztük és a párod közötti egyensúlyt. Az sem jó, hogy ha a párod bezárva tart, de az sem, ha mindig a barátnőkre hallgatsz, amikor telebeszélik a fejed. Valószínű ezért is nem tetszik neki, ha elmész velük valahova ez nem lehetséges? Ha szereted, akkor maradj vele... viszont csak a luxusért és azért hogy kényelemben élj, hát nem tudom... szépen leírod magad ha csak ezért vagy vele!

2010. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim válasza:
86%
Hagyd ott, még nem túl késő! Ha kezelt emelt rád emiatt, félő, hogy nem úszod meg egy-két pofonnal, ha "bűnöd" nagyobb lesz, például találkozol egy régi iskolatársaddal és köszönsz neki! Hidd el, tapasztalatból mondom!
2010. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
70%

Mind a barátnöidnek és mind a párodnak igaza van.

Miért most idegesít az hogy ö aggresszív, hogy irányít ha eddig nem idegesített?

DE a barátnök nem féltékenyek csak ök ebben a körülémnyekben nem tudnának élni és nem kellene nekik a jó rézse sem ha a barátod ilyen aggresszív, és irányítja az életedet.


Van aki ezt elviseli aki ezzel együtt él, és élvezi a jó részét (nem csak a jó létet, az ilyen férfiak szeretni is tudnak stb..)

Van aki ezt nem bírja, van akit nem lehet irányítani, van aki egy hangosabb szó után elhagyja a párját, neki akármit ajánlhatnának a maradásért akkor sem tenné.


Èn kettö között vagyok. Párom szeretö ember, aki rengeteg szeretet ad, mindent megtesz értem, nem aggresszív, csak néha mint az ovodás, és megbánt, nem sértve de bántó. Ekkor nem kér bocsánatot még ha tudja is hogy hülye volt. Ezt nekem le kell nyelnem ezzel együtt kell élnem, ha minden mást szeretnék amit ö tud nekem nyújtani.


Neked kell mérlegelned hogy mi az amit el tudsz viselni.

Nálam a rendszeres kezet emlés már nem férne bele. (hála nálunk rendszeretlen sem volt soha) DE nagyon nagyon sok nönek bele fér még ennél is több.


Kinek jobb?

Barátnöknek vagy neked? Ezt mindenki döntse el maga.

A barátnöknek biztos az nem jó hogy sokat sírsz, bánatos vagy. De te szerinted neked mi a jó?

2010. ápr. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
80%

kérdezd meg a szüleidet.


Mellesleg eléggé úgy tűnik, hogy a pasi eltart, ezért úgymond a "tulajdonának" tekint. Nem ő az egyetlen ilyen pasas. Csak addig lesz béke amíg úgy ugrálsz ahogy ő fütyül. Egyébként abban igaza van, hogy nem egészséges a sok bulizás, de most vagy fiatal, ezt is meg kell tapasztalnod. Ha 40 évesen akarsz majd szórakozni, akkor mi lesz?

És nem jó egy pasitól függni teljesen anyagilag. Ha kidob mert megun és becsajozik, mit csinálsz? vagy lenyeled és hápogsz hogy miért csal.. azért mert megteheti.


Szóval én önálló próbálnék lenni. Ha megmarad ez a fiú az is jó, de ha nem hagy békén és zsarnokoskodik meg megver, akkor lapát. Elég szánalmas ha valaki csak egy pofonnal tud nyomatékot adni az igazának.


31/N

2010. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 A kérdező kommentje:
Természetesen nem csak a kényelem dominál a kapcsolatunkban. 6évet nem lehetne pusztán erre alapozni. (az én életfelfogásom alapján) Az viszont tényleg befészkelte magát a kis lelkembe, hogy hova lettek a régi barátok, nekem miért nincsenek, miért csak úgy élünk ahogy ő gondolja...stb. Abban viszont igazat kell adnom, hogy egy-két egyetemi buli nem lehet egy kapcsolat megrontója. De azért tettem, mert nagy a csáberő! Én fiatalon kerültem mellé, 18évesen, gyakorlatilag az első komoly kapcsolatom. A párom sem idős, 30éves, de mi soha nem járunk szórakozni. És most nagyon rámjött a mehetnék! Viszont az is a tények közé tartozik, hogy soha nem mondtam még neki ellent. Akkor én rontottam ugye? A legnagyobb dilemmát azonban az okozza, mi van ha tényleg csak az egész éjszakai önhergelés+pia okozta a hajnali dühkitörését? Akkor odadobok mindent azért, hogy lehet, hogy máskor is megteszi
2010. ápr. 29. 19:24
 7/50 anonim ***** válasza:
80%
Megint kiírtad.. anyám.. a te életed, neked KELL döntened. Senki nem ismer itt sem téged,sem őt. Felnőtt vagy, egyedül dönts.
2010. ápr. 29. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:
köszi szépen az értelmes tanácsot. ha megkérhetlek ne kommentálj, ha már parktikus gondolatod nincsen. Nekem ez a legnagyobb problémám a mai napra, örülök, hogy számodra ez a kérdés érdektelen!
2010. ápr. 29. 19:29
 9/50 anonim ***** válasza:
34%

Hát szerintem szenyóság elmenni úgy bulizni, hogy őt ez kifejezetten idegesíti... Más típusú kérdéshez kedves válaszolók, nem pont azt írnátok, hogy aki szereti a másikat, annak nem akar tudatosan rosszat? Mondhatnátok hogy de akkor a pali legyen engedékeny, de a csaj is lehetne, hiszen egy buli nem létfeltétel, és ha tényleg zavarta őt ez az alkalom, nem igaz már ... Miért feltétlenül ő a hibás? Minden érmének két oldala van...


Egy lány/nő.

2010. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes a felfogásod a párkapcsolatokról.Te apát,főnököt vagy igazi társat keresel?Egy egészséges párkapcsolatban nem létezik a tiltás,főleg a másikat szabad mozgásában.Ott kompromisszumok vannak,előre megbeszélt és lefektetett normák,amihez MINDKETTEN igazodnak pl.hűség

Ezt a pofont nem a buli miatt kaptad,ezt azért kaptad,mert nem fogadtál szót!!!Holnap lehet,hogy egy új frizura miatt kapod vagy azért,mert beszéltél vagy ránéztél valakire.Ostoba és értelmetlen indokok,amire még egy férfi sincs felhatalmazva,hogy szankcionálja.Az egyenesen butaság,hogy a barátnőid féltékenyek.Tudod egyedül is jobb,mint börtönben.Márpedig te abban vagy kb. mint az arab nők.Élelmet és fedelet kapsz a fejed fölé,dolgoznod nem kell,de teljes egészében a párod a tulajdonának tekint.Pedig nem vagy az!!!Az önállósodás a legfontosabb.Most úgy gondolja bármit megtehet veled,hisz tőle függsz minden téren.Ha ez nem így lenne,akkor elhiheted,hogy ő sem merne veled így bánni mert félne,hogy bármikor kirúghatod.De most még nála van a kalitkád kulcsa.Ha ez neked jó élet,akkor éld,de ne csodálkozz,hogy a barátnőid,meg a kivülállók ezt nem tartják normálisnak.

2010. ápr. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!