Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykednek arra akinek...

Miért irigykednek arra akinek jól megy?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem ott hagyott 2 gyerekkel nagyon mélyre kerültem. Nem tudtam a gyerekeknek pénzt adni buszbérletre, néha éhesen kellet lefeküdniük.

Egyszer azt mondta, hogy elég. Mivel angol-német tanár vagyok elkezdtem itthon tanítani. Az elején csak annyi pénzt hozott, hogy ne haljunk éhen, de aztán egyre jobban beindult. Ma már nyelviskolaként működünk.

Elég jó pénzünk van ebből (800.000-1.000.000ft/hó). Persze ezzel nagyon sokat kellett dolgozni. Mellesleg megtaláltam azt a férfit aki szeret, így most boldog családként élünk. A férjemmel már együtt vezetjük az iskolát.

Aki régen ismert, az is irigykedik, pedig tudja, hogy honnan indultam. Miért felejtik el ezt az emberek? Miért nem látják a munkát, ami a pénz mögött van?


2010. ápr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
79%

egy lakás azért sokat dob az emberen, hogy csak a rezsit és kaját kell fizetned....

én nem voltam ilyen szerencsés, hogy alám rakjanak egyet, sem fiatalon, sem mikor elváltam. én a 0ról kezdtem 2 gyerekkel. és hidd el, van látszatja hogy dolgozok, csak ku...va pici léptekben tudok haladni, mert a pénzem viszi a bank. de viszont lakni kell valahol nem? ha nem a sajátra fizetném, akkor albérletet kéne fizetnem.

szerintem az egy óriási előny, mikor valaki egy több milliós lakással indulhat az életben!!! évtizedekkel előrébb járnak azok, és azt mondják, látod én milyen okos voltam:.....???

pedig csak nagyobb volt a szerencséje.


gyerekek lakáshitellel a nyakadon, segítség nélkül nem hinném hogy ennyire előre tudnátok törni ti sem.

2010. ápr. 28. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
43%
kamu
2010. ápr. 28. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 A kérdező kommentje:
A többmilliós lakásról annyit, hogy egy 15 (tizenöt) nm2-es omladozó lakás volt.
2010. ápr. 28. 19:32
 24/69 anonim ***** válasza:
77%
Hát kedves kérdező a választ láthatod az itt válaszolókban is.Ismerem az érzést..Engem is kiutált egy két ember az egyetemen mert én kocsival jártam.Nem kell velük foglalkozni.Vagy amikor a szomszédunk nem írta alá az építési engedélyt,mert állítása szerint gátolja a kilátásban,holott elég messze volt tervezve.
2010. ápr. 28. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
77%
Na, máris megjelentek a hiénák, undorító... Én speciel tiszta szívből gratulálok Neked kedves kérdező, ugye, hogy ki lehet húzni magunkat a kulimászból? Látjátok irigykedők, csak dolgozni kell és nem siránkozni! Ha kell, akkor be kell vállalni a dupla műszakot, a hétvégi munkát és így tovább! Egyébként is, az által, hogy irigykedtek még nem lesz több a vagyonotok. Azt az energiát meg inkább fordítsátok arra, hogy saját magatoknak termelitek meg azt, ami miatt a másikra irigyek vagytok!
2010. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 A kérdező kommentje:
19:34 a szívemből szóltál.
2010. ápr. 28. 19:36
 27/69 anonim ***** válasza:
91%

és akkor mennyibe kerül? mert itt pesten egy 25nmes is 6-7mill.

a lényeg, hogy lakást nem veszel még egy szobásat sem annyiból, amennyit csak úgy össze lehetne spórolni.


mi is mikor kezdtük családként 11nmen laktunk, 10év alatt felépítettünk egy gyönyörű házat, na de nem tudtuk volna azt sem, ha csak egyedül vagy egy személyben, már ketten is többre viszik az életben.

én az előtt emelem a kalapom, aki tényleg maga teremtett meg mindent, nem szülők és férj által. mert én így vagyok. én a saját kezem munkájának köszönhetem, hogy van hol laknom egyelőre, és amim van mind egyedül segítség nélkül értem el 2 gyereket nevelve közben.

2010. ápr. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
65%

Szia!


Te is tudod,hogy manapság az emberek szeretik utálni egymást,és habzó szájjal szidni azt,aki már elért valamit az életben.Az ilyen emberekkel azért nem kell foglalkozni,mert csak az irigység beszél belőlük.Amíg Te nyugodt lelkiismerettel kelsz és fekszel,addig nem hiszem,hogy mérvadó lenne mások véleménye!Te tudod,hogy jutottál el idáig,Te tudod,mit raktál le az asztalra,és mit tettél meg a céljaidért,és nem mások!Örülj a sikereidnek,próbál megtartani ezt a szintet,és ne másokkal foglalkozz,a megkeseredett,sikertelen,irigy rosszakarókkal.Éld az életed,a többi már nem a Te hatásköröd,hadd fújjanak Rád.Ennél nagyobb örömük talán úgysem lesz az életben.


Ha szegény vagy munkanélküli lennél,akkor meg azért bántanának,mert Te nem is akarsz előrébb jutni,Te csak keseregsz és meg sem próbálod,Te egy ingyenélő,lusta senkiházi vagy,stb.,stb.Az emberek már csak ilyenek...

2010. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
85%

Biztos nagyon le fognak pontozni, de nem érdekel. Én jogász vagyok, és kemény éveket tanultam, meg dolgoztam végig azért, hogy havonta kb fél milliót keressek. Az elején egy évig havi 40ezer ft volt a fizetésem, és diplomás jogászként egy alblérletben laktam, harmadmagammal, egy 10 nm-es szobában.

Amíg én az egyetem alatt is dolgoztam (pl. szórólapot osztogattam Deák téren, meg az M3-as bevezetőjén, hasonlók), addig az évfolyamtársaim keményen buliztak, és élték világukat. Ja, azt is megjegyzeném, hogy erdélyi vagyok, ott él az egész családom, és tök egyedül, egy szál magamban jöttem Magyarországra 18 évesen.

Most mégis megkapom, hogy én egy rohadt szemét vagyok, mert ennyit keresek, meg hogy biztos loptam, amim van, stb. Csak én mér eljutottam arra a pontra, amikir ez az egész nem hat meg. Mikor elkezdett jobban menni az iroda, akkor a legjobb barátnőm is lekopott, mert nem tudta feldolgozni, hogy már nem a kínai piacon vásárolok, ő pedig még mindig ott. Pedig soha nem hoztam szóba ilyeneket, sőt, ha elmentünk pl. nyralni, mindig én fizettem az egész szállodát, stb. De így is egy szemét vagyok, mert jobban megy, mint az átlagnak. Az persze senkit nem érdekel, hogy mennyit dolgoztam ezért, de őszintén szólva már engem sem érdekel senki véleménye. Szóval az embrek irigyek. Tisztelet a kivételnek, de aki a legjobban irigykedik, az átalában semmit sem tesz azért, hogy jobb legyen az élete. Az is igaz, hogy oskan nem tiszteséges úton szerezték a vagyonukat, de nem lehet kijelenteni, hogy aki nem a létminimumon él, az mind tolvaj, ahogy azt sem, hogy aki szegény, az mind szent.


Ja, még egy kis történet így a végére: mikor leselejtezem a szekrényt, mindig felteszem az iwiw-re, hogy ruhák ingyen elvihetők, és az összeset egyben odaadom valakinek, aki jelentkezik érte. Ne tudjátok meg, milyen emberek szoktak írni! A képein folyik le róla az arany ékszer, áll egy nagy mercédesz mellett, stb, és képes írni, hogy akkor neki milyen nagy szüksége van a cuccokra Legalább a képeit levenné!!! Szóval nem érdemes általánosítani, mert mindenféle ember van. De szerintem a normálisabbja ne irigykedik össze-vissza, inkább azon van, hogy ő is előrébb jusson.

Hát ez az én véleményem.

2010. ápr. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
82%

ez teljesen igaz utolsó válaszoló. teljesen egyetértek veled.

nem szeretem én sem az irigyeket.

engem csak az szokott bántani, ha megszólnak pl. hogy miért vettem fel lakáshitelt, vagy aki nem ismer, lenéz, hogy hát én miért nem járok ilyen meg olyan cuccokban.... már nem kezel egyenrangú partnerként.

pedig lehet hogy sokkal többet érek mint ő.

ennyi. nincs a gazdagokkal semmi baj, csak ne hordják fent az orruk, (nem a kérdezőre mondom, csak általánosságban).

ott a baj, mikor azt mondják, hogy neked azért nincs ennyid, mert nem dolgoztál eleget, vagy mert nem vagy olyan okos mint én. hát itt a bibi. szerintem. merthogy ezt nem lehet rámondani mindenkire. nekem is vannak nagggyyon jómódú ismerőseim, és jóban vagyunk. nem néznek le, mert tudják, hogy százszor többet érhetek egyik másik 'gazdagnál'.

az élet mindenkinek más lapokat oszt. és mint mondtam, nem mindenki ugyanolyan lapokkal indul. egy lakás nagyon nagy előny az életben pl. (mint melítettem)

és nyugodtan lepontozhattok megint engem is, de engem nem izgat. én azt írom amiben hiszek, ha tetszik másnak ha nem.

2010. ápr. 28. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!