Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykednek arra akinek...

Miért irigykednek arra akinek jól megy?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem ott hagyott 2 gyerekkel nagyon mélyre kerültem. Nem tudtam a gyerekeknek pénzt adni buszbérletre, néha éhesen kellet lefeküdniük.

Egyszer azt mondta, hogy elég. Mivel angol-német tanár vagyok elkezdtem itthon tanítani. Az elején csak annyi pénzt hozott, hogy ne haljunk éhen, de aztán egyre jobban beindult. Ma már nyelviskolaként működünk.

Elég jó pénzünk van ebből (800.000-1.000.000ft/hó). Persze ezzel nagyon sokat kellett dolgozni. Mellesleg megtaláltam azt a férfit aki szeret, így most boldog családként élünk. A férjemmel már együtt vezetjük az iskolát.

Aki régen ismert, az is irigykedik, pedig tudja, hogy honnan indultam. Miért felejtik el ezt az emberek? Miért nem látják a munkát, ami a pénz mögött van?


2010. ápr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 A kérdező kommentje:
Mi is tiszteségesen leadózzuk az órákat.
2010. ápr. 28. 19:05
 12/69 anonim ***** válasza:
76%

gondolom azért volt, aki segítsen az indulásban is..

teljesen egyedül család nélkül, támogatás nélkül senki nélkül, csak a 2 gyerekkel egyedül sokkal nehezebb


vagy lehet hogy annyi segítséged volt, hogy volt saját lakásod hitel nélkül, szülők, akik gyerekekre vigyáztak, ismerősök akik segítettek, vagy anyagi támogatás. teljesen egyedül azért nagggyon nehezen megy

2010. ápr. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 anonim ***** válasza:
77%
Azért irigykednek, mert a legtöbb esetben nem a kemény munka áll a sok pénz mögött, és még ők nem tudják, hogy miből fizetik a lakás törlesztőrészletét, addig mások szórják a pénzt, és sajnáltatni akarják magukat, hogy nekik milyen nehéz, mert nem akkora medencét tudnak csináltatni, mint eredetileg akartak, és a régi kétéves autóval kell járniuk. Ritka kivétel a munkával szerzett vagyon. Lehet, hogy azok irigyek, akiknek a szülei nem tudtak lehetőséget adni arra sem, hogy tanuljanak, ők máris rosszabba helyzetben vannak. Ne foglalkozz senkivel, örülj a sikernek a munkában és a magánéletben is.
2010. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 anonim ***** válasza:
23%
szólok az APEHNAK!
2010. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/69 anonim ***** válasza:
38%

aha, amikor nem volt mit enni, gondolom adóztál, mint állat...

tisztességtelenül tartasz ott,ahol vagy, gondolom ezért utálnak

ha tévedek ,ELNÉZÉST!

2010. ápr. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/69 A kérdező kommentje:
Segítség annyi volt, hogy nem volt hitel a lakáson.
2010. ápr. 28. 19:11
 17/69 anonim ***** válasza:
90%
Az már elég nagy segítség.
2010. ápr. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 anonim ***** válasza:
71%

na látod, itt van az egyik kutya elásva, de szerintem van még több is.

szerinted akinek ugyanúgy van 2 gyereke, és nincs lakása, csak lakáshitele??? és nincs segítsége??? az is el tudja ezt így érni???

lehet, hogy el, de dupla munka, és dupla idő. akkor meg a szegényebbeket sem kell lehurrogni, hogy ők tehetnek róla.

2010. ápr. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/69 anonim ***** válasza:
83%

Igaza van a kérdezőnek, itt is látszik az irigység a legtöbb válaszoló kommentjéből.

Jól tudod, hogy milyen szegénynek lenni. Amikor szegények voltatok, biztos ti is irigyeltétek legalább egy kicsit a jómódú családokat. Ez természetes. Nem mindenki olyan szerencsés, mint te, valaki hiába dolgozik, nem jut neki szinte semmi.

2010. ápr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 A kérdező kommentje:
Nem hurrogtam le senkit. De az a véleményem (csak vélemény nem kell vele egyetérteni), hogy el lehet érni amit akarsz.
2010. ápr. 28. 19:25
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!