Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykednek arra akinek...

Miért irigykednek arra akinek jól megy?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem ott hagyott 2 gyerekkel nagyon mélyre kerültem. Nem tudtam a gyerekeknek pénzt adni buszbérletre, néha éhesen kellet lefeküdniük.

Egyszer azt mondta, hogy elég. Mivel angol-német tanár vagyok elkezdtem itthon tanítani. Az elején csak annyi pénzt hozott, hogy ne haljunk éhen, de aztán egyre jobban beindult. Ma már nyelviskolaként működünk.

Elég jó pénzünk van ebből (800.000-1.000.000ft/hó). Persze ezzel nagyon sokat kellett dolgozni. Mellesleg megtaláltam azt a férfit aki szeret, így most boldog családként élünk. A férjemmel már együtt vezetjük az iskolát.

Aki régen ismert, az is irigykedik, pedig tudja, hogy honnan indultam. Miért felejtik el ezt az emberek? Miért nem látják a munkát, ami a pénz mögött van?


2010. ápr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 41/69 anonim ***** válasza:
59%
Nevetséges vagy sem, elhiszed vagy sem, azért a "sok pénzeseknek" sincs jó élete. Szerinted ha azért barátkoznak veled, mert van medencéd az olyan jó (ez példa volt, nincs medencénk :D) És azt én is lenézem, aki kérkedik a pénzével, apuci megy érte BMW-vel. De én tudok gyalogolni, vannak barátaim és nem érzem magam kirekesztve. Valószínű én beleestem a szerencsés közép kategóriába.
2010. ápr. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/69 anonim ***** válasza:
63%
21:21-nek. Soha nem a pénztárca alapján ítélek valakit, hanem a személyisége alapján. Engem az zavar, hogy a kérdező panaszkodik, hogy irigyek rá az ex barátai. Mégis kiírja, hogy mennyit keres, hogy bizonyítsa, neki tényleg jól megy. Ha valóban nem lenne nagyképű, megelégedett volna azzal, hogy jól/jobban keres. A kérdést úgy is értettük (megértettük) volna.
2010. ápr. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/69 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem értettétek volna meg a kérdést, mert valamelyikőtök egyből bevágott volna egy keresztkérdést, hogy mégis mennyi az a több? Kétszerese-háromszorosa az alapbérnek?
2010. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/69 anonim ***** válasza:
67%

Nem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek jól meg, és még jól is érzi magát. Bár valószínűleg ez a múlt rendszerből maradt rénk, ez a fajta gondolkodás, a következők miatt:

a régi rendszerben mindenkinek elvették mindenét, az emberek nélkülöztek;

akinek maradt valamije, az besúgó volt, vagy valami szemét alak

az orszég gazdasági helyzte miatt a lakosság nagy része elég rosszi áll anyagilag.


Szóval én értem, hogy mi itt a probléma, e el kéne fogadni, hogy az elmúlt 20 évben kapitalizmus van, ahol mindenki tehetsége/szorgalma/szerencséje szerint bldogulhat. Nem kéne problámának lennie, ha valakinek van pénze, mert dolgozott érte, és ettől nem érzi sz*rul magát. Miért kéne? Csak másokat ne bántson, és kész.

Amúgy meg nem hiszem, hogy a kérzedő azért írta ki, hogy mennyi a pénze, mert kérkedni akar vele. Akinek ennyi pénze van, az nem szokott úgy kérkedni, hogy számszerűsíti a jövedelmét. Itt meg végképp semmi értelme, hiszen anonim az oldal.

2010. ápr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/69 anonim ***** válasza:
73%

"Nem értem, miért nem lehet elfogadni, hogy valakinek jól meg, és még jól is érzi magát."

Nem érzi jól magát, bántja, hogy vannak irigyei. Ez sajnos a pénzel jár. Szegénységgel meg a lenézés. Ez egy ilyen világ.

2010. ápr. 28. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/69 A kérdező kommentje:

Ha bárkit megbántottam elnézést kérek.

Nem azért írtam ki a jövedelmem, mert kérkedni akarok vele. Nincs értelme, főleg nem ott, ahol nem tudják, hogy ki vagyok.

2010. ápr. 28. 22:00
 47/69 anonim ***** válasza:
36%
Kérdező, van neked fogalmad arról, hogy ezen az oldalon létezik olyan, hogy kereső? És hogy az elmúlt pár évben körülbelül 3000 ugyanilyen kérdést tettek fel? Ha tényleg a válasz érdekelt volna, ezek között a kérdések között keresgéltél volna. Téged jó érzéssel töltött el, hogy kiírhattad, hogy mennyi pénzed van. Kiprovokálod az irigységet, hogy aztán ujjal mutogathass a másikra, hogy "nézd, milyen irigy". Ez sokkal gázabb dolog, mint az irigység, hidd el.
2010. ápr. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/69 A kérdező kommentje:
Utolsó nagyon szépen köszönöm az észrevételedet. Am kire mutogassak? Nem tudom, hogy kik válaszoltak.
2010. ápr. 28. 22:44
 49/69 anonim ***** válasza:
53%

azért irigyek mert :

nem látják a munkát,azt látják ami kívül van,ház,kocsi,nyaralások.....

amikor én pl reggel öttől este tízig dolgoztam senki nem nyelte velem a port a földön ,de ha beültem az audimba megkaptam ,hogy így könnyű stb

2010. ápr. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/69 anonim ***** válasza:
63%

8.10

szerintem ez a gáz, ha azt hiszik a 'gazdagabbak', hogy én mennyit dolgoztam és milyen keményen, és ezt kevesen csinálták volna meg...

hát ez nem így van! nagyon sok szegényebb ember keményebben, többet dolgozik, és nehezebb munkát végez, sőt az is lehet, hogy többet tanult mint egyesek, akiknek jobban megy, de legalábbis nagyon sok UGYANOLYAN keményen, sokat, és nehéz munkát, mégsem visz haza több fizetést!!!!

2010. ápr. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!