Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykednek arra akinek...

Miért irigykednek arra akinek jól megy?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem ott hagyott 2 gyerekkel nagyon mélyre kerültem. Nem tudtam a gyerekeknek pénzt adni buszbérletre, néha éhesen kellet lefeküdniük.

Egyszer azt mondta, hogy elég. Mivel angol-német tanár vagyok elkezdtem itthon tanítani. Az elején csak annyi pénzt hozott, hogy ne haljunk éhen, de aztán egyre jobban beindult. Ma már nyelviskolaként működünk.

Elég jó pénzünk van ebből (800.000-1.000.000ft/hó). Persze ezzel nagyon sokat kellett dolgozni. Mellesleg megtaláltam azt a férfit aki szeret, így most boldog családként élünk. A férjemmel már együtt vezetjük az iskolát.

Aki régen ismert, az is irigykedik, pedig tudja, hogy honnan indultam. Miért felejtik el ezt az emberek? Miért nem látják a munkát, ami a pénz mögött van?


2010. ápr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 A kérdező kommentje:

Kb. 1,5 millió ft-ot ért a lakás.

A 19:43-as válaszolóval egyet tudok érteni.

2010. ápr. 28. 19:59
 32/69 anonim ***** válasza:
49%

Gyerekem is gyakran panaszkodik, mert csúfolják az adidas cipő miatt. Már nincs egy barátja sem, pedig olyan bulit rittyentettem a szülinapjára, hogy az osztálytársai csak lestek. Én is lentről kezdtem a zöldséges gyakran kisegített ezzel azzal. Ma meg már nem is köszön, féltékeny, hogy nem az ő ócska áruját veszem.

Tudod, mások is dolgoznak. Vannak nővérek akik napi 12 órában betegeket ápolnak és bántja őket, hogyha beleszakadnak sem fognak annyit keresni mint te. Pedig nem dolgoznak kevesebbet. Ráadásul a föltört ismerősük is lekezeli őket...talán ezért

2010. ápr. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 A kérdező kommentje:
Nem kezelek le senkit. Tudom, hogy mások is dolgoznak sokat.
2010. ápr. 28. 20:14
 34/69 anonim ***** válasza:
93%

20.11 ez is nagyon jó pont amit írtál.

a gazdagoknak egyszerűen nem kell felsőbbrendűnek érezniük magukat, mikor azt látják, hogy te a legsza...abbat veszed meg valamiből, vagy nem vagy úgy felöltözve,

a szegényeknek meg nem kell irigykedni. mindenki fogalkozzon a saját dolgával.

és általánosítani meg végképp nem szabad ha pénztárcáról van szó, egyáltalán nem biztos hogy az egyik jobban vagy többet dolgozik mint a másik, vagy hogy az egyik okosabb, mint a másik. és pont.

2010. ápr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
61%
Nem volt semmim, a nulláról indultam, ja csak egy lakás hitel nélkül. Más meg 25 évig fizeti a lakását. Köszi
2010. ápr. 28. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
67%

19.43


meg szeretném kérdezni, ha legközelebb esetleg bútort selejteznél ki nem szólnál nekem priviben? hidd el, itt nagy szükség lenne rá. (tudom nem a topikhoz tartozik, elnézést, de akkor legalább tényleg jó helyre kerülnének a dolgok..:))

nekem nincs pénzem semmi ilyesmire, örülök, ha fizetem a hitelt, meg fenntartom magunkat.


elnézést.

2010. ápr. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 A kérdező kommentje:
Hálás vagyok azért a lakásért. Amikor az első férjem lelépet ennyit fizetet ki. Nem azért, de nem sok olyan embert ismerek, aki lakna két kisgyerekkel ott. Veszélyes környék, omladozó falak, hol volt víz, hol nem.
2010. ápr. 28. 20:25
 38/69 A kérdező kommentje:
De legalább nem kellett az utcára menni.
2010. ápr. 28. 20:27
 39/69 anonim ***** válasza:
85%

Én egy "gyerek" szemszögéből írok Neked.

Apum egy omladozó kis viskóban kezdte, összeházasodott anyuval,megszülettem, lett egy 1szoba-konyhás kis házunk (hitelre vették),amit szép fokozatosan (hitelből) kibővítettek. Aztán apu takarítóként kezdett dolgozni egy kórházban, mosta mások sz..rát, h...sát. Aztán ugy gondolta, hogy ezt ő is ki tudja adni melónak, uh szépen kevés pénzből alapított egy céget. Kölcsönökből tette, úgy, hogy az anyukám 24 órában dolgozott, a nagyszüleim és az ovóda között ingáztam.

Végül döcögősen beindult az üzlet, terjeszkedeni kezdett, és mostmár az ország nagyon sok pontján a mi cégünk van. (nem írom, hogy pontosan mivel foglalkozik). És igen, felújítottuk a házunk, lett légkondi bentre, és 2-3 autó (ebből 1 családi, 2 pedig céges). hál istennek tőlünk nem fordultak el az emberek, a barátaim nem bántottak, hisz nem öltöztem kihívóan (kínaiból öltözöm), nem szórtam a pénzt. Egyetlen ember, a párom az, aki minden alkalommal belém rúg, mert "van pénzünk" és "megtehetitek, hogy Egyiptomban töltsetek 2 hetet". Igaz, tényleg megtehetem. De cserébe ő nem látja, hogy az apám reggel 4kor már dolgozni megy, és este 9kor jön haza, a családját ritkán látja, a gyerekeiről semmit nem tud.

Tehát igen, vannak rohadt irigy emberek, akik csak annyit látnak, hogy kinek mire telik, de nem élnek ezekben a "gazdag" családokban, és nem tudják mi zajlik a látszat mögött. Nagyon sokszor én érzem magam rosszul magam, de nem tagadom le a szüleimet, és azt sem, hogy honnan jutottak idáig. Gyerekként sokszor arra nem volt pénze anyunak, hogy csokit vegyen hó végén, ma már ha kérek vmi "drágább" dolgot, általában nagyünnepen (karácsony, szülinap" megkapom. Tehát nem hullik minden az ölembe. Tudok spórolni, egyetemre járok, buszozok-vonatozok, nincs saját kocsim, és kínai cuccokba járok. Mégis az az ember akivel a jövőmet képzelem(tem) féltékeny rám.

2010. ápr. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:
70%
Gyerekszemszög 2: Tíz éves vagyok. Rohadtul nem értem, anyámék hogy jutottak odáig, ahol vannak. Apám dolgozik, igaz gyárban. Ő nem hiszi, hogy lenne pénze (ötlete, ereje) vállalkozni. Én is (ha van pénzünk)kínai ruhába járok csúfolnak is rendesen érte. Nem értem, hogy miért vagyok más attól, hogy turkálóban vesszük a ruháink nagy részét. Jól tanulok. Igaz teszek is érte. Anyu itthon van velem, hiába akar dolgozni, nem veszik fel sehova, de a tesóimat nem is tudná hová tenni még melózik. Karácsonykor nem kaptam meg amit szerettem volna (lego repülő) és a karácsonyi ebéd is kétséges volt. S ha néha irigylem kicsit a Pistit mert autóval hozzák suliba, meg a legújabb Backugannal játszik szünetben, hát hagy ne legyen miatta lelkiismeret furdalásom. Anya azt mondja, tanulnom kell, akkor többre vihetem. Ám addig be kell érni az álmokkal és a sóhalyokkal. Azért kicsit nevetséges, hogy valaki a pénze miatt érzi magát kirekesztve...
2010. ápr. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!