Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondtátok vagy mondanát...

Hogyan mondtátok vagy mondanátok el a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

A párom és én 3 éve vagyunk együtt, minden hétvégén náluk vagyok és nyáron is több hetet töltök náluk. Úgy érzem nem lenne gond az együtt éléssel. Az elejétől fogva boldogok vagyunk mindketten és az idő múlásával erősebb és mélyebb a kapcsolatunk. Ő már régóta mondogatja, hogy gyereket szeretne és igazából én már mielőtt megismertem akkor tudtam, hogy fiatalon szeretnék gyereket. Szerintem megkaptam hozzá azt az embert akivel elérhetem a céljaimat és ő is viszont ezt akarja, de ő idősebb nálam szerencsére. Már a kapcsolatunk elejétől álmodozunk gyerekről és én mindig azt mondtam, hogy majd ha kijártam az iskolát... mert nulla végzettséggel azért mégsem lehet. Májusban leérettségiztem, most tanfolyamra járok. A szüleim elvárják tőlem, hogy szeptembertől szakmát tanuljak de én már nem akarok most egyelőre tanulni. Én gyereket szeretnék. Mostanában körülöttünk mindenkinek gyereke születik, egyre többször kerülünk olyan helyzetbe ahol gyerekről van szó, egyre több ilyen reklámot látok és nem telik el nap, hogy ne jutna eszembe. Már kb 1 éve megszakítással védekezünk és titkon reménykedem abban, hogy besikerül egy baba. De együttlét után meg izgulok. Tartok a szüleimtől, félek, hogy ha babát várnék akkor nagyon megharagudnának rám vagy nem is tudom. Sokszor mondtam már nekik utalva erre, hogy ha terhes lennék megtartanámeg,hogy sok gyereket akarok és fiatalon szeretném az elsőt de nem tudom, hogy mennyire vettek komolyan. Azt tudják, hogy szeretem a gyerekeket mert sokat beszélek róluk nekik is. Ne oktassatok ki, tudom, hogy a gyerek nem csak szép, cuki meg aranyos hanem problémák is adódnak. Már egyre erősebben kavarognak a gondolatok a fejemben, hogy megteszem mert ez csak rajtam múlik már. Nagyon sokat álmodozom és nagyon szeretném. Csak a szüleim reakciójától tartok. Viszont az is bennem van, hogy nagykorú vagyok és nem nekik szülnék hanem a páromnak és magamnak.

Tehát ha mégis terhes lennék, hogyan mondhatnám el nekik? Apukám 44 éves, anyukám 43 lesz pár hónap múlva. Tudom, nem ismeritek őket de szerintetek egy szülő mit szólna hozzá ha a gyereke 20 évesen teherbe esne és szülne egy gyereket egy 3-4 éves stabil kapcsolatba?


2016. okt. 20. 01:27
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
#5! Nagyon jól megfogalmaztad! Kérdező! Olvasd el figyelmesen, mert az esetek 90%-ában így végződik az, amit most te is akarsz.
2016. okt. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
38%

Hát Kedves Kérdező, kaptál hideget meleget :)

Én részben egyet értek veled, teljesen természetes, hogy a gyerekvállalás körül forognak a gondolataid, hiszen biológiailag a legjobb korban vagy hozzá, a természet meg nem hülye, teszi a dolgát az agyacskádban is :) Mi is vidéken élünk, földművelés stb, mellette dolgozunk, én szar fizetésért, a párom 5-6-szorosát hozza haza, de nekünk is sokat jelent a termelés, földművelés, ezt meg azok nem tudják, akik nincsenek benne. Le lehet ezért parasztozni nyugodtan, még mindig nagyon jól meg lehet belőle élni vidéken. Saját tehermentes házunk van, kocsit is kp-ra tudtuk venni,a házunkat is kipattintottuk belőle elég szépen és nincsenek anyagi gondjaink. Én csak fél állásban vagyok, és nem érdekel, hogy rá vagyok utalva a páromra, hiszen egy család vagyunk. Neki is jobb, hogy nem egy munkától kimerült idegbeteg nő várja otthon. Rajta vagyunk a babán és nem borúlátóan állok a dologhoz, hogy biztos elhagynak, biztos ez lesz az lesz. Minden helyzetet meg lehet oldani, és hiába tökéletes minden feltétel egy pillanat alatt romba dőlhet. Ennyi erővel ne csináljunk semmit... Viszont amit javasolnék, hogy tényleg költözzetek össze életvitel szerűen, nagyon sok új helyzetet dobhat fel egy kapcsolatban. De szerintem ügyesen megoldjátok ti. Anyukádék véleménye meg nyilván azért érdekel, mert még teljesen nem váltál le érzelmileg róluk, bízz magadban és nem kell tartani az új helyzettől. Ketten külön, aztán jöhet a pici. Sok szerencsét és boldogságot!

26N

2016. okt. 20. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
89%

"Látom és hallom az ismerőseimtől, hogy mennyire bonyolult néha anyának lenni de mégis mindegyik azt mondja, hogy sosem bánta meg."


jaj, hát hatalmas szerencse, hogy ezek szerint már olyan világban élünk, ahol nyugodtan be lehet vallani, ha valaki megbánta a gyerekét, és egy ilyen vallomást teljes együttérzéssel tolerál a társadalom, tehát aki azt mondja, hogy nem bánta meg, az mind 100%-ban igazat mond :D

2016. okt. 21. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:
100%

"Hagyjátok már, nem gazdálkodni akar, csak kapálgatni a háztájiban, ahol majd a fán nő a pénz."


ezen besírtam :D gazdálkodók unokájaként, akinek van némi rálátása, azt mondom, minden elismerésem ezért a mondatért :D

2016. okt. 21. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez nagyon szép. Még az is nagyon szép, hogy majd megtermeled az ennivalódat. Szoptatós anyaként, mondjuk fél éves gyerekkel napi 10 órát dolgozol majd a gyümölcsösben meg a konyhakertben és majd azt eszitek.


Kivéve, ha a gyerek most éhes, és nem majd augusztusban lesz az, amikor érik mondjuk a termés. Hanem a felelőtlen enne mondjuk februárban is.


Kivéve, ha a villanyszámlát egy évben egyszer kell befizetni, de csak szigorúan meggyszedés után, az abból származó jövedelemből. Vagy a tűzelőt. Vagy a gázszámlát. Vagy a vizet.


Kivéve, ha tisztában vagy vele, mert nem vagy, hogy a gyerekvállalás a legnagyobb szegénységi kockázat. Kibontom, mert ez valószínűleg nem mond neked semmit. Ez azt jelenti, hogy ha nem megfelelő megalapozottsággal vágsz bele (végzettség, munkatapasztalat, munkahely, ami visszavár, nem 3 év otthonmaradás/gyerek, tartalék stb.), akkor jó eséllyel csórók lesztek és maradtok, örökre.


Aztán mi történik, ha szétmegy a kapcsolat? Tudom, ez a világ legnagyobb szerelme, s akár lehet is így, de ha nem, akkor miből fogsz élni? Mondjuk, ha 17 évesen, 0 végzettséggel, 0 munkatapasztalattal, 3 gyerekes anyaként kikerülsz az életbe? A gyerek éhes, a pasid meg csak feketén dolgozik, így nem tudják behajtani rajta a gyerektartást? Anyukád és apukád majd őket is eltartja, felneveli?


Mi lesz, ha a gyerek fejlesztésre szorul? Mondjuk fizetős gyógytornára, mert speciális kell? Mi lesz, ha szemüveg kell neki? Fogszabályozó? És nem jó a tb támogatott valami miatt? Mi lesz, ha meg kellene műteni, de csak fél év múlvára kap időpontot, te meg nézheted a gyereked szenvedését, mert nincs négyszázezered a magánellátásra? És ezek teljesen hétköznapi forgatókönyvek, semmi különös nincs bennük.


Azt ugye tudod, hogy ne lesz nyugdíjad? Az azt jelenti, hogy éhen fogsz halni a híd alatt lakva, kivéve, ha elkezdesz magadnak takarékoskodni, előre. Nos, jelen kamatkörnyezetben 50 millió forint havi hozama 120 ezer ft. Tehát ennyit kell összeszedned a következő 40 évben magadnak, az élet és a család MELLETT, és ez is csak éppen arra elég, hogy egyél meg villanyszámlát fizess, de egy drágább gyógyszer nem biztos, hogy belefér 72 éves korodban. Tudod, akkor,a mikor már nem tudsz kapirgálni a háztájiban, mert öreg leszel ...


Igen, régen éltek boldogan, trabanttal, szegényen. Ez a régen a Kádár-korszak volt, 1989 előtt, amikor nem létezett munkanélküliség, mert törvényileg mindenkinek volt egy alibimelója és kapott fizetés. Akkor tényleg ingyen volt az egészségügy, meg az oktatás. Ma meg kirúgnak az állásodból, és kész, vége, ott fagysz meg a gyerekeddel a sötét lakásban, ha egy évig nem találsz másikat. És mit találnál, ha nincs semmid, amiért a munkaerőpiac fizetne?


Ha gyereket akarsz, akkor azt felelősséggel tedd. Ne babázgatni akarj, mert egy gyerek max. egy évig baba. Aztán tovább 17 évig gyerek, kiskamasz, kamasz, akinek anyagi, test-lelki jólétéért te vagy a felelős. Ha valóban (!) gyereket akarsz, akkor tedd felelősséggel,piacképes végzettséggel és két év munkaviszonnyal és egy fél évre legalább elegendő megélhetési tartalékkal a számlán!


Ez az élet, kislány, ez a valóság. Amikor mindezt átlátod, akkor vállalhatsz gyereket. Addig, ha babáznál, végezz dajka-tanfolyamot!

2016. okt. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, természetesen 27 évesent akartam írni.
2016. okt. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem tedd azt amit szeretnel. Szerintem ha tenyleg gyereket akarsz, senki nem fogja megvaltoztatni a gondolkodasodat. Vannag jo es rossz oldalai is annak ha koran szul az ember. Az ilyen ismeroseimtol csak azt hallottam eddig hogy NE. Bar a pro oldalhoz tartpzik, hogy igy hamarabb is kirepulnek a gyerekek a szuloi feszekbol es meg lesz idod elno. A negativum pedig, hogy kb 50 eves korodik ez nem fog megtortenni mas a 20as eveiben elt, bulizott, utazott. Te amajd az 50hez kozel fogod elkezdeni.

Nekem nincs meg gyerek de mostanaban probalkozunk a parommal. 4 eve vagyunk egyutt, mind ketten 30ak vagyunk minimalber folott (bar kulfoldon). Mi viszont elotte sajat hazat akarunk, igaz irtad hogy nektek ez nem mervado. Nekem a gyerekkorom miatt igen (ebbe nem mennek bele mert nem ide tartozik)

Viszont tenyleg jol gondold meg a gyerekvallalast 20 evesen. A legtobb ismerosom akik ennyi idosen szultek mar nincswnek egyutt a parjukkal (pont azert amit az #5 hozzaszolo felvazolt) egyedul nagyon nehez gyereket nevelni, lattom anyumon. Nem is tudom hogy birta.

Tudom hogy ez nem fogja megvaltoztatni andontesedet, de legalabb legyen egy "B" terved ha beut valami. A gyerek miatt is.

Sok sikert az uj csaladodhoz igy elore is:)

Vegul pedig a kerdesedre valaszolva: a szuleid valoszinuleg mergesek lesznek az elejen, de felott ember vagy, ez a te eleted. A vegen megbekelnek, foleg ha mar megszuletett a baba. Ne veluk foglalkozz, hanem azzal hogy veled es a babaval mi lesz ha megerkezett.

2016. okt. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 anonim válasza:
64%

Szerintem a kérdésedre még konkrétan nem válaszoltak :) Véleményem szerint a szüleid biztosan jobban helyeslik majd a döntésed, ha előtte eljátszod a fejedben hogy te vagy a helyzetükben szemben a 20 éves lányoddal. Gondold át mit kéne mondania hogy helyeseld a dolgot, és akkor biztosan könnyebb lesz.


(Egyébként én is ellenzem hogy gyerek szüljön gyereket, de ha ez az álmod akkor úgy is megteszed, nincs értelme egymás nézetein vitatkozni)

2016. okt. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/50 anonim ***** válasza:
72%

A barátod saját tehermentes házban él? És kivel/kikkel? Mert azt írtad az elején, hogy minden hétvégén NÁLUK vagy, és nyáron is több hetet vagy NÁLUK. Még véletlenül sem azt, hogy nála. A saját tehermentes ház a barátodé, vagy a szülei háza akikkel együtt él? Mert nagyon nem mindegy.

Azt írtad, hogy nulla végzettséggel nem akarsz gyereket. Szerinted az érettségi mi, ha nem nulla végzettség? Értesz valamihez ha van 1 érettségid, és semmi másod nincs? Hova fognak felvenni ha nem értesz semmihez és van 1-2-3 gyereked (akik felváltva lesznek betegek és 1 összefüggő hónapot nem tudsz végigdolgozni majd), nulla munkatapasztalattal...

Együtt se laktok, nem tudod milyen hosszabb távon valakivel együtt lenni, főleg amikor jönnek a mindennapi problémák.

Álomvilágban élsz, szegény gyereket sajnálom, hogy ilyen felelőtlen anyja lesz, aki a nagy semmire szül, és nem fogja tudni biztosítani neki a szükséges dolgokat.

Jobb ha nem fejtem ki részletesen a véleményemet azzal kapcsolatban, hogy otthon akarod megtermelni a dolgokat. Ez oké lenne, ha csak kajára kéne költeni... de gondolom pénzt nem fogtok aratni, a 2 szép szemedért pedig nem adnak pelenkát, ruhát, gyógyszert és egyéb nélkülözhetetlen dolgot, és amikor a számlákat mész befizetni, akkor sem fognak elfogadni 2 kiló krumplit az összeg helyett...

2016. okt. 24. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó:nekem is feltűnt hogy mindenhol úgy írja: náluk.Ebből nem azt szűröm le hogy a barátja külön él.Plussz többrn kérdezték hogy a párja dolgozik-e de arra sem válaszolt.Sajnos úgy néz ki hogy a nagy semmire készül szülni.
2016. okt. 25. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!