Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondtátok vagy mondanát...

Hogyan mondtátok vagy mondanátok el a szüleiteknek?

Figyelt kérdés

A párom és én 3 éve vagyunk együtt, minden hétvégén náluk vagyok és nyáron is több hetet töltök náluk. Úgy érzem nem lenne gond az együtt éléssel. Az elejétől fogva boldogok vagyunk mindketten és az idő múlásával erősebb és mélyebb a kapcsolatunk. Ő már régóta mondogatja, hogy gyereket szeretne és igazából én már mielőtt megismertem akkor tudtam, hogy fiatalon szeretnék gyereket. Szerintem megkaptam hozzá azt az embert akivel elérhetem a céljaimat és ő is viszont ezt akarja, de ő idősebb nálam szerencsére. Már a kapcsolatunk elejétől álmodozunk gyerekről és én mindig azt mondtam, hogy majd ha kijártam az iskolát... mert nulla végzettséggel azért mégsem lehet. Májusban leérettségiztem, most tanfolyamra járok. A szüleim elvárják tőlem, hogy szeptembertől szakmát tanuljak de én már nem akarok most egyelőre tanulni. Én gyereket szeretnék. Mostanában körülöttünk mindenkinek gyereke születik, egyre többször kerülünk olyan helyzetbe ahol gyerekről van szó, egyre több ilyen reklámot látok és nem telik el nap, hogy ne jutna eszembe. Már kb 1 éve megszakítással védekezünk és titkon reménykedem abban, hogy besikerül egy baba. De együttlét után meg izgulok. Tartok a szüleimtől, félek, hogy ha babát várnék akkor nagyon megharagudnának rám vagy nem is tudom. Sokszor mondtam már nekik utalva erre, hogy ha terhes lennék megtartanámeg,hogy sok gyereket akarok és fiatalon szeretném az elsőt de nem tudom, hogy mennyire vettek komolyan. Azt tudják, hogy szeretem a gyerekeket mert sokat beszélek róluk nekik is. Ne oktassatok ki, tudom, hogy a gyerek nem csak szép, cuki meg aranyos hanem problémák is adódnak. Már egyre erősebben kavarognak a gondolatok a fejemben, hogy megteszem mert ez csak rajtam múlik már. Nagyon sokat álmodozom és nagyon szeretném. Csak a szüleim reakciójától tartok. Viszont az is bennem van, hogy nagykorú vagyok és nem nekik szülnék hanem a páromnak és magamnak.

Tehát ha mégis terhes lennék, hogyan mondhatnám el nekik? Apukám 44 éves, anyukám 43 lesz pár hónap múlva. Tudom, nem ismeritek őket de szerintetek egy szülő mit szólna hozzá ha a gyereke 20 évesen teherbe esne és szülne egy gyereket egy 3-4 éves stabil kapcsolatba?


2016. okt. 20. 01:27
1 2 3 4 5
 11/50 anonim ***** válasza:
10%

Jól értem, hogy jön a baba?

Baba mellett is voltak egyetemen, akik jól tudtak teljesíteni.

2016. okt. 20. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/50 anonim ***** válasza:
93%

"Tartok a szüleimtől, félek, hogy ha babát várnék akkor nagyon megharagudnának rám..."

Amíg így gondolkozol nagyon ne vállalj gyereket! Ez ugyanis nagyon gyerekes gondolkodás.

2016. okt. 20. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/50 anonim ***** válasza:
96%

Ha valóban annyira szereted a gyerekeket, és a jövendőbeli saját gyerekedet, akkor tiszteld meg azzal, hogy normális életet biztosítasz neki, és nem 20 évesen szülöd meg a semmi kellős közepébe.

NE a saját érdekedet nézd, hanem a GYEREKÉT!

Ő nem akar nyomorban felnőni...

2016. okt. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/50 anonim ***** válasza:
89%
Ne haragudj, de nem az a fő probléma, hogy fiatal vagy, még nem éltetek együtt (bár ez eléggé) és nincs munkatapasztalatod, hanem, hogy a szüleid véleménye a meghatározó és az ő "beleegyezésük" nélkül nem mersz gyereket vállalni. Amíg így gondolkodsz, nem vagy érett az anyasághoz.
2016. okt. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/50 anonim ***** válasza:
83%
Gyereknek gyerek???Mert az vagy!Nem vagy felnőtt,csak az igazolványod szerint.És olvasd át párszor a 70%-os válaszát az első oldalon,tökéletesen vázolt mindent.Semmid nincs,eszed a legkevésbé.
2016. okt. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/50 anonim ***** válasza:
97%

akkor miért nem költöztök össze?

ja, kitalálom nincs rá pénzetek.

akkor mégis mi lenne,ha terhes lennél? rengeteg pénzzel jár már maga a terhesség is.. hát még a gyerek.. mégis miből tartanátok el a gyereket, ha még titeket is eltartanak ? komolyan kérdezem?

egy gyerek nem annyi,hogy cuki és kész. komoly felelősség. anyagilag is.

tényleg a semmibe akarsz gyereket szülni?

költözzetek össze elsőkörben, alakítsatok ki egy stabil hátteret.. és utána ha mindketten akarjátok, akkor jöhet.

de amíg ennyire gyerek vagy,hogy a szüleid véleményétől félsz és tényleg még egy percet nem dolgoztál..addig szerintem ne akarj gyereket.

megint a gyerek szívna a szülők felelőtlensége miatt

komolyan legalább költözzetek össze és legyen pár száz ezer tartalékotok.legalább.. utána térjetek vissza erre a kérdésre

amúgy az,hogy hétvégente a barátoddal vagy, még nem jelenti azt,hogy menne az együttélés is.. ég és föld a kettő..de még gyerek vagy, hiába magyarázom,úgysem értenéd meg

2016. okt. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/50 anonim ***** válasza:
98%

Én is fiatalon szeretnék gyereket és mindent meg is teszek ezért. Érettségi óta dolgozom és mellette levelezőn csinálom a sulit, kb fél év múlva összeköltözök a párommal, összeszokunk, eltöltünk egy kis időt kettesben, aztán jöhet a baba. Addigra màr 3-4 év munkaviszonyom lesz és egy papír a kezemben.

Nekem a saját lakás nem feltétele a gyerekvállalásnak, szerintem ez csak ilyen magyar idiotizmus, hogy mindenkinek saját háza kell hogy legyen, külföldön a bérlés a normális...

Mindentől függetlenül: ha nem anyádék nyakára szülöd azt a gyereket, semmi közük hozzá. Amúgy meg úgy cseszed el az életed, ahogy akarod.

2016. okt. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/50 anonim ***** válasza:
77%
Mintaszülő-jelölt lvl 2016.Ezért (is) tart ott az ország ahol. Hányok az ilyen emberektől.
2016. okt. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/50 anonim ***** válasza:
87%
A gyedhez kell munkaviszony is,ha csak nem 28500ért akarsz otthon ülni. Tanulj, dolgozz, legyen saját ház ne a gyereked szobádba szülj gyereket vagy albérletbe. Ha annyira szereted a gyerekeket akkor Szeresd a sajátodat is annyira h csak akkor vállalod be amikor mindent megtudsz nekik adni. Nagyon fiatalok vagytok még
2016. okt. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/50 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem nem kell ezt ennyire erőltetni.


Az első gond, hogy te úgy érzed nem lenne gond az együttélés, de nem laktok együtt. Nem hiába mondják, hogy lakva ismerszik meg az ember. Sok párkapcsolat ér véget azzal, ha összeköltöznek, mert teljesen más valakivel hétvégente jópofizni, mint együtt élni, és közös életet teremteni.

Azt egyáltalán nem javaslom, hogy odaköltözz hozzájuk, mert más a párod anyja, akihez vendégségbe mész, mint az anyósod, akinél ott laksz. Gondolom ezt velük sem egyeztetted még, hogy te szeretnél ott élni, oda szülni, és mindezt nulla jövedelemből, eltartottként.


Ezer esetből egy, amikor jó ötlet anyóséknál lakni, a többség pokolként éli meg.


A másik aprócska gond, hogy most még tinik vagytok. A tini szerelem meg ilyen, hogy hatalmas érzelmek, fogadkozások, örökké együtt, csak te és senki más... Aztán mégis véget ér legtöbbször.

Ebben az esetben ott találod magad egy-két gyerekkel, saját jövedelmed semmi, és költöznöd kell. Gondolom a szüleidhez haza, akik nem biztos, hogy elve a gyerekvállalást támogatták. De arra se vegyél mérget, hogy tárt karokkal várnak a gyerekeiddel együtt, és eltartanak boldogan.


Nem hiszed el, amit írunk, mert te most nem tudod elhinni, hogy egyszer ti szakíthattok. De ettől még a tény tény marad, hogy teljes anyagi kiszolgáltatottságban fogod tölteni a következő éveket. Amit kapsz gyes és csp, pelenkára nem elég. Márpedig anyaként felelős leszel életed végéig egy másik életért. Tudod, ha szakítotok, TE maradsz ott a gyerekkel, és neked kell eltartani. Amire munkatapasztalat és munkahely nélkül képtelen vagy.

Ezért felelőtlenség gyereket vállalni csupasz popsira.


Ha nagy a szerelem, akkor szépen együtt elkezdtek spórolni, összeköltöztök, együtt lehúztok egy évet, te közben dolgozol, hogy kapj GYED-et, és legyen hova visszamenni, ha a gyerek nagyobb lesz. És öröm, bódottá...

Akik szeretik egymást, azok kibírják együtt ezt a pár évet.


Az meg csak nettó agyatlanság, ha megszakítással védekeztek. Tényleg bármikor előállhat, hogy becsúszik egy gyerek. Csak nehogy jöjjön a hideg zuhany, hogy a szüleid nem támogatnak, a leendő anyósék nem támogatnak, és így már az apuka sem támogat, és csapkodják az asztalt, hogy menj abortuszra, vagy neveld fel egyedül, ahogy akarod.

Tudod, ha gumira vagy tablettára nem telik, akkor pelenkára se lesz pénz!

2016. okt. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!