Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondtátok vagy mondanát...

Hogyan mondtátok vagy mondanátok el a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

A párom és én 3 éve vagyunk együtt, minden hétvégén náluk vagyok és nyáron is több hetet töltök náluk. Úgy érzem nem lenne gond az együtt éléssel. Az elejétől fogva boldogok vagyunk mindketten és az idő múlásával erősebb és mélyebb a kapcsolatunk. Ő már régóta mondogatja, hogy gyereket szeretne és igazából én már mielőtt megismertem akkor tudtam, hogy fiatalon szeretnék gyereket. Szerintem megkaptam hozzá azt az embert akivel elérhetem a céljaimat és ő is viszont ezt akarja, de ő idősebb nálam szerencsére. Már a kapcsolatunk elejétől álmodozunk gyerekről és én mindig azt mondtam, hogy majd ha kijártam az iskolát... mert nulla végzettséggel azért mégsem lehet. Májusban leérettségiztem, most tanfolyamra járok. A szüleim elvárják tőlem, hogy szeptembertől szakmát tanuljak de én már nem akarok most egyelőre tanulni. Én gyereket szeretnék. Mostanában körülöttünk mindenkinek gyereke születik, egyre többször kerülünk olyan helyzetbe ahol gyerekről van szó, egyre több ilyen reklámot látok és nem telik el nap, hogy ne jutna eszembe. Már kb 1 éve megszakítással védekezünk és titkon reménykedem abban, hogy besikerül egy baba. De együttlét után meg izgulok. Tartok a szüleimtől, félek, hogy ha babát várnék akkor nagyon megharagudnának rám vagy nem is tudom. Sokszor mondtam már nekik utalva erre, hogy ha terhes lennék megtartanámeg,hogy sok gyereket akarok és fiatalon szeretném az elsőt de nem tudom, hogy mennyire vettek komolyan. Azt tudják, hogy szeretem a gyerekeket mert sokat beszélek róluk nekik is. Ne oktassatok ki, tudom, hogy a gyerek nem csak szép, cuki meg aranyos hanem problémák is adódnak. Már egyre erősebben kavarognak a gondolatok a fejemben, hogy megteszem mert ez csak rajtam múlik már. Nagyon sokat álmodozom és nagyon szeretném. Csak a szüleim reakciójától tartok. Viszont az is bennem van, hogy nagykorú vagyok és nem nekik szülnék hanem a páromnak és magamnak.

Tehát ha mégis terhes lennék, hogyan mondhatnám el nekik? Apukám 44 éves, anyukám 43 lesz pár hónap múlva. Tudom, nem ismeritek őket de szerintetek egy szülő mit szólna hozzá ha a gyereke 20 évesen teherbe esne és szülne egy gyereket egy 3-4 éves stabil kapcsolatba?


2016. okt. 20. 01:27
1 2 3 4 5
 31/50 anonim ***** válasza:
92%
Téged most annyira elvakít az, hogy gyereket szeretnél, hogy gyakorlatilag semmi más nem érdekel. De egy gyerek felneveléséhez rengeteg más feltétel adott kell, hogy legyen, ez a világ így működik. Szerintem próbáld meg a lila ködöt, ami leszállt a szemedre (megy az eszedre) kicsit elhessegetni és próbáld meg reálisan szemlélni az egészet. Csupán az, hogy odavagy azért, hogy gyereked lehessen az élethez még édeskevés. És hidd el nem azért írják/írjuk ezt, mert meg akarnak/akarunk bántani, hanem mert ez az igazság. Te is rá fogsz jönni pár év múlva!
2016. okt. 20. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/50 anonim ***** válasza:
32%
Gyerekünk lesz.
2016. okt. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/50 anonim ***** válasza:
88%

Vegyes érzelmek kavarognak bennem az alapján, amit itt olvastam.

Ha én lennék az anyukád, örülnék ugyan a babának, téged mégis letolnálak, és csalódott lennék. Nagyon.


Valószínűleg nem ezt az életet szánták neked, és az ő szempontjukból jogos, ha az lején egy picit haragszanak.

Nem biztos, hogy minden a diploma, diploma nélkül is lehet jól élni. Ez tény. De neked semmid sincs. Érettségivel legfeljebb takarítani lehet. Valami tanfolyamra jársz, nem írod mire, így erről nyilatkozni nem lehet.

Ami biztos: csak GYES-t fogsz kapni. Ami éhen halni elég legfeljebb. Szép dolog a tanya, meg a megtermelés, de ne hidd, hogy kicsiben ez olcsóbb, mint a boltban vett. Ezt már jó pár gazdasági szakember kiszámolta. Fogadd el. Hogy igaz legyen amit mondasz, nagyüzemben kéne termelned, és állatot tartanod. Azt viszont nem bírod elfogyasztani, tehát el kell adnod a felesleget. Egy pár, egyedül nem tud ekkora volumenű termelést ellátni munkával....


Az, hogy fiatalon akarsz gyereket, szimpatikus. Az is, hogy sok gyereket akarsz.

De én is azt javasolnám, dolgozz 2-3 évet, attól még nem leszel öreg. Jobban jársz. A szüleid is nyugodtabbak lennének, ha 2-3 év múlva jön az unoka, amikor látják, hogy van bejelentett állásod, megkapod az anyukáknak járó magasabb ellátást, nagyobb biztonságban fognak tudni téged.

2016. okt. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/50 anonim ***** válasza:
22%
Ennyi rosszindulatú, epés hozzászólást, komolyan, minek így lenézni a kérdezőt? És itt most nem arról beszélek, aki normális színvonalon közölte, hogy más véleménye van. Ez a lány a sok pocskondiázásra is intelligens választ adott, számomra úgy tűnik több esze van itt pár válaszolónál. Én 30 évesen szültem, egyetem után dolgoztam, mégsem gondolom azt, hogy ne lehetne járható út, amit leírt. Kismillióan dolgoznak, súlyos hiteleket törlesztenek, stresszben élik a mindennapjaikat, nevelik a gyerekeiket, az alapján amit leírt nincsen rossz helyzetben egyáltalán, ha az átlag magyar ember helyzetét tekintjük.
2016. okt. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/50 anonim ***** válasza:
96%
Mindenek előtt; Van/volt a szüleidnek vagy közeli ismerősnek mezőgazdasága?
2016. okt. 20. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/50 anonim ***** válasza:
83%
Hagyjátok már, nem gazdálkodni akar, csak kapálgatni a háztájiban, ahol majd a fán nő a pénz.
2016. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/50 anonim ***** válasza:
88%

Lehet, hogy most minden hipi-szupinak tűnik, de tudod mennyire nehéz még két fizetésből is sokszor eltartani egy gyereket, főleg többet?

Tanévkezdés is marha drága (20k csak a tankönyv sokszor), utána, ha a gyerek egyetemre szeretne menni, de ne adj isten nem veszik fel államilag támogatottra az is egy vagyon, főleg, ha még koleszba se veszik fel.

Lehet hogy sokan bunkón fogalmaztak, de a válaszadók 80% ugyanazt írta. Gondolkodj el ezen kicsit. Legalább 1-2 évig vállalj munkát, hogy legyen tapasztalatod és könnyebb legyen találni valamit a szülés után is. Mert itt az is játszik, hogy, ha nincs x év bejelenve, hogy ledolgoztad, akkor a nyugdíjad kajára se lesz elég kb.

2016. okt. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/50 anonim ***** válasza:
11%
Úgy látom itt is sok a keményen irígy és féltékeny ember XD kérdező ne foglalkozz velük ebből látszik hogy nekik szar életük van és azt akarják hogy a tiéd is az legyen. Én azt mondom ha gyereket szeretnél akkor vágj bele. Felnőtt vagy a te életed. Anyudék biztosan nem fognak neki örülni de a te életedet te éled és éld úgy ahogyan szeretnéd. Ezekkel a parasztokkal meg ne foglalkozz. Sok sikert ;)
2016. okt. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/50 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem érdemes lenne tanulnod. Az jó dolog ,hogy a pároddal ennyire ugyanazt akarjátok , de mi lesz ha esetleg elváltok neked meg nincs végzettséged csak egy érettségi , és nem tudsz elhelyezkedni. Hiába ,hogy fizet majd gyerektartást , de attól még te szakma és munkanélküli leszel ki tudja hány gyerekkel. Ebbe is bele kéne gondolni ,hogy mi lesz ha nem lesz ott a másik ,hogy támogasson.
2016. okt. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/50 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés alapvetoen az volt, hogy hogyan mondd el a szüleidnek. Hát így: anya, apa, terhes vagyok.
2016. okt. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!