Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért irigykednek arra akinek...

Miért irigykednek arra akinek jól megy?

Figyelt kérdés

Amikor a férjem ott hagyott 2 gyerekkel nagyon mélyre kerültem. Nem tudtam a gyerekeknek pénzt adni buszbérletre, néha éhesen kellet lefeküdniük.

Egyszer azt mondta, hogy elég. Mivel angol-német tanár vagyok elkezdtem itthon tanítani. Az elején csak annyi pénzt hozott, hogy ne haljunk éhen, de aztán egyre jobban beindult. Ma már nyelviskolaként működünk.

Elég jó pénzünk van ebből (800.000-1.000.000ft/hó). Persze ezzel nagyon sokat kellett dolgozni. Mellesleg megtaláltam azt a férfit aki szeret, így most boldog családként élünk. A férjemmel már együtt vezetjük az iskolát.

Aki régen ismert, az is irigykedik, pedig tudja, hogy honnan indultam. Miért felejtik el ezt az emberek? Miért nem látják a munkát, ami a pénz mögött van?


2010. ápr. 28. 18:51
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
80%

Nem csak az a lényeg, hogy milyen sokat dolgozik valaki, hanem mit és hogyan. Ez az alapvető különbség a "szegények" és a "gazdagok" között. Egy ápoló pl. sose lesz gazdag a fizetéséből, míg aki jogászként helyezkedik el nagyobb sikerre számíthat. A társadalmi ranglétra már az általános iskolában eldől: kinek tudnak plussz felkészítő/nyelv órákat fizetni, kinek meg jut a silányabb közoktatás. Erről van szó. És a különbségek évek alatt egyre nőnek. Persze nagy kitartással és szorgalommal lehet valamit ledolgozni... de sok múlik a családi háttéren is.


Ettől függetlenül az életben való boldogulás szemlélet kérdése, kevesebb pénzből is lehet teljes életet élni, és gazdagként is lehet stresszes problémákkal teli az élet.


Akit érdekel egy picit a szemléletváltás olvassa el az alábbi linken lévő könyveket:


*****


>>> pszicholgia, gondolkodásmód menüpontban sok jó könyv van, hogyan manageljük az életünk, hogyan váljunk sikeressé.


És mégegyszer, meg kéne érteni nemcsak a pénz az egyedüli mérője a sikernek, vagy a boldogságnak. Ezt kéne felfogni.



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2010. ápr. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
48%

Hát ja, de társadalmi szempontból mire van nagyobb szükség, ápolónőre vagy ügyvédre? Na látod, ez is egy oka lehet az irigységnek. A milliós fizetéssel rendelkező ügyvédúr fenekét is a 80-at kereső ápolónő fogja kitörölni... csak az a baj, hogy amíg nem kerül szorult helyzetbe, ez az ügyvédúr úgy le fogja nézni az ápolónőt, hogy csak na. Sőt lehet, hogy még azután is, hogy kitörölte a fenekét a kórházban.


Szóval összegezve az irigység okait:

- igazságtalan jövedelem-elosztás

- esélyegyenlőtlenség az életben való elindulásnál

- pénzközpontúság: a pénz az egyetlen széles körben elfogadott értékmérő

- általánosítás: való igaz, hogy általában nem annak van sok pénze, aki becsületesen megdolgozott érte, persze ilyen is van, de ők a kisebbség, és a kisebbséget mindig a többség alapján ítélik meg (l. romák)

- a másik ember lenézése: a gazdag általában lenézi a szegényebbet... ez valószínűleg kisebbségi komplexusból fakad

- saját életben való szerencsétlenség miatt érzett frusztráció (emiatt szintén hülyeség leszólni a másikat, mert bárkinek alakulhatnak úgy a dolgai, hogy megkeseredik)

2010. ápr. 29. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
92%

Valóban, mire menne a társadalom ápolónők nélkül. Ha hirtelen mindenki megtehetné és akarná, hogy jogász legyen belőle. Ha többé nem menne senki ápolónak. Sem tanárnak... Tényleg, ha nem lennének keveset kereső tanárok, kik képeznék a kisdiákokat majd a jogászokat? Ha nem lennének akik összerakják a megtervezett audit akkor ki készítené el?

Talán nem elég élelmesek ezek a munkások és néha megkeseredettek. Megkeseredtek, mert hiába dolgoznak erejük végéig soha nem keresnek annyit hogy jól éljenek. Sőt ma már annyit sem, hogy megéljenek.

Az audis meg akinek a kocsijába én szigeteltem a kábeleket, lenéz. Mert én nem keresek annyit.Pedig elég egy kis hiba a vezetékek érintkezőbe rakásánál...

2010. ápr. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
91%
Tenyleg nem ertem, minek kell ilyen kerdeseket kiirni...Te egy ertelmes no vagy, akkor a kerdesre is tudnod kene a valaszt.
2010. ápr. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
61%

Nem tudom, hogy milyen alapon kell általánosítani, és azt írni, hogy az ügyvédúr le fogja nézni az ápolónőt. Etzt mégis honnan a fészkes fenéből vetted? Miért kell azt gondolni, hogy aki több pénzt keres, mint egy ápolónő, az lenézi az ápolónőt? Ez egyedül csak annak az embernek a mentalitását minősíti, aki ezt gondolja. Én nem keresek rosszul, de semmiféle ápolónőt nem néztem le.

Ja, és szerintem nem azért nem lesz mindenkiből jogász, mert nem teheti meg, hogy jogi egyetemre járjon (bár semmivel sem drágább, mint a bölcsészkar, vagy a biológia szak), hanem mert normális ember az alapján választ szakmát, hogy mihez van tehetése, vagy érzéke, és mit szeret csinálni.

Amúgy, ha meg az ápolónőt valamilyen attrocitás éri, jogi probláémája van, stb, akkor meg az ügyvédút fogja őt kiszolgálni. Szóval én nem néznék le egy szakmát sem, csak azért, mert anyagilag jobban vagy kevésbé jól jövedelmez, és főleg nem ítélek meg anak alapján valakit, hogy a szakmája alapján mennyi a fizetése. Vannak szemét ápolónők (aki úgy rántotta ki belőlem akatétert, hogy majd kijött vele együtt a hólygom is), meg normális ügyvédek, és fordítva.

2010. ápr. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
75%

válasz írója 82%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 13:28

Így van, igazad van.

Minthogy nem mindenki irigy akinek nincs havi nyolcszázezer fizuja. S ha nem nézi le valaki a régi ismerőseit akkor szánjon rájuk időt. Mert lehet, hogy csak ennyi a baj. Már nincs idő a régi ismerősökre.

2010. ápr. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
94%
13.28: ezt tapasztalatból gondolom. Jogászok között laktam a kollégiumban. Megdöbbennél, ha tudnád, hogy mennyire nagyképűek. És lenéznek, lesajnálnak mindenkit, nemcsak az ápolónőket. Übermensch-nek képzelik magukat. Komolyan, forgolódj kicsit a társaságukban, majd rájössz te is. Későbbi életem során is ügyvédekkel, akikkel találkoztam ugyanilyen beképzeltek és lekezelőek voltak. Persze biztos van kivétel, aki nem ilyen. Az is lehet, hogy csak az a kb. 25 jogász, akit én ismertem/ismerek ilyenek, és az összes többi jótét lélek, aki nem az alapján ítéli meg a másikat, hogy mennyit keres. De amúgy nem ez volt a lényeg a válaszomban, az irigykedés okait próbáltam összefoglalni, ez volt a válaszom elsődleges célja. Örülök, hogy sikerült a leglényegtelenebbet kiragadni belőle.
2010. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
100%
Ja még annyit 13.28 hogy nekem is jó szakmám van és sokat keresek, éppen ezért van rálátásom, hogy a diplomások/sokat keresők nagy százaléka mennyire durván lenézi azt, aki anyagilag alatta áll. Sokszor én szégyellem miattuk magam. És igen, belátom azt, hogy ez a hozzáállás bizony joggal váltja ki az elégedetlenséget és az irigységet. Ezt csak azért írtam le, hogy nehogy megint elkezd a jellememet minősítgetni, mint az előző hozzászólásodban - én se tettem ezt veled, te se tedd velem. A kulturált vita ott kezdődik, hogy nem személyeskedünk a vitapartnerrel, ezzel jól kereső, gondolom felelős pozíciót betöltő emberként igazán tisztában lehetnél.
2010. ápr. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 anonim ***** válasza:
100%
15:53, ne haragudj, nem személyeskedni akartam, csak azért érintett kicsit érzékenyebben, amit írtál, mert én is ügyvéd vagyok. És tényleg nem nézem le sem az ápolónőt, sem a takarítónőt. Elhiszem, hogy van, aki lenézi, és néhány kartársam viselkedésétől én is elhányom magam, de csak itt, ezen az oldalon is annyi ellenséges véleményt olvastam az ügyvédekről, hogy nem tudom mire vélni. Mondjuk az én baráti körömben összvissz kb 3 ügyvéd van, a volt évfolyamtársak közül meg kb ennyivel tartom a kapcsolatot, de ezek normálisak. Szóval mindig meglep, hogy miért váltanakl ki az ügyvédek ennyi ellenséges indulatot. Én nem gondolom, hogy felsőbb, vagy alsőbbrendű lennék, mint más szakma képviselője, egyszerűen ez a foglalkozásom, és ezzel keresem a kenyerem. Ennyi. Sem ügyvéd, sem más foglalkozás művelője részéről nem értem, hogy miért gondolja magáról az illető, hogy több, mint mások. Ez is csak egy szakma.
2010. ápr. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:

Nem kell senkit lenézni, azért mert gazdag vagy szegény. Mindkét oldalon vannak értékes emberek.

Vki azt írt, hogy nem kell elfordulni a régi ismerősöktől Én nem fordultam el. Sokszor akartam a régiekkel leülni beszélgetni, de ha megbeszéltünk vmit, mindig az utolsó pillanatban lemondták. A mai napig néha megkeresem őket, de volt aki azt mondta, hogy nem akarja látni, hogy nekem jól megy.

Természetesen vannak új barátaim. A legjobb barátnőm egy kozmetikus. Nagyon tisztelem őt. Kevesebbet keres, mint én, de ez soha nem volt probléma.

2010. ápr. 29. 22:47
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!