Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nősülésfóbia? Mi lehet az oka?

Nősülésfóbia? Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Párommal 5 éve együtt vagyunk, 2 éve élünk együtt, van már egy gyermekünk, most tervezzük a másodikat. Tudja hogy szeretném, ha elvenne, de azt mondja úgy is épp ennyire szeretnénk egymást mint így. Amúgy mindketten 30-on túliak vagyunk.
2010. ápr. 28. 17:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nem az anyagiakkal van gondja? Lehet nagy esküvőt szeretne csak nincs rá keret? Egyébként ez tényleg furcsa, ha már gyereketek is van...
2010. ápr. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
64%

Egyszerűen nem érti, hogy mi a házasság lényege. Le kéne vele ülni, és megbeszélni vele, hogy mit gondol róla. Házasságot pont azért kell kötni, hogy megígérd a másinak, ha már nem lesz az a nagyon nagy lángoló szerelem, akkor is ki fogsz tartani mellette!


(egy menyasszony)

2010. ápr. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Anyagilag rendben vagyunk, de ha lenne sem szeretnék nagy esküvőt, ezt is beszéltük már. Nem értem őt, és kezdek elkeseredni...
2010. ápr. 28. 17:33
 4/21 A kérdező kommentje:
Ja, még csak el se jegyzett. :(
2010. ápr. 28. 17:33
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most már tökmindegy, mert tudja, h ha nem vesz el, akkor sem hagyod ott a gyerek miatt. Előbb kellett volna a sarkadra állni.
2010. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha egyébként jól megvagytok ne keseredj el emiatt. Sok kapcsolat éppen a házasság miatt megy tönkre, ami egyébként előtte jól működött. Próbálj beletörődni, hogy a párod nem nősülős fajta.
2010. ápr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel nagy baj, ha szeretitek egymást. A felelősségtudat nem a házasság miatt jön, hanem vagy benne van az emberben, vagy nem. Amúgy, ha meg valaki tiplizni akar, az megteszi papírral vagy papír nélkül. De nálatok nincs erről szó, úgyhogy szerintem fogadd el ezt neki. Maximun jön neked eggyel.. :)
2010. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő tud ésszerűen gondolkodni. Most teljesen komolyan. Mi értelme van a házasságnak a mai világban? Egyrészt hatalmas pénzkidobás 1 papírért. Papír nélkül is lehet szeretni valakit. Ha valami oknál fogva teszem azt 5 év múlva el akarjátok hagyni egymást, egy rohadt hosszú jogi procedúrából maradtok ki, meg hatalmas nagy veszekedésből. Én nem azt mondom hogy ne nősüljön meg, de szerintem a mai világban hülyeség a házasság.
2010. ápr. 28. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
0%
"ha 5 év múlva el akarjátok hagyni egymást" -> épp ezért kell a papír!!!
2010. ápr. 28. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
68%
Épp ezért kell a papir? Hát engem nem tartott vissza a papir, csak gondot okozott. Mehettünk a biróságra válni.
2010. ápr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!