Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykednek arra akinek...

Miért irigykednek arra akinek jól megy?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem ott hagyott 2 gyerekkel nagyon mélyre kerültem. Nem tudtam a gyerekeknek pénzt adni buszbérletre, néha éhesen kellet lefeküdniük.

Egyszer azt mondta, hogy elég. Mivel angol-német tanár vagyok elkezdtem itthon tanítani. Az elején csak annyi pénzt hozott, hogy ne haljunk éhen, de aztán egyre jobban beindult. Ma már nyelviskolaként működünk.

Elég jó pénzünk van ebből (800.000-1.000.000ft/hó). Persze ezzel nagyon sokat kellett dolgozni. Mellesleg megtaláltam azt a férfit aki szeret, így most boldog családként élünk. A férjemmel már együtt vezetjük az iskolát.

Aki régen ismert, az is irigykedik, pedig tudja, hogy honnan indultam. Miért felejtik el ezt az emberek? Miért nem látják a munkát, ami a pénz mögött van?


2010. ápr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 61/69 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindegy, hogy valaki hogy kezdi az életét, mert ha már 18 évesen magadra vagy utalva, mert a szüleidnek nincs pénze, vagy mert olyanok, hogy örülsz, hogy nagykorú lettél, és szabadulhatsz otthonról, akkor kell pénz, kell lakni valahol, vagyis elmész dolgozni, persze nem lesz jól fizető állásod, és albérletbe költözöl,de arra nem elég a fizetés, hogy egy egész lakást egyedül bérelj, csak egy szobát. Itt megjegyzem, hogy nem mész továbbtanulni, mert volt olyan is, mikor nem volt ingyenes a felsőoktatás, nem volt diákhitel, de még internet és mobiltelefon sem. Aztán lesz egy párod, akivel vesztek egy közös lakást, 25 év a hitel, könnyebb nem lesz, mert ha esetleg a fizetésed emelkedik, akkor a bank már régen felemelte a kamatot. Hozzáteszem, hogy megdolgozol a pénzért, szombat, vasárnap bent vagy reggel hattól este hatig, a következő héten meg estétől reggelig, nem azért nem elég, mert lusta vagy, és örülsz, ha így ki tudod fizetni a törlesztőrészletet, a rezsit, és meg tudod venni a legolcsóbb kajákat, nem jársz el szórakozni, nem mész nyaralni, és esélyed sincs, hogy kezdj magaddal valamit. De te is szeretnél minimum egy gyereket felnevelni, és akármilyen nehéz, akkor is bevállalod. És már el is telt a 25 év, csak úgy repül az idő, és végre megszabadulsz a hiteltől, ezután már könnyebb is az életed, csak kár, hogy már nem vagy fiatal, és ezután arra fogod költeni a pénzt, hogy felnőtt gyereked jobban induljon, tudjon tanulni, könnyebben jusson saját lakáshoz. Vannak akik tényleg a nulláról indulnak, és sikerül kitörniük a szegénységből, ezerből egy, de a többi 999 nem feltétlenül azért szegény, mert lusta és semmirekellő, és ha meg mer szólalni, hogy nehéz, akkor a fejéhez vágják, hogy miért nem tanultál, meg miért nem mész dolgozni. Elhiszem, hogy te is sokat tettél azért ami van, de kezdésnek nem rossz egy lakás.
2010. ápr. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/69 anonim ***** válasza:
94%
Ez sajnos így van,nem mindenki indul egyenlő esélyekkel az életben,és van,aki töri magát,hogy jobb legyen,de sajnos egy bizonyos életszínvonalból sosem tud kitörni.
2010. ápr. 30. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/69 anonim ***** válasza:
87%
Más az, ha valaki megdolgozik a jó életért, és megint más, ha nem dolgozik meg érte, csak a szülei pénzét szórja, az ilyen ember szerintem egyáltalán nem irigylésre méltó, inkább szánalmas. De aki kemény munkával szerezte a vagyonát, azt inkább tisztelem, mert szorgalmas és kitartó, ráadásul szerencsés ember.
2010. ápr. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/69 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a választ.

Tudom, hogy segítség a lakás. De melyik kerül többe? Egy lakáshitel vagy két gyerek nevelése.

2010. ápr. 30. 20:40
 65/69 anonim ***** válasza:
Akinek lakáshitele van, az is szeretne ám gyereket vállalni, csak neki 25 év, és már van is hol lakni úgy, hogy nem kell érte fizetni. Akinek jobb anyagilag, az úgysem tudja, és teljesen hülyének nézi azt, aki így él, és hitelre vesz lakást. Te mit csináltál volna, ha még fizetned kellett volna albérletet is?
2010. máj. 1. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/69 anonim ***** válasza:
Én látom azt, hogy te is nagyon sokat dolgoztál, és nem sajnálom, megérdemled, mert megdolgoztál érte, de más meg azért dolgozik keményen, hogy meglegyen annyi, amennyi neked volt kezdésnek, és egy lakáshitel felér két éhes gyerekkel.
2010. máj. 1. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/69 A kérdező kommentje:
Ha lakáshitelt is fizetni kellet volna, akkor vagy mentünk volna a híd alá vagy éhen haltunk volna.
2010. máj. 1. 21:09
 68/69 anonim ***** válasza:
100%

mennyi pénzből jöttök ki havonta rezsin és hitelen kívül kérdésre


kérdező ezt ugye te írtad?



Kettőnk bevétele 800.000-1.000.000ft között van havonta. Ebből jól kijövünk. Van 2 2 éves, 1 4 éves és 1 5 éves gyerkőcünk. A rezsi kb. 100.000ft havonta, hitel nincs, a vállalkozásra kb.150.000ft elmegy. Kajára, ruhára, napi megélhetésre, utazásra 550.000-750.000ft marad.

Tudom, hogy ez bőven az átlag fölött van és fogom kapni a lepontozást, csak azért, mert jól élek. De egy személyes megjegyzés: Mindenki ott tart, ahol tartani akar. Aki tesz érte, annak jobb lesz, aki nem csinál semmit annak nem. Mi se itt kezdtük, de felépítettünk egy jövedelmező vállalkozást. Mindenki képes erre, aki akarja.


A válasz megírásának időpontja: 04-26 19:41



Nem nézek le senkit. Sokáig én se hittem el, hogy mindenki ott tart, ahol tartani akar. De elolvastam néhány könyvet (pl. Robert Kiysaki: Cashflow négyszög/Üzleti iskola/Gazdag papa, szegény papa stb.) Ezekből megértettem a kereseti lehetőségeket, formákat. Rájöttem, hogy vmi olyan dolgot kell létrehoznom, ami maradandó, ami nem csak egyszer hoz pénzt, hanem folyamatossan. Ez nem lenézés, ez egy vélemény ami mindig erőt tudott adni. Nem zavar, ha irigykednek, mert nem látják a munkát ami a pénz mögött van.

Meg akarom adni a gyerekeimnek azt amit nekem nem tudtak megadni a szüleim (szeretem, tisztelem, becsülöm őket, de van amit nem tudtak megadni).

2010. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/69 A kérdező kommentje:
Utolsó, igen én írtam azt.
2010. máj. 2. 23:09
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!